Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od vonkreuz »

4C se stále vyrábí, ale pro globální trh, převážně USA a tato výroba bude ukončena.
Pro Evropu už se nevyrábí, takže už lze koupit jen skladová vozidla.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Vrooom »

Jo 4C je krasna, navic v dnesni dobe kdy jede uz i Octa rychle az az, mi prijde ten exoticky zazitek jeste cennejsi nez driv. Pripada mi, ze vykon auta v primce zacina byt zcela nepodstatny.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od vonkreuz »

vonkreuz píše:
mmira píše:panove alfisti, jakou cenu muze dnes mit sedan 156, 2,0JTS, FL, ve velice peknem stavu? ja vim, malo informaci, ale +- na desetitisice.
2.5.2017 Tak to vypadá, že koupě dopadla... :-bd
http://www.autoforum.cz/prvni-dojmy/kou ... es-polsko/
mmira píše:leden 2018 o radny trenink neni treba mit obavu, pri kazde jizde, kdy je dost na prostoru na poradne prohrati, dostane poradnou naloz. podvozkove i motorove. ostatne jako vsechna ma auta.

uvidime, jak dlouho to bude holka zvladat.

video bude, planuju dalsi pokracovani clanku
mmira píše:28.10.2019 jsem rad, ze jsi to koupil, protoze alfa asi brzy shori a ja misto ni chci neco fakt maleho do mesta, s atmo motorem. za mesic jsem v blave, tak to prijedeme omrknout.
Pokračování nakonec nebude? Máš Alfu už přes 2,5 roku, tak se rozepiš aspoň tady co tě to stálo od posledního článku, kolik to žere oleje, jestli se přece jen projevila kovomorka (nebyla schovaná pod tím asfaltem?), jestli už auto pořádně brzdí nebo je to pořád jako Жигули́ (Žiguli), proč by to mělo shořet (moc paliva, které se nespálí a dohořívá v katech?)???
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od mmira »

nebude, protoze by to byl jen vycet problemu. do lonskeho leta to bylo po tech uvodnich, neskutecne drahych trablich jakztakz funkcni. pak to bez vyhrad proslo skrz STK a to mi dalo krapet optimismu, ze to nakonec nebude tak velky pruser. jenze jakoby si to auto v tu chvili reklo, ze uz ho to nebavi a zacalo se rozpadat.

nejdrive zacalo neco znova mlatit na podvozku, pak upadlo zrcatko, pak z toho zacal chcat olej. radio si prestalo pamatovat stanice a v posledni dobe zacal zlobit motor.

pocitove to vzdy byl vrak, ale alespon to neotravovalo, ted to je vrak nejen pocitove. chtel jsem to prodat. dokonce se nejaky fanda nasel, vyjmenoval jsem mu vse, co je s tim zle, a on me pak obvinil z neferoveho jednani, kdyz jsem mu to nechtel prodat na splatky.

uprimne, nemit to jeste rok a pul platnou STK, odvezu to na srotak rovnou. takhle jsem to poslal do servisu, at to proklepnou a reknou mi, co vse je spatne. jestli cena odhadovanych oprav preshane 10t, necham to jezdit jak je, dokud to fakt neklekne a pak to poslu do pekel.

a mimochodem, brzdi to furt uplne na hovno, podle me je problem v hadicich a brzdicich, ale resit se mi to fakt nechce.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od vonkreuz »

Děkuji za popis. Uvažoval jsem, že bych to koupil, ale to co píšeš je celkem odrazující a víc jak pětadvacet bych Ti po takové porci chyb nenabidl. Což je zase pro Tebe směšné, protože ať si kdo chce říká, když dojde na lámání chleba, naprostá většina peníze dané do oprav považuje za zvýšení hodnoty vozidla. Když si vzpomenu, kolik jsem si užil s brazdama a výměnou brzd. hadic na AR166 (nutnost nahřát švajcem matici držící pertl trubky v hrdle hadice, stejně se stářím zhroutily a praskly brzdové trubky a bylo je nutné nastavovat). A jestli je z motoru průtokový ohřívač oleje... Horní přední ramena jsou choulostivá na montáž skrze jejich silentblok - moment utažení průběžného šroubu, poloha a úhel ramena při zatížení.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od mmira »

Za 25t ti to jak leží a běží dam, hned.

To mlácení imho jde zespodu, od uložení stabiku. Už se to dělalo, ale....

Olej to žere plus mínus stejně furt litr na 800 km. Imho to potřebuje pretesnit hlavu a možná i kroužky. Co se úniku týče, imho to teče kolem víka ventilů. Více budu vědět někdy příští týden až se na to kouknou v servisu.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od M.Z. »

Takže je kauf dohodnutý :)
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
jožko
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 26 dub 17:52

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od jožko »

Tak to som zvedavý čo čaká v budúcnosti mňa :-o s kráskou.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od M.Z. »

QV se povedlo, tam snad žádná katastrofa nehrozí.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od vonkreuz »

M.Z. píše:Takže je kauf dohodnutý :)
Jsem na vážkách a přemýšlím o tom. Jestli vyměnit návrhově cca 35 roku starou konstrukci v podobě AR164 TD z posledního roku a hodnotě 600€ se kterou jsem za necelý 2 roky najel 36 000km a jsem momentálně na TCO (nákup, díly, oleje, pojistky, bez paliva) na 2,1Kč/km, která na na udělání STK potřebuje 500€.
Huvidíme, co Mmirovi řeknou v servisu a jak to proberu doma.
Odpovědět