Výběr Mercedesu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od jirka87 »

Jakékoliv moje auto nebude nikdy pojízdný vrak. A je jedno jakého je stáří nebo kolik má najeto. Tím spíše že v tom budu vozit děcko. Buď to jde opravit, nebo vyměnit. Pokud to nejde a má to vliv na bezpečnost, tak to půjde z domu, ať už na díly, nebo na hromadu šrotu.

A čadící ...to benzínový pětiválec asi nikdy nebude.
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od janjan »

tady je krásně vidět, jak máme každý nároky na povoz úplně jinde. Olej měním po 10 000 km a od 9000 už s tím prakticky nejezdím, jakmile mám pár much na masce, tak hned vytahuju wapku :D A někomu jinýmu chčije řízení a doufá, že to ještě chvíli vydrží
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od řidičBOB »

jirka87 píše:A čadící ...to benzínový pětiválec asi nikdy nebude.
Proč by nebyl??
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od Lachende Bestien »

Každý není stejně intenzivně připoután ke vzhledu svých plechových "miláčků".
Samozřejmě pokud si mj. dokazuju svůj sociální status a snažím se zaplnit vnitřní prázdnotu neustálým kupováním stále nových a relativně nákladných aut (mobílků, tv aj. hraček), připoutanost k exteriéru bývá o dost větší.
A je určitě velký rozdíl mezi "chčije řízení" a velmi pomalým, na objemu kapaliny takřka neznatelným prosakováním.
Btw. K neustálému oplachování svých plechových miláčků používáte pitnou vodu?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od řidičBOB »

hmmm, panáčku - tyhle levičácké kecy by tě rychle přešly, kdyby všichni do dnes jeli na 6310 a jezdili ve Š120GLX - to by ty debilní levičkácko-ekologické dobytčárny nebyly z čeho platit. Ať chceš nebo nechceš, konzumní společnost platí např. celou tu opičárnu v Bruselu, atd. Ty si v tom svém levo-eko mindráčku nevidíš ani na špičku nosu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od jirka87 »

janjan píše:tady je krásně vidět, jak máme každý nároky na povoz úplně jinde. Olej měním po 10 000 km a od 9000 už s tím prakticky nejezdím, jakmile mám pár much na masce, tak hned vytahuju wapku :D A někomu jinýmu chčije řízení a doufá, že to ještě chvíli vydrží
Takto jsem odpověděl na předchozí straně stejnému rýpání jinému uživateli :
jirka87 píše: Pokud se bavíš o řízení, které zmiňuju, tak lehce prolíná u mě znamená, že okolí zátky je potaženo mastným flekem, na který se nalepil prach. Nic nekape,nic neuniká. Nicméně fakt, že tam ta skvrna je dáv tušit, že v dohledné době se mám na co těšit a asi mi to nebudeš věřit, ale nejsem kokot, který by jezdil s tím, že mu ze serva uniká olej....
a
jirka87 píše:M.z. - tebou citovany a mnou napsany text znamena, ze s tim uz mam praxi v podobe, kdy ta zatka proste raz naraz odpadne/vystreli a jsi bez posilovace a olej vsude. To je jina vec, nez kdyz ti to utika bokem pres manzetu axialniho tahla rizeni. Nemusi to tak dopadnout, ale muze. .
Fakt to musím opakovat ? Žádné řízení mi nechčije, co to tady říkáš ? Buď nerozumíš tomu, co tady technicky popisuju, nebo jsi to nečetl. Pak se ale divím že vůbec reaguješ. Olej měním taky po 10 a díly měním v páru. Pokud klepe levá kost na stabíku, objednávám 2ks a měním i pravou. Už mě nebaví se tady jak debil obhajovat opakovaně, Jasně, srozumiutelně a hlavně ČESKY jsem napsal uživateli M.Z. jak to s tím řízením je. Viz výše. Ono se to ale jaksi nechce uživateli "janjan" číst, tak si vzal s minulého příspěvku co uznal za vhodné, realitu překroutil a použil s poukázáním na mě, že jsem prase na auto, mám nebezpečné auto pro provoz atd...

Není to tak. Chtěl bych vidět kolik je takových lidí co přistupují tak pečlivě k opravám auta jako já. A protože dělám s auty a lidma kolem aut od školy, tak si mohu i sám odpovědět, že mnoho ne. Jsou, jistě, ale je to velmi málo lidí.
řidičBOB píše:
jirka87 píše:A čadící ...to benzínový pětiválec asi nikdy nebude.
Proč by nebyl??
Ne že by to nešlo (proto tam stojí to "ASI"), jistě lze, ale ta pravděpodobnost je tam rapidně nižší, než u motorů Duratec HE původem z Mazdy...nějakého HTP...nebo starého dieselu, což jsme už velmi daleko.
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od aikoN »

janjan píše:tady je krásně vidět, jak máme každý nároky na povoz úplně jinde. Olej měním po 10 000 km a od 9000 už s tím prakticky nejezdím, jakmile mám pár much na masce, tak hned vytahuju wapku :D A někomu jinýmu chčije řízení a doufá, že to ještě chvíli vydrží
Spíš bych řekl, že si to vzhledem k nájezdu, intenzitě a typu využití auta můžeš dovolit. Kdybych to měl takhle třeba řešit já, tak denně jenom lítám kolem auta. A na to si svého času příliš vážím, než abych jej všechen obětoval plechovce. Jo, kdybych jel jednou za týden na nákup a jednou na projížďku, taky se mi to leskne, jak psí kulky a olej bych měnil radši už po pěti.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od HondaMan »

Napadlo mě naprosto to samé. Obvykle myju auto 1x týdně. Abych udržel auto ve stavu, který by mě činil spokojeným, musel bych umývat tak 4 - 5x týdně. Přes sezónu se ani nesnažím odstraňovat zasekané mušky v masce resp. nevynakládám více aktivity než nastříkat "sračkou" a omýt wapkou.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od pavproch »

Jo, každý to máme jinak - já třeba 3er meju tak 1x do roka, skla a světla ale každý týden nebo i častěji a vevnitř v autě musím taky mít čisto/vysáto. Že je zvenku jak jetel mi neva.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od aikoN »

Jojo, vnitřek si udržuju ve stavu, že to stačí jednou za týden utřít suchou hadrou, pět minut pojezdit vysavačem a je jak ze salonu. Čelní sklo vezmu jednou za týden na benzince při tankování, občas častěji, když je nějak moc aktivní hmyz a umýt to dám tak jednou za měsíc na bezkontaktní myčku. Na mouchy v masce seru, to je boj s větrnými mlýny. Jedna cesta do práce vypadá to jak mucholapka...
Rychlost zabíjí!
Odpovědět