Sportovni auto do 600k

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
taco
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 03 pro 14:35

Sportovni auto do 600k

Příspěvek od taco »

ahoj, muj prvni prispevek ale forum sleduju uz dyl.

Po prodeji predchozi i30 1.4 T-GDI bych rad koupil neco zabavneho do doby nez prijdou vetsi zavazky :-). Muj rocni najezd je cca 10t km, hlavne cestovani kdyz je pekne, do prace nedojizdim.

Pozadavky:
- 0-100 < 7s + slusny podvozek na okresky
- sportovni image (takove GTI je pomerne nezajimave)
- rozumna spolehlivost a opravitelnost (takze zadny Cayman :( )
- rozumna amortizace pro nasledny prodej
- idealne pak RWD a coupe ale netrvam na tom

Libi se mi:
BMW 328i (OPRAVA: 228i) - sportak to na pohled neni ale neurazi, ma ale pry nic moc ridicskou odezvu, tezko rict jak spolehlivost
Mustang Ecoboost 2.3 - ikona, a i kdyz nemam k motoru predsudky, tak mi prijde hrich koupit Mustanga bez V8 :D
MX-5 ND 2.0 - bojim se maleho vykonu ve srovnani s oturbenymi konkurenty, vzhled me moc nebere ale splnuje zrejme vse
i30N - tady bych musel priplatit, ale zase by bylo auto skoro nove, nevyhoda ze uz je pro me vzhled okoukany z klasicke i30

Vim, ze ty auta jsou vsechny uplne jina, ale nemam uplne jasny pohled jestli uprednostnuji vykon (ala co nej akceleraci) nebo agilitu na okresky a verim ze jakekoli bude krok vpred.

Napada vas jeste nejake? Pripadne co byste z techto vybrali?
Naposledy upravil(a) taco dne úte 03 pro 18:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Sportovni auto do 600k

Příspěvek od Stepan »

BRZ a ještě zbyde na kompresor :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5588
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni auto do 600k

Příspěvek od Snowman000 »

Presne tak...MX-5 alebo dvojka GT86/BRZ.

Skoda by bola trpiet HH, ak ovsem v tych rocnych 10tisic km nie su velkou mierou zastupene dialnice!
V tom pripade HH dava o mnoho vacsi zmysel, alebo aj ten Mustang, ale asi bych si dal tu namahy a pohladal ho s V8. Zaroven to ale je uplne inym sposobom zabavne auto...

Ak by bol ale strach ze MX-5 a BRZ kvoli atmo motorom budu (a BRZ v urcitych otackach fakt dost je) chciple tak mi napada pohladat Fiat 124 Spider Abarth...
Mojim ociam je o mnoho krajsia ako MX-5 a 1,4T sa da velmi lahko popohnat k zaujimavejsim hodnotam vykonu...

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 13aec8f75b

PS: 328i je sh*t.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni auto do 600k

Příspěvek od 970ka »

Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
taco
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 03 pro 14:35

Re: Sportovni auto do 600k

Příspěvek od taco »

Diky za napady. BRZ + kompresor me napadl, ale je to draha zalezitost a pri naslednem prodeji (treba za 2 roky) to bude spis na skodu a v cene se to neprojevi, tzn. vyhozenych 100k. Dalnice cca 30%, nejspis bych to prezil.

Co se tyce Spidera 124, tak to urcite zaradim do vyberu. Mozna by stacil i obyc neabarth + ecu mod (stejny motor), i kdyz nema samosvor. Musim si vzit na zkusebku tu MX-5, mozna to neni tak hrozne jak si predstavuju - tam by se do limitu nejspis vesla i RF verze.

Snowman000: s 328i jsem se prepsal, mel jsem na mysli 228i - teda levnejsi verzi M235i, ktera uz je mimo rozpocet. Stale shit? :D

Ad Alpina B2 a Lotus - ty vypadaji skvele, ale je to vyrazne pres limit
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2548
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Sportovni auto do 600k

Příspěvek od Vrooom »

A co m135? Ty po FL ani nejsou osklivy ...
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 43fe92945e
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5588
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni auto do 600k

Příspěvek od Snowman000 »

Pre mna BMW nie je zrovna synonyom pre spolahlive a lahko opravitelne auto a uz vobec nie f-kove...
Ale ako pise Vrooom M135i by sa mohla zmestit do budgetu, len tomu chyba minimalne svor. A bavoracky oturbeny 4-valec je fakt za trest podla. mna.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5474
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Sportovni auto do 600k

Příspěvek od M.Z. »

taco píše:Diky za napady. BRZ + kompresor me napadl, ale je to draha zalezitost a pri naslednem prodeji (treba za 2 roky) to bude spis na skodu a v cene se to neprojevi, tzn. vyhozenych 100k. Dalnice cca 30%, nejspis bych to prezil.

Co se tyce Spidera 124, tak to urcite zaradim do vyberu. Mozna by stacil i obyc neabarth + ecu mod (stejny motor), i kdyz nema samosvor. Musim si vzit na zkusebku tu MX-5, mozna to neni tak hrozne jak si predstavuju - tam by se do limitu nejspis vesla i RF verze.

Snowman000: s 328i jsem se prepsal, mel jsem na mysli 228i - teda levnejsi verzi M235i, ktera uz je mimo rozpocet. Stale shit? :D

Ad Alpina B2 a Lotus - ty vypadaji skvele, ale je to vyrazne pres limit
To je těžké, když spíš vybíráš auto pro budoucí prodej a ne podle svých představ. Já bych se pokud možno HH s př. náhonem vyhnul. Máme doma upravené MIni Coupe JCW na semislicku, podvozek ladil Šenkýř. Jezdí úžasně, ale nezažiješ v něm to pravé chuligánství na odbočkách, vracečkách apod. Když to srovnám i např. s MX5, tak pro mě nuda.
To už zažiju větší prdel s pickupem.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Sportovni auto do 600k

Příspěvek od Stepan »

já jenom, že třeba to BRZ bude i s kompresorem hluboko pod 600. A jednoznačně nejlevnější na provoz.
Zatímco u M135i to bude lov na nejlevnější kus a třeba to i30N je prakticky nový auto, takže ho ten pokles ceny teprve čeká.
Ohledně toho následného prodeje bych to neviděl tak černě :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2548
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Sportovni auto do 600k

Příspěvek od Vrooom »

Jako jestli ti nevadi neprakticnost MX5, tak bych sel do ni. Je to lehky auticko, to bych si jednou chtel vyzkouset. BRZ mi prijde jako fajn prakticky daily :-)
Odpovědět