Lyžárna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

pavproch právě fčím na OF.cz píše:Takže sněhozprávy z Beskyd - bylo b.r.s.k.P.K.: J strana ČMlýna - neska to ještě (kameňačky) šlo odspoda od pindice i zpět k autu ale jen díky kameňačkám - zítra to už nepude (cca 100 výškových odzdola to dneska bylo po 20-50cm širokém soplíku zmrzlého cca 3cm tlouštka mezi vyjetýma korytama od pneumatik, místama po šutrech). Nahoře stav nezměněn - ca 60cm. Výšlap pěkný (ve strmém to krapet klouzalo, bo napadaná námraza/led - sic sem měl v báglu haršajzny, byl sem leniff je vytahovat), sjezd na pikaču - zmrzlé, tvrdé ale ne tak, aby se to v každém pokusu o oblouk nekouslo. Tlama nebyla, ale jen taktak. Chvílema sem měl pocit, že bych nejrači ty prkna zahodil do křaku a šel pěšky...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lyžárna

Příspěvek od mmira »

pavproch píše:Myslím na Tebe: fčera večur na Rališce cca 2x tolik lidu než bývá ve všední den večer - tj. 60-80 lidí na svahu, nárazově (chvílema - teorie front funguje... :D ) 1-2 minuty fronta na lanoffku.
d, tak tam asi s harantama vyrazim
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lyžárna

Příspěvek od honziss »

Severak byl o vikendu zase pouzitelnej, teda aspon pro deti.

...a ten pocit, kdyz se maly dite nauci si samo brat pomu, pak ji to vystreli 2m dopredu vzduchem, srovna se a jeste vam ukaze palec jako ze vsechno cajk \m/
R4...258k
R3...261k
EV...264k
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lyžárna

Příspěvek od jerry »

Paráda, užívej si to. Já už mám dcerku dospělou a vnučka je ještě malá. Ale těším se, až povyroste ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Já su ráth, že mám už oba smrady odrostlé (a už umijou na lyžích), neska bych už na to neměl trpělivost (je učit obloučky).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lyžárna

Příspěvek od mmira »

uceni deti lyzovat, z toho mam sede vlasy. jsem nervak, tak jsem si rekl, ze to necham na odbornicich. starsi ma za sebou 3 kurzy v ramci MS a ted 4 dny kurzu primo v Alpach. bohuzel se tam naucil jedine, jezdit v pluhu a v zaklonu.

mladsi totez, jedine, co ho v alpach ucili, byl pluh. tak jsem si ho tam na par hodin vzal, na konci daval krasne plynule oblouky s koleny vepredu, s prirozenym prenosem hmotnosti a dokonce tam mel naznak panve do oblouku. krasa podivat. jenze jsme dojeli zpet, zacal jim pres MS kurz a zase, jedine, co cele dve hodiny delali, byl pluh.

jednim slovem zoufalost.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

No bodejď by to taky nebylo na nic - např. junior jak před vánočkama přijel z UK, taxi za 4 dny na červenohorském (skoro bez sněhu) udělal kurz instruktora lyžování a má na to i dokonce průkazku / papír (prý s celosvětovou působností). Rychlokvaška.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lyžárna

Příspěvek od honziss »

Ja to kombinuju, kdyz jsme takhle na detskym kopci, tak ji ucim sam nebo zena, kdyz jsme nekde na vetsim kopci, tak klidne instruktor. Nam totiz tvrdi ze se z velkyho kopce boji a obcas stavkuje, kdezto kdyz ji ma nastarost nekdo jinej (naposled 2m vysokej typek s dredama, v kapuce), tak sjede vsechno a jeste se neco priuci. O kvalite vyuky si nedelam iluze, jde mi hlavne o to na horach bejt casto, mit zafixovano ze lyzovat je normalni a bavit se u toho.

Tady na Severaku jsou proste vlekari, co to ty deti uci (srovnej si lyze, otoc se at vidis odkud jede, zatahni....), deti je poslouchaj a za 3-5 jizt to umej komplet vsechno sami..
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lyžárna

Příspěvek od honziss »

Add uceni deti: o vikendu mluvil v hyde parku CT nakej sportovni psycholog a kouc obecne o vedeni deti ke sportu a ten pravil, ze v utlem veku je to pro deti spis emocni zalezitost a bohate staci kdyz si k tomu vybuduji pozitivni vztah: byt na horach casto, jit prikladem, ucit zabavnou formou (branky a slalomy, detsky skolicky, lyzovat s kamaradem, bobovani, klouzani se po zadku, je to jedno). Pilovat styl a vykonost pak deti zacnou sami s pribyvajicim vekem. Pan vypadal ze to ma v hlave srovnany a co rek, tak melo hlavu i patu.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lyžárna

Příspěvek od mmira »

v tech alpach ted jsem se po 2 dnech smiril s tim, ze kazdy den mam zaplaceno drahe hlidani deti, kdy si 3 hodiny muzeme se zenou poradne zalyzovat. ale jinak s kurzama koncim a kluky uz budu trenovat jen sam. cim drive se do toho obuju, tim drive to zvladnou a bude po starostech.

jinou variantou je individualni hodina u duveryhodne osoby, jenze takovych, jak zminuje PP, na tech horach prilis mnoho neni.

ad psycholog: leta vedu sportovni oddil, kam mi nastupuji decka od 6 let a nahoru. zkusenosti jsou takove, ze ti muze prijit 6lety capart, co to ma v hlave srovnane a pracuje se s nim uzasne. dela co ma a maka jak profik. tech je bohuzel malo, ale najdou se. zbytek je smeska tech, co ukazi potencial a po roce dvou skonci nebo naopak drev, co se postupne vypracuji do slusneho stavu a zustavaji u toho. podstata je, ze to je individualni a kazde jedno decko potrebuje do nejakych 12 let jiny pristup.

nejvice se mi ale osvedcilo mixovat dril se zabavou. na zacatku treninku dril a pak je rozptylit srandama. to v nich necha pozitivni naboj a da jim zapomenout na ten tezky zacatek.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Odpovědět