E60, E38, .. rada

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: E60, E38, .. rada

Příspěvek od Předseda »

325i / 330i seženeš za celkem fajn peníze. 335i už je nesmysl na to že ta auta mají třeba 15let
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: E60, E38, .. rada

Příspěvek od pavproch »

Hlavně do e90 je třeba si sednout a vyhodnotit, zdali ti "stísněný" vnitřní prostor vyhovuje, v e90 je opravdu málo "vzduchu" okolo řidiče (což mně vyhovuje, a to tak že velmi). Sem před chvílí (po dlouhé době) jel zase v Oct. III a málem se v tom "obrovským" prostoru vevnitř ztratil....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
filman98
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: ned 12 led 15:55

Re: E60, E38, .. rada

Příspěvek od filman98 »

Začátkem roku jsem byl s kámošem pro 330i v M packetu někde u Strakonic, auto bylo fakt ftopu, typci byli nějaci magoři do bmw, jeden měl nový M2 Competition, druhej měl m50d, jeli sme pro to dvojkovým supem v laurin klementovi. Řídil jsem obě auta, a pohodlnější mě přišel ten superb. Jak píšeš v té E90 je strašně málo prostoru, a je tam všecko takový stísněný. Je to prostě sportovní auto. Já mám rád, když jsem v autě jak v obýváku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: E60, E38, .. rada

Příspěvek od HondaMan »

Superb/Passat/Talisman/508/C5/Insignia/Mondeo a spol. Ti nevoní?
2.9T RWD
filman98
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: ned 12 led 15:55

Re: E60, E38, .. rada

Příspěvek od filman98 »

Jedinej z tohohle výběru - Superb. Zbytek mně vůbec nevoní.
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: E60, E38, .. rada

Příspěvek od m.deejay »

E60 je řidičsky ještě velmi dobré auto. Na to, že je to limuzína vyšší střední třídy, tak má velmi dobré jízdní vlastnosti - zpětná vazba od řízení, čitelný podvozek, velmi slušný výkon...Pro mě jízdně lepší, než novější generace F10.
Měl jsem 6 let 530d 160kW. Před FL je výhodnější právě kvůli tomuto motoru. Zde se ještě neřeší rozvody. U 170 a 173kW už kolem 200tis km najeto ano.
Pozor na vířivé klapky-levně vyřešit záslepkami. Odchází plechové svody, které se levně dají nahradit litinovými. Auto je citlivé na podpětí-nutné držet autobaterii v dobré kondici (kvalitní, nejlépe origo autobaterii). Kontrola kabelů kolem autobaterie,případné zoxidované spoje kolem kabelů. Musí tam být sucho. Řemenice. Žhaviče a její jednotka. Jinak vcelku běžný servis, jako u jiných aut. DPF vydrží nejméně 200tis km, i déle.
Motor bývá jinak spolehlivý. Já měl najeto 320tis km na původní turbo, vstřiky. Motor v pohodě. Podvozek drží. Nějaký servis to prostě chce. Já to měl v komplet m-paketu a původní faktura byla 1,5mil kč, takže to není samozřejmě oktávka... :)
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
filman98
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: ned 12 led 15:55

Re: E60, E38, .. rada

Příspěvek od filman98 »

Jak píšeš, měl jsem čest sedět v 535d i v řekněme konkurenční A6tce, a co se týče jízdních vlastností za mě E60 jasná výhra i motor mě přišel takovej svižnější. Problém je spíš sehnat E60, která bude vyloženě sednout a jezdit.
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: E60, E38, .. rada

Příspěvek od m.deejay »

Když už, tak bych asi začal 530d 160kW bezproblémovým motorem - běžně točí 400-500tis km. Nějaká servisní historie - faktury. Nejlépe se domluvit s někým, kdo těmto autům rozumí a u něj udělat předkupní prohlídku...
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: E60, E38, .. rada

Příspěvek od Jenyk »

Vyzkoušej si ta auta. Kecy na fórech jsou na nic. Máš koneckonců sám zkušenost, kdy tě překvapil Superb. Máš čas, objeď si pár nejrůznějších nabízených aut a uvidíš. Nad vlastní zkušenost není, každý jsme jiný. A se starou paštikou bych byl velmi opatrný, pokud si většinu neuděláš sám a sám také neumíš vybrat dobrý kus. Jsi kandidát na průser.

Mimochodem, čím jezdíš teď? Jestli to bude tvé první auto a auta tě asi budou bavit, tak bych si jako začátek koupil něco staršího, ale hodně obyčejného a na tom se nejdřív naučil. Focus, i30, Ceed...Rapid...ser na efekt, jde o prachy.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
filman98
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: ned 12 led 15:55

Re: E60, E38, .. rada

Příspěvek od filman98 »

Já mám jedničkovýho megána už pár let, auto je "fčipu ftopu", dostal jsem to po dědovi, byl první majitel, jezdil s tím na servis jedině do renaultu, takže pořád jezdí, jak šlak, ale už je mu 20 let, tak mám strach s tím vyjet třeba do zahraničí. Přece jenom je to 1.4 16V.
Odpovědět