Pokuty za parkování

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Andina
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 14 lis 13:33

Pokuty za parkování

Příspěvek od Andina »

Dobrý den,

přestěhovala jsem se s přítelem na Prahu 5. V ulici našeho bydliště jsou modré parkovací zóny. Parkovací kartu ještě zřízenou nemám, proto jsem auto nechala zaparkované na konci ulice kde není modrou čarou vyznačena zóna. Ulice je obousměrná a na pravé straně, na jejím konci ,je značka zákaz zastavení a žluté vyznačení - já parkuji na straně levé.

V sobotu jsem za oknem měla vzkaz s tím, že mě každý den jezdí pokutovat policie a budu vyzvána ke správnímu řízení.

Zajímá mě tedy následovné: Má vůbec policie právo mi pokutu udělit? Když nestojím na modře vyznačené zóně a zákaz zastavení se mě také netýká vzhledem k tomu, že ulice je obousměrná a značka by musela být i na druhé straně (nebo minimálně žluté vyznačení)? Má smysl se odvolávat?

Mockrát děkuji za někoho, kdo mi na tohle odpoví.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od GeneHawkins »

Kde přesně?
Andina
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 14 lis 13:33

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od Andina »

U Vojanky, Praha 5 - Košíře
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od honziss »

Andina píše:Dobrý den,

přestěhovala jsem se s přítelem na Prahu 5. V ulici našeho bydliště jsou modré parkovací zóny. Parkovací kartu ještě zřízenou nemám, proto jsem auto nechala zaparkované na konci ulice kde není modrou čarou vyznačena zóna. Ulice je obousměrná a na pravé straně, na jejím konci ,je značka zákaz zastavení a žluté vyznačení - já parkuji na straně levé.

V sobotu jsem za oknem měla vzkaz s tím, že mě každý den jezdí pokutovat policie a budu vyzvána ke správnímu řízení.

Zajímá mě tedy následovné: Má vůbec policie právo mi pokutu udělit? Když nestojím na modře vyznačené zóně a zákaz zastavení se mě také netýká vzhledem k tomu, že ulice je obousměrná a značka by musela být i na druhé straně (nebo minimálně žluté vyznačení)? Má smysl se odvolávat?

Mockrát děkuji za někoho, kdo mi na tohle odpoví.
Tam kousek jezdim k nasim :) az pojedes znova domu, tak se rozhlidni, nekde na vjezdu do oblasti (bud na vjezdu z jinonicky nebo uz dolu u porsche) bude znacka: zona 30 + zakaz stani = mas smolika.

Dmnti na P5 udelali modry zony i na sidlistich, cimz asi tak o tretinu zredukovali pocet parkovacich mist a soucasne jim nezbylo misto na placene stani pro navstevy, takze ja kdyz prijedu k nasim, tak nejblizsi misto kde muzu legalne parkovat je 0,7 km daleko a je tam 6 mist = furt plno. Fakt genialni. A auticko s kamerama se tam toci od prvniho dne, cca 1x do hodiny. Proste vejvar...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od řidičBOB »

Praha sobě! :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Andina
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 14 lis 13:33

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od Andina »

Aha, tý značky před vjezdem jsem se přesně bála. :D No nic, tak žádný vzrůšo nebude a musím auto asi někde odstavit a jezdit MHD.

Moc díky za odpověď, ikdyž mě teda nepotěšila. :D
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od Jenyk »

Nestahujte kalhoty, když brod je ještě daleko. Určitě má cenu má zkusit zabojovat: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=703.0
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od Předseda »

při návštěvě rodičů bych si vždy dal něco na značku. Nebo třeba to přelepil vytištěným číslem. Systém to přečte :D viz letiště kde se tak dá přijet víckrát na parkoviště
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od honziss »

Předseda píše:při návštěvě rodičů bych si vždy dal něco na značku. Nebo třeba to přelepil vytištěným číslem. Systém to přečte :D viz letiště kde se tak dá přijet víckrát na parkoviště
Auticko snima spz, jakmile najde spz necitelnou nebo neexistujici, projede jeste jednou, pripadne vystoupi a spz zada manualne. Ridic je totiz placenej za to, co nasnima.

U nasich se auta na konci slepy ulice skladaly tak, ze k poslednim 3-4 uz se dojet nedalo, 3x jsem tam auticko potkal a pokazdy vylezl ven s mobilem s spz nekam zapsal.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od Předseda »

Nevím jakého aktivního řidiče eltoda máte vy, ale u nás rozhodně nevystoupí.. To fakt ne :D A dost pochybuji, že řidič i má nějakou možnost / přistup do systému. Tomu je to naprosto u prdele. Zakryté značky nejsou ničím neobvyklé v mojí ulici. Ale pro klid duše platí co jsem psal - stačí to překrýt kusem papiru na kterém je natištěná číslice. Na první pohled to nebije do očí a systém to přečte.
Odpovědět