Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od driver »

Takže stačí Q8 ještě o kapku zdražit, a pak bude etron nejvýhodnější elektromobil...
Vidím, že činím správně, když jsem asi 20let nekoupil noviny. Budu v tom pokračovat :ympray:
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

HondaMan píše:Návratnost elektromobilů dle HN.
Obrázek
Akorat ze rozdil vypocitany ze skutecnych cen je daleko vetsi. Zatimco tuarega/Q7/Q8 koupis s velmi slusnou slevou, etron nikoli. Kdyz jsem si to pocital ja, tam mezi touaregem a etronem byl presne milion rozdil (realne ceny, shodna vybava).
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

Ušetřils, ale nic jsi neudělal pro planetu #-o
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Shr3k »

driver píše:Takže stačí Q8 ještě o kapku zdražit, a pak bude etron nejvýhodnější elektromobil...
Vidím, že činím správně, když jsem asi 20let nekoupil noviny. Budu v tom pokračovat :ympray:
Přitom etron je velký spíš jak Q5.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od driver »

Sorry, ale kilo na dálnicích v Holandsku mi přijde jako totální hovadina, ale TOTÁLNÍ a možná mi tam chybí písmena"IT"
Už 110 jinde je přes čáru, když se silný provoz kamiónů a osobáků špéruje mezi sebou a propustnost komunikací je špatná! To by muselo být nejprve 4-5-6 pruhů, aby to bylo rozumné, né dva!!!!!!!!!!!
A při 100vce to bude fungovat jako špunt, úplně stejně, jako když je na dálnici stavba a je tam rychlostní omezení.
Totálně zacpané, nahuštěné, nebezpečné, malé odstupy, nervozita, děs.
Tohle kdo navrhl, tak je hazard s bezpečností provozu, nezlobte se na mě x_x
A ta aobhajoba o ekologii a že to napomůže rozvoji elektromobility, je totální ale totální nesmysl %-(
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

driver píše:Sorry, ale kilo na dálnicích v Holandsku mi přijde jako totální hovadina, ale TOTÁLNÍ a možná mi tam chybí písmena"IT"
Už 110 jinde je přes čáru, když se silný provoz kamiónů a osobáků špéruje mezi sebou a propustnost komunikací je špatná! To by muselo být nejprve 4-5-6 pruhů, aby to bylo rozumné, né dva!!!!!!!!!!!
A při 100vce to bude fungovat jako špunt, úplně stejně, jako když je na dálnici stavba a je tam rychlostní omezení.
Totálně zacpané, nahuštěné, nebezpečné, malé odstupy, nervozita, děs.
Tohle kdo navrhl, tak je hazard s bezpečností provozu, nezlobte se na mě x_x
A ta aobhajoba o ekologii a že to napomůže rozvoji elektromobility, je totální ale totální nesmysl %-(
Ono je to naopak, nizsi rychlost = mensi rozestupy = vic aut se tam vejde. To co dela v omezenich spunt, je zmena rychlosti, ne rychlost samotna.

Nicmene nizsi rychlost bude svadet k horsi pozornosti a pro lidi co jezdi radi, treba i rychlejc to bude stres navic.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od driver »

O tom by se dalo polemizovat, teorie nefunguje v praxi, ty rozestupy jsou malé téměř vždy, přibrzdíš a sešrotuje Tě kamion, tedy ať jedeš 100 nebo 130, ukaž mi kdo jezdí půl tacho rozestup, minimum řidičů.
A hlavně tohle je jen začátek
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od driver »

Nejrychlejší Hybrid na světě :D
(On board, rychlejší NS jste vidět nemohli...)
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

Hezky si nás ta elektromobilita omotává kolem prstu, smyčka se stahuje a bojím se, že ani generace čtyřicátníků nedojezdí svobodně.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

No tak zrovna tohle Porsche ma k elektromobilite daleko. Baterka je prtava a slouzi v podstate jen ke sberu rekuperace. Bez spalovaku by to nedojelo za druhou zatacku.
Krom toho je tohle auto superrychle diky nizke hmotnosti, a to s EV za soucasnych technologii dosahnes stezi. Ten slovinsky EVhypercar ma o tunu!! vic…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět