30-ti letý favorit -> Mazda 3 2019??

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Excooll
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 15 pro 17:41

30-ti letý favorit -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od Excooll »

Zdravím,

jako 18ti letý jsem dostal od babičky fáčko 136L jezdím s ním dodnes. Dnes je mu 29 stejně jako mě. Končím Ph.D. v zahraničí takže auto pro mě smysl nemělo, letadlo nebo taxík mělo vždy větší smysl pro mě než své auto. A na těch pár dní za rok v ČR Fáčko je prima auto - náklady nula, náhradní díly zdarma, polovinu věcí si udělá člověk doma sám, jen na motor samotný a brzdy nechytám. Nechci se zabít.

Ale už se cítím že sem trpěl dost, chci trochu komfortu a pohody do života. Věčný zápach benzínu v kabině, po hodině cesty jak po 6 hodinách v letadle a když jezdím po dálnici v zimě za děště / sněhu mám strach že se v tom jednou zabiju, bo airbagy nic a co si budem povídat je to rakev na kolech. Naštěstí za 12 let ježdění a asi 40tkm jsem ani jednou neboural protože s takovým autem prostě člověk jezdí napohodu a naučí se řídit. Protože vše vnímá cítí, občas mu uletí zadek v zatáčce, na kostkách to klouže jak na zimním stadionu za deště a popravdě je to docela sranda řídit. Na dvojku se dá předjíždět na výjezdu z města no prdel.

Doma máme megane 1.6l 16V v benzínu a pedály mě přijdou příšerně přeposilované, mám křeč v noze hodině protože sem zvyklý si prostě nohu o plyn trochu opřít aby to jelo. Na dálnici to řve jelikož na 5ku to při 130 točí 3600 otáček nebo něco takového..

Našetřil jsem dost peněz abych koupil např Mazdu 3 2019 sedan - do toho auta sem se zamiloval děsně se mi líbí má to ale pár ale:
-pojistka na 2l nebo 2.5l benzín bude drahá a tím že je to atmosféra to moc výkonu nemá takže se to nevyplatí podle mě
-je tam šílených asistentů a elektroniky a já jsem zvyklý řídit popravdě mám z toho trochu strach aby mi to nezasáhlo do řízení a já to nečekal a ještě kvůli tomu neudělal krpu, navíc se bojím že se to bude kazit je to spousta peněz v něčem co vlastně ani nechci
-spotřeba stejná jak na fáčku - 7l
-strávil jsem x hodin porovnáváním a lidi říkají že ani ten 2.5l v mazdě není nijak "rychlý" že je to takové pohodové auto díky tomu že to nemá turbo. Na co tedy mít takovou kubaturu?

Neznáte náhodou něco co má pořád 4 kola a volant, ale slušný komfort v kabině, je tam klid, nemlátí to, není to drahé nijak zvlášť (600 000 nové) nebo ojeté za polovic mi nevadí -- pokud je model spolehlivý , 6 stupňů v manuálu na benzín kde se vlezu (mám 197cm) je to bezpečné a elegantní? Nehledám nic sportovního spíš na pohodové ježdění do práce, na nákupy, výlety, takový auto na všecko.

Díky za názory!
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: po 30 letech s favoritem -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od Shr3k »

2.5 se do trojky v Evropě neprodává... Co řešíš, kup si to v základu 2.0 122 koní s manuálem.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 395
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: po 30 letech s favoritem -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od Jaggie »

tenhle prispevek je jako kocko-pes...

titulek - po 30 letech s Fa
a pak napise...
Excooll píše: jako 18ti letý jsem dostal od babičky fáčko 136L jezdím s ním dodnes. Dnes je mu 29 stejně jako mě.
Nechci se zabít... už se cítím že sem trpěl dost...
mám strach že se v tom jednou zabiju
popravdě je to docela sranda řídit
Excooll píše:pojistka na 2l nebo 2.5l benzín bude drahá
resi par stovek, kdyz pise ze nasetril DOST penez...

cicham nejakou leonidasovinu
mne reknete, ze takhle uvazuji dnesni PhD. kreatury B-)
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: po 30 letech s favoritem -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od jirka87 »

Taky čuju trolla.

Nicméně pokud máš dost peněz na studium v zahraničí a abys tam navíc létal, tak si myslím, že nebude problém si prostě 5..7..10 aut postupně půjčit, zjistit co ti vyhovuje a nové/velmi málo ojeté si to koupit. Stejně u nového velmi pravděpodobně nebudeš nic řešit...

Nebo si to vezmeš na operák a je to. Za rok až tě to nebude bavit to vyměníš. A pokud to vidíš jinak, tak máš asi k autu vztah a tam by možná obecně bylo lepší si koupit něco staršího. Portože pokud jsi ujel 40 000Km za 12 let, tak najedeš tak málo, že by vlastně nebyl problém jezdit i 30let starým autem.

#FuckGreta
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: po 30 letech s favoritem -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od honziss »

jirka87 píše:Taky čuju trolla.

Nicméně pokud máš dost peněz na studium v zahraničí a abys tam navíc létal, tak si myslím, že nebude problém si prostě 5..7..10 aut postupně půjčit, zjistit co ti vyhovuje a nové/velmi málo ojeté si to koupit. Stejně u nového velmi pravděpodobně nebudeš nic řešit...

Nebo si to vezmeš na operák a je to. Za rok až tě to nebude bavit to vyměníš. A pokud to vidíš jinak, tak máš asi k autu vztah a tam by možná obecně bylo lepší si koupit něco staršího. Portože pokud jsi ujel 40 000Km za 12 let, tak najedeš tak málo, že by vlastně nebyl problém jezdit i 30let starým autem.

#FuckGreta
To je najezd spis na taxik nebo uber nez operak :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: po 30 letech s favoritem -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od jirka87 »

Studoval, byl v zahraničí, tak asi najede víc...

Já nenajedu také víc, než tyto km (soukromým autem), max těch 8000Km ročně a taky si nedovedu představit taxík nebo Uber, protože jednak je v tom dovolená s dost vysokým nájezdem a druhak pár projezdů po ČR, které jsou nárazové kdy já chci/potřebuju a taky chci jet sám.

A hlavně...vozím malýho...Toho nesvěřím nikomu, ne tak nějakýmu špinavýmu dročkáři.

Do taxíku jsem vlezl naposledy asi před rokem po 10letech a nerad bych to opakoval. Ty sedačky asi zažily hodně a dost jsem se klepal jestli z toho nechytnu nějaký breberky. Hnus. Nic na tom nesejde, že to byl Superb. Ale samozřejmě to se mi to kecá, když bydlím ve městě, které pěšky přejdu napříč za cca 30min.
lambdamen
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: ned 03 bře 08:10

Re: po 30 letech s favoritem -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od lambdamen »

Na Mazdu bych se vykašlal. Měl jsem 2013 M6 a nic horšího jsem nezažil. Pokud nejsi závodník, ber sedmičkového Golfa, pokud se rád svezeš tak ho ber jako lehce jeté GTI a pokud čekáš rodinu, tak vem Variant. Je to opravdu univerzální, nenáročné auto, se kterým při troše uvažování na co ho chci používat nelze udělat chyba. Sám bych si ho pořídil. Roční/dvouletý je za super peníze.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1935
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: po 30 letech s favoritem -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od Lachende Bestien »

Další podivuhodný tro(t)llík a cestovatel časoprostorem v jednom - nicméně vysvětlení toho, že v 18 letech dostal auto, které provozoval 30 let, zatímco na Zemi uběhlo let 11, je celkem jednoduché. Prostě se nechal ve fáčku vynést na oběžnou dráhu a vydal se na meziplanetární průzkum, kde v důsledku dilatace času - relativně pomalejšímu běhu času došlo k tomuto fenoménu. A jako správný vesmírný cestovatel stihl ještě dálkově vystudovat VŠ, předpokládám nějaký nesmírně užitečný obor jako "genderová studia". :-bd
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1525
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: po 30 letech s favoritem -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od abgx1 »

Citanie s porozumenim asi nebude vasa silna stranka

Na osemnastku dostal 18 rocneho favorita

Teraz ma 29rokov a 29rocneho favorita

Cize ho pouzival 11rokov
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 395
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: po 30 letech s favoritem -> Mazda 3 2019??

Příspěvek od Jaggie »

jasne napsal

"po 30 letech s favoritem"

tzn ze toho favorita pouzival 30 let... nic vic, nic min

"citanie s porozumenim" nebude tva silna stranka
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Odpovědět