30-ti letý favorit -> Mazda 3 2019??

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: po 30 letech s favoritem -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od Shr3k »

Z jednoho mírně matoucího nadpisu děláte kovbojku.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: 30-ti letý favorit -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od pavproch »

už sem to lehce upravil, taky mě ten nesoulad v matematice trknul do wočí (už fčera, ale říkal sem prdim nato)

EDIT: a dám na to pozor, dyby to fuckt byl troll
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: 30-ti letý favorit -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od abgx1 »

V texte to ma napisane celkom jasne

Proste auto ma 30rokov, a pouziva ho 11/12

Bodka
Excooll
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 15 pro 17:41

Re: 30-ti letý favorit -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od Excooll »

Ahoj lidi,
část z vás má doktorát z urážení a chytání se za slovo.

Děkuju těm co opravdu radí. Ano VW Golf GTI jsem měl v hledáčku, Mazdu 3 2019 v základu a manuálu též, nevěděl jsem o Golfu Variant - dobré.
Potom Fiat tipo, M ASX, VW Jetta. Ford c Max, i30?? Klidně si rovnou koupím něco rodina ready.
Máte postřehy z aut co jsem vypsal co ano co ne? Co je lepší univerzální auto z těch vypsaných? Nebo něco jiného?

Pro ty z vás co se chytly slova "dost peněz" ano pro mě je to dost peněz dát 300-600k za auto. Protože studium je zdarma a dělat fyziku není sranda tak do 30ti člověk nestíhá nic jen studium a žije ze státního stipka což je na Ph.D. á po novu 11kkč. Začínali jsme na 6500 první rok. Nejet do zahraničí za lepšími možnostmi a platem tak se na to vybodnu. I tak je to jistá forma masochismu když se na to zpětně dívám stejně jako jezdit favoritem. A všechny cesty mi hradí takže proč jezdit svým autem a ničit si ho když můžu letět v economy a být tam rychleji a komfortněji. (Je to 1700km od mé univerzity takže bych to nejezdil i kdyby jste mě prosili). Tolik ke mě nemám potřebu se obhajovat, ale zkusil jsem to rozumně vysvětlit pro ty co zajímám víc já jak auta... Ale jakmile se vrátím auto ocením spíš jako prvek komfortu do života než že bych ho nezbytně potřeboval k existování. A jezdím spíš klidně nechci se zabít nebo rozbít něco na co jsem těžce vydělával.
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: 30-ti letý favorit -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od TomZ »

Pokud jezdis klidne doted jsi jezdil s 50kw Favoritem, tak mi pro tebe GTI nedava smysl. Jestli auto planujes opet na 10 let a planujes rodinu, tak koupit novy/rocni Golf variant treba v 1.4tsi 110kw (mozna ted uz bude jen v 1.5tsi, ve verzi 110kw) je urcite dobra volba. Z tech co jsi vypsal bych osobne vzal jedine Golfa, nebo Mazdu 3. Mazdu jen z predpokladu, ze by to bylo pro max 2 lidi. Ac ma vnejsi rozmery s golfem srovnatelne, uvnitr, zvlast vzadu velka moc neni. Fiat,Ford,Mitsu - sedni si do toho a uvidis, ze pocit z kvality interieru je trochu jinde, nez u VW.
U Golfu prichazi nyni nova generace, tzn muzes koupit soucasny lepe vybaveny/lepsim motorem s dobrou slevou. U noveho bys musel z neceho slevit. A neboj se obejit par autosalonu a ptat se na slevy.
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 395
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: 30-ti letý favorit -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od Jaggie »

Excooll píše:Ahoj lidi,
část z vás má doktorát z urážení a chytání se za slovo.
Pro ty z vás co se chytly slova "dost peněz" ano pro mě je to dost peněz dát 300-600k za auto.
jsem z tech, co te chytala za slovo...
myslim, ze ti vlastne utika myslenka od toho, co pises... puvodne jsi napsal
"Našetřil jsem dost peněz abych koupil např Mazdu 3 2019 sedan"

a ted zase pises, zes to myslel, ze je to dost penez pro tebe...to je predpokladam vsem putna, kazdy ma nejake moznosti...

prvne bych ti doporucil si sednout do nekolika hatchbacku a kombajnu, jelikoz ani nevis, co chces... a pak si prijd znova pro nejakou konkretni radu...

do tedka jsi jezdil s kozou na koleckach a chces poridit auto z jineho tisicileti... radeji zajdi za nejakym znamym mrkni, sedni... nebo si nekde auto vyzskousej na 1 nebo 2 dny...

"stravil jsem x hodin porovnavanim" a budes taky jezdit tim autem jenom na papire? nebo na kompu?

preji hodne stesti, fyziku... (ze prej skola zadarmo, tys musel priletet z nejake jine planety)
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
lm2904
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: úte 12 bře 20:37

Re: po 30 letech s favoritem -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od lm2904 »

jirka87 píše:Studoval, byl v zahraničí, tak asi najede víc...

Já nenajedu také víc, než tyto km (soukromým autem), max těch 8000Km ročně a taky si nedovedu představit taxík nebo Uber, protože jednak je v tom dovolená s dost vysokým nájezdem a druhak pár projezdů po ČR, které jsou nárazové kdy já chci/potřebuju a taky chci jet sám.

A hlavně...vozím malýho...Toho nesvěřím nikomu, ne tak nějakýmu špinavýmu dročkáři.

Do taxíku jsem vlezl naposledy asi před rokem po 10letech a nerad bych to opakoval. Ty sedačky asi zažily hodně a dost jsem se klepal jestli z toho nechytnu nějaký breberky. Hnus. Nic na tom nesejde, že to byl Superb. Ale samozřejmě to se mi to kecá, když bydlím ve městě, které pěšky přejdu napříč za cca 30min.
Já jsem byl z Mazdy taky zklamaný a to se mi moc líbí a japonce mám rád. Nutno podotknout, že Mazda s novým modelem odstranila víceprvkové zavěšení zadních kol. Pro mě je to jasný signál "naser si zákazníku, dáme ti raději o dvě ledky více a slevu na barvu". Raději bych šel do předchozí generace ve vyšší výbavě.

ad elektronika a asistenti - největší problém je ten, že dneska si už ani nikdo nepřečte uživatelskou příručku, ale má plno keců v hospodě. Za posledních 5 let jsem vystřídal 5 aut nabité elektronikou a už bych to jinak nechtěl. Jezdit jsem se učil na š105 a do r. 2011 jsem jezdil Corolou e11 v holobytu.
Odpovědět