Folie - žluté mlhovky na kouřové?

O více i méně povedených úpravách originálu.
katana25
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: ned 05 dub 11:41

Re: Folie - žluté mlhovky na kouřové?

Příspěvek od katana25 »

Stepan píše:no já se ve vyhlášce 211/2018 Sb. dočetl, že žlutý mlhovky můžou mít třeba traktory. To je tvůj případ?
Mohl bych poprosit link na tu legislativu, kde si počtu o tom, že žluté mlhovky jsou schváleny pro provoz na P u relativně moderních osobních automobilů? Díky
4.1.4 Splnění požadavků pro světlomety
4.1.4.1.5 Světlomet vyzařuje jinou barvu světla než bílou (s výjimkou traktorů a vozidel schválených do provozu před 1. 7. 1972, u kterých se připouští i selektivní žlutá barva).

Ale:
4.5.4 Splnění požadavků pro přední mlhové světlomety a zadní mlhové svítilny
4.5.4.1.7 Přední mlhový světlomet vyzařuje jinou barvu světla než bílou nebo žlutou selektivní.

Bych řekl, že hlavní světlomety žlutá nelze, mlhovky žluté lze.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Folie - žluté mlhovky na kouřové?

Příspěvek od Spectral »

To, že právní předpis obecně připouští pro mlhovky i žlutou barvu, neznamená, že dané mlhovky skutečně homologaci mají (tak jako homologaci nemá spousta druhovýrobních /nejčastěji tunerských/ světel klasických barev). Možná ty Hol1covy homologaci mají, možná taky ne. Ale já mluvil o něčem jiném aneb zkuste hádat, jak se na technické způsobilosti vozidla, byť osazeného homologovanými světlomety, podepíše nějaká kouřová folie přes mlhovky ;)
:ar!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie - žluté mlhovky na kouřové?

Příspěvek od řidičBOB »

Bude to bohovsky tuzérské!
A tuzér rozptyl světla neřeší! ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Folie - žluté mlhovky na kouřové?

Příspěvek od honziss »

Hol1c píše:Ahoj chlapi,

Jen rychlý dotaz - koupil jsem si na černý auto žlutý mlhovky, a je to pěkně hnusný. Napadlo mě, než kupovat nový mlhovky, jestli je nepřelepit folií.

Nemáte někdo zkušenost, jestli folie dokáže překrýt sytě žlutý mlhovky tak, aby vypadaly černě, ale zároveň aby při rozsvícení prosvítily tu folii?

Díky moc

T.
Jakakoliv folie meni rozptyl svetla k horsimu, takze kdyz je prelepis, tak s nima budes oslnovat.

Premyslim kdy naposledy jsem opravdu potreboval predni mlhovky....hmmm, uz vim, jeste nikdy :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie - žluté mlhovky na kouřové?

Příspěvek od řidičBOB »

mám to podobně... Na R36 jsem je vůbec neměl a za 5 let jsem nezažil situaci, že bych si řekl, teď by se mi hodily.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Folie - žluté mlhovky na kouřové?

Příspěvek od 406 Coupe »

řidičBOB píše:mám to podobně... Na R36 jsem je vůbec neměl a za 5 let jsem nezažil situaci, že bych si řekl, teď by se mi hodily.
Ale víš jak frajersky to vypadá, když jezdíš večer po městě s rozsvícenejma mlhovkama? Nejlíp všema čtyřma?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie - žluté mlhovky na kouřové?

Příspěvek od řidičBOB »

Jo, vím. Bydlím na vesnici a tady každý kokot, co nemá SPDS, tak jezdí na parkovačky a přední mlhovky :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět