Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od GeneHawkins »

driver píše:Mám skoro všechny skupiny a po dvou mega km mi letos dopravák tvrdil, že vlek má v TP celkovou více, než je max dovolená váha na tažném.
Tomu asi nerozumím.
Ale pokud by to bylo tvrzení, že přívěs může mít celkovou hmotnost vyšší, než je nejvyšší povolená na tažným zařízení, tak je to pravda.
Příklad: za octavií s TZ max 1200 kg smíš táhnout prázdný plaťák s celkovou 3500 kg, který má okamžitou hmotnost 950 kg.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od driver »

No jistě.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od GeneHawkins »

Aha, zdá se, že chápu. To jako, že se mu to nelíbilo, jo? To nebylo zřejmé.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od driver »

Normálně to zkoušel, klasika.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od driver »

Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

Mam pocit ze uz jsme to zde v nejakem vlakne resili, tak jen v rychlosti: Pokud budou v pravem pruhu zahrabane stojici ci temer stojici kamiony a zezadu prileti dalsi kteremu to jeste pojede a vezme to vlevo (kde se mozna po par metrech ci kilometrech taky zahrabe) - je to predjizdeni, nebo objizdeni?
§ 16 Objíždění
Řidič, který při objíždění vozidla, jež zastavilo nebo stojí, nebo při objíždění překážky provozu na pozemních komunikacích anebo chodce vybočuje ze směru své jízdy, nesmí ohrozit ani omezit protijedoucí řidiče a ohrozit ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Přitom musí dávat znamení o změně směru jízdy.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od driver »

On by musel prokázat, že objížděl stojící překážku a Ty prokázat, že tě ohrozil v levém.
Podle mě to je dobrá poznámka.
Oni najedou do levého se záminkou přesně takovou.
Otázka je, zda to vůbec četníci budou řešit bez stížnosti, zřejmě ne, jako dosud, přitom je to velmi přísně hodnoceno: § 125c / 1f) 7. máme: 5 až 10tis kč + 6 až 12měs zákaz činnosti + 7bodů.

Scénař je jasný, prázdné kamiony v levém budou s tou fikcí objíždění zase i přes zákaz.
Teď jde o to, zda to pojede, a oni se zachvíli zařadí, nebo to při nehodě zase bloknou komplet levý i odstavný a zase budeme na D+ v mrazu nocovat jako minulý rok?
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od EL_XEL »

Já se teda domnívám, že značky tam budou říkat zákaz vjezdu kamionů do levého pruhu a ne zákaz předjíždění kamionů. To už neokecají.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

já myslím, že to stejně nebude nikdo kontrolovat, jak je tomu na vybraných úsecích i dnes...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od driver »

Minulý týden jsem na D11 kousek za Hradcem na Phu potkal dopraváka na moto, řešil na sjezdu osobák.
1) řešil ho na tom sjezdu už mimo dálnici, né v odstavném na dálnici
2) listopad a motorka
3) Nahlášen na Waze

...Někdy se fakt nestačíš divit.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět