Nové modely 2019 Suzuki Vitara vs Mitsubishi ASX

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
mikeant
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 01 lis 11:02

Nové modely 2019 Suzuki Vitara vs Mitsubishi ASX

Příspěvek od mikeant »

Ahoj,

jelikož už se moje Kia Sportage 2.0 v benzínu (2008) chystá pomalu do důchodu, vybírám vhodnou náhradu.
Vzhledem k toju, že mám omezený rozpočet, hledám něco do 600 tis.
Dost často jezdím po polňačkách a nezpevněných cestách, proto preferuji větší světlou výšku, 4x4 bych uživil také. Moje Sportage si po městě vezme i 14 l (mimo město s hodně lehkou nohou 9 l), což mi přijde neúnosné, tak je pro mně důležitá i spotřeba. Jezdím převážně kratší jízdy, takže jedině v benzínu. Automatická převodovka by byla vítaná.

Když tak koukám na nabídky automobilek, v úvahu padá asi jen Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4x4 Allgrip (580 tis.) nebo Mitsubishi ASX 2.0 SMART MIVEC 4WD (530 tis.). U té Vitary se trochu bojím toho turba, přece jen atmosférické motory jsou nesmrtelné. ASX je zase o 300 kg těžší a moc nevěřím té uváděné spotřebě (7 l komb. provoz). Zase je o 50 tis. levnější. Rád bych aby mi auto vydrželo alespoň těch 10 let (Sportage mám 11 rokem a bez jakékoliv závažnější poruchy). O ASX jsem slyšel že prý dost trpí na korozi.

Těším se na vaše názory.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Nové modely 2019 Suzuki Vitara vs Mitsubishi ASX

Příspěvek od HondaMan »

Turba bych se zase tak moc nebál. Moderní atmo motory, pokud nemají 5 litrů, tak jsou spíše za trest. ASX je auto představené před 10 lety. Pokud Suzuki stačí rozměrově, tak je to za mě jasná volba.
2.9T RWD
Odpovědět