Toyota corolla 1.4 E12 2005 nejde nastartovat

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
davvee
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 13 lis 18:09

Toyota corolla 1.4 E12 2005 nejde nastartovat

Příspěvek od davvee »

Dobrý den,

vlastním pár dnů Toyotu Corollu 1.4 12/2005 a předevčírem jsem bohužel při parkování do garáže neodhadl vzdálenost a lehce jsem narazil do stěny garáže. Auto od té doby nelze nastartovat. Starter točí, ale motor ani neškytne. Zkoušel jsem odpojit baterii, ale taky nepomohlo. Zkontroloval jsem všechny pojistky, taky vypadají ok. Známy mi zjistil diagnostikou delphi problém s imobilizérem. Což nechápu jakou to může mít spojitost. Není možné aby po nárazu byl nějak uzamčen z bezpečnostních důvodu přívod paliva do motoru ? Hledal jsem na internetu a co jsem zjistil, tak automobily mají nějaké bezpečnostní systémy které po nárazu vyřadí elektroniku,či přívod paliva. Ale Toyota tuto věc nemá. Budíky se normálně rozsvítí bez chybové hlášky, radio apod vše funguje. Ale motor nechce naskočit. Nevím si s tím rady, ale snažím se něco ještě najít, než budu muset auto někam odtáhnout jako poslední možnost.

Děkuji a přejí pěkný den
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Toyota corolla 1.4 E12 2005 nejde nastartovat

Příspěvek od jirka87 »

Tohle jsi asi četl. Já taky. https://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopic.php?t=2065

No..Zlatý benzín. Dobře pro tebe - prostě demontuj jednu zapalovací svíčku a koukni jestli ti to pálí. Pokud ti to pálí ( :)) ) tak další a vlastně skoro poslední možná vada je to, že ti tam nejde palivo.

Pokud nejde palivo, tak je to právě buď imobilizér, nebo problém jinde na cestě nádrž-motor. Pokud máš více klíčů, zkus i jiný klíč (myslím od auta pochopitelně).

Jinak se ti MIMO diagnostiky, která je zásadní nabízí kolečko kontroly :

- pojistky
- relátka
- kabely obecně (ukostření motoru atd.)
- prolezení všech možných spojů - a to klidně i hlavního u ŘJ motoru

Zkrátka je třeba hledat. To tě asi nepotěšilo, ale věř mi, že je to lepší, než jiné problémy.

P.S : V NEJHORŠÍM případě lze imobilizér deaktivovat (u většiny aut) a vyjde to asi na 2000Kč. Stejně pokud to někdo bude chtít ukrást, tka to ukrade, imobilizér v dnešní době podle mě nic neřeší.
davvee
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 13 lis 18:09

Re: Toyota corolla 1.4 E12 2005 nejde nastartovat

Příspěvek od davvee »

Ahoj.dík za odpověď
Pojistky jsem vizuálně kontroloval i ty, které jsou uvedeny v příspěvku. Vypadaly OK. Relé EFI jsem zkoušel prohodit se stejným relém co je FAN1. Ale taky nic. Klíč jsem také zkoušel vyměnit a také nic. Dle mě nejde palivo do motoru. Dá se nějak jednoduše zjistit zda do motoru jde palivo ? Mé znalosti už nejsou takové abych věděl jak postupovat dál.
Svíčky jsem ještě nekontroloval, ale zkusím najít v manuálu a odzkoušet.
Dráty jsem kontroloval v přihrádce u spolujezdce a v motoru, nic nevypadalo rozpojeně.
Už mi nějak dochází nápady. A obávám se, že ho budu muset odtáhnout.
davvee
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 13 lis 18:09

Re: Toyota corolla 1.4 E12 2005 nejde nastartovat

Příspěvek od davvee »

Zjistil jsem jednu zásadní věc, že po vložení klíče do zapalování stále bliká security kontrolka. Což by dělat nemělo. Takže to bude ten imobilizer. Zítra zkontroluju kabeláž pod volantem. Pokud by vše bylo ok, tak jsem ještě našel návod jak resetovat v toyotě jednotku ECU. Dle videa zde https://www.youtube.com/watch?v=HQXgbSUQ0Yo
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Toyota corolla 1.4 E12 2005 nejde nastartovat

Příspěvek od jirka87 »

Tak sem pak i napiš jak to dopadlo. Budiž tvé trápení a následně snad i řešení této věci poučením pro generace příští. Amen
davvee
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 13 lis 18:09

Re: Toyota corolla 1.4 E12 2005 nejde nastartovat

Příspěvek od davvee »

Tak bohužel nic. Ani reset, ani kabely. Jsem v koncích.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Toyota corolla 1.4 E12 2005 nejde nastartovat

Příspěvek od PepaSFI »

ještě taková možná blbost, vím o jednom Yarisu který občas záhadně nestartoval, jen už nevím jak se to přesně projevovalo, jestli to jen nechytalo nebo vůbec netočilo. Mohl za to shrnutý koberec pod pedálama. Ono to má spínač na spojce a když se nedošlápne až na podlahu, tak to nestartuje. Ale jak říkám, nevím detaily.
davvee
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 13 lis 18:09

Re: Toyota corolla 1.4 E12 2005 nejde nastartovat

Příspěvek od davvee »

no problém bude někde v security. Ale už nvm jak to řešit. Kontrolka security bliká i po vložení klíče do zapalování. Startér točí, ale dle mě je nějak zablokovaný přívod paliva skrz ten imobilizer. Zkoušel jsem vše co mě napadlo, ale už jsem v koncích.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Toyota corolla 1.4 E12 2005 nejde nastartovat

Příspěvek od jirka87 »

Odstavit imobilizér..Stejně takm je k ničemu. Když to bude někdo chtít ukrást o čemž silně pochybuju, stejně si cestu najde i přes imobilizér.
davvee
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 13 lis 18:09

Re: Toyota corolla 1.4 E12 2005 nejde nastartovat

Příspěvek od davvee »

Kdybych věděl jak, tak to zkusím. Ale toto je asi už složitější úprava spíš pro mechanika. Co jsem koukal, tak by to mělo jít nějak přeprogramovat v Toyotě. Imobilizer je čip na ECU jednotce, takže to už není jednoduchá věc jak ho vyřadit.
Odpovědět