IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: IT poradna

Příspěvek od driver »

HOUZJ5AJ píše:Ad driver: Díky, na TV moc nekoukame, max. zprávy, občas nějaký pěkný film. Bohužel televize nejde jinam než na východní stěnu, ale slunce ze západu na ni nesvítí... Právě zvažuji nějaký Samsung kvůli viditelnost na slunci.

Jinak rozpočet mám klidne do sto tis. plus minus. Ale nevím, jestli tak "drahé" mají smysl..
Ty drahé OLED Samsung mají laicky řečeno lepší frekvenci a čistotu obrazu, takže sport je plynulejší, akční scény, to vše je daleko lepší u těch dražších a i u pomalých scén nebo fotek je obraz dokonalejší, když máš přímé porovnání ,je to 2x lepší ta OLED, nedej na rady a porovnej si to sám v nějakém megaelektru kde to porovnat lze. Běžné prodejny nemají ty velké uhlopříčky led i oled skladem v podobných modelech, aby to srovnání mělo váhu.
Občas pěkný film hele klidně bych šel do Soundbaru Samsung za 5-10tis úplně stačí, rozdíl je že nestíhá zvuk při horní polovině hlasitosti, jak je u všech levných audioreprodukčních zařízení typické, ale i na tu poloviční hlasitost to umí super basy středy i výšky asi 4x lepší než vestavěné audio v TV a máš tam bonus připojíš i další BT zařízení. Hlavně externí Woofer ať máš.
Jinak za mě je ideální na zvuku nešetřit ale jen pokud to využiješ, logicky.
Ještě k té uhlopříčce, počítej s tím, že koupíš 85" pustíš si film, je širokoúhlý, a 30-50% obrazovky máš černé pruhy a ve finále je uhlopříčka aktivního filmu na 85" jen dejme tomu třeba 45" ;) Záleží jak širokoúhlý film to je. Kupovat nějakou 55" jak psal Pavproch je podle mě z toho hlediska nesmysl i do ložnice pokud se na to chceš dívat. Ty malé jsou fajn do pracovny jako kulisa, proč ne, ale jinak bych to nekupoval, a vůbec bych do toho z toho titulu neinvestoval za OLED a koupil klidně nějaký základní model. Právě u těch velkých, kde je předpoklad, že chceš z toho filmu něco mít, se každá koruna příplatku vyplatí.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Z jiného oudeku:

Ve firmě máme vícero PC běžících na Win7 a na některých už vyskočila hláška, že v prosinci 2019 skončí podpora Win7 (jen "nižší" verze Win7, tam kde jsou Professional se ta hláška neobjevila - prozatím).

Jak to bude s těmahle PC po prosinci 2019? Jako laik se domnívám, že prostě poběží dál, jen halt nebudou mít aktualizace (a možná NOD32 bude řvát, že neaktualizované Win). Nebo se pletu? Má smysl to řešit (ať už fčíl nebo až 2020) a dokoupit upgrade na Win10 (nemám Win10 ráth, velmi). Lze to vůbec (myslím to zakoupení upgrade na Win10)?

Nebo vyhodit i s HW a pořídit nové PC? (už i s Win10)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

- ano pobezi dal
- jen nebudou chodit bezpecnostni aktualizace
- resit lze kdykoli
- ano, upgrade jde
- naroky Win10 jsou v podstate stejne jak na W7, cili principialne neni nutno kupovat za kazdou cenu nove PC
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Kuju. Já sem si myslel, že to fčíl nechám tak a až ve 2020 uvidím, jaké to přináší trable a podle toho to budu řešit.

Jak píšu, Win10 mi pijou krev - počítač drahé 1/2 - ještě fčera plnohodnotně "mluvil" s multifunkční tiskárnou (tisknul i skenoval), dneska už jenom tiskne, skenovat prostě nebude. Vystoupit nastoupit nepomohlo. Ještě asi zkusím odsinstalovat fčerejší aktualizace, jestli to není v nich....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3227
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: IT poradna

Příspěvek od mattonecz »

myslim ze upgrade na W10 je stale zdarma takze to je snadne reseni.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1529
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: IT poradna

Příspěvek od abgx1 »

nie je
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Tak jo, bylo to v těch aktualizacích. Když sem odinstaloval KB4517389, tak najednou už zase pc s multifukcí "mluví" plnohodnotně. Jak píšu, Win10 %na séřou. Fest.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

Vyhodit uíndous z okna a nainstalovat Linux. ;)
I když kdoví, třeba po příšerných osmičkách a špehovacích desítkách (oba se stupidním "mobilním" rozhraním) Minijemný příjde zase s použitelným OS a la XP nebo sedmy. Spoléhat na to však nelze.
Přeju příjemné aktualizace. :p
Edit. Abych nezapomněl, trable s iritujícími zabugovanými aktualizacemi byly i na sedmách; právě z toho důvodu jsem je zrušil a mám polobožský klid.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3227
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: IT poradna

Příspěvek od mattonecz »

abgx1 píše:nie je
Ale je.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

Oficialne to davno skoncilo, byt jsou zpusoby, ktere stale funguji.
Lachende Bestien píše:Vyhodit uíndous z okna a nainstalovat Linux. ;)
I když kdoví, třeba po příšerných osmičkách a špehovacích desítkách (oba se stupidním "mobilním" rozhraním) Minijemný příjde zase s použitelným OS a la XP nebo sedmy. Spoléhat na to však nelze.
Přeju příjemné aktualizace. :p
Edit. Abych nezapomněl, trable s iritujícími zabugovanými aktualizacemi byly i na sedmách; právě z toho důvodu jsem je zrušil a mám polobožský klid.
Zadny od zakladu novy OS uz nikdy prijit nema, W10 jsou konecna a budou se rozvijet jen skrz neustale aktualizace.
pavproch píše:Tak jo, bylo to v těch aktualizacích. Když sem odinstaloval KB4517389, tak najednou už zase pc s multifukcí "mluví" plnohodnotně. Jak píšu, Win10 %na séřou. Fest.
Podle me to je kvuli tomu, ze W10 nastavi u tiskaren vzdycky genericke ovladace (PCL6) pokud je soucasti updatu jejich aktualizace. Aspon tak to dela u me.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět