Suzuki obecně

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

V R16 se nechají koupit dokonce tři rozměry gum (když seženeš správný typový list pro disky) - 205/45, 205/50 a 195/50, já naopak v létě jezdím 205/50r16 a v zimě dávám 205/45r17 (teď kormorány - fungují ok). Ten olej je zvláštní, měl by tam být 5w-30, jen asi není úplně dobrý přecházet z 5w-40 na nižší viskozitu. Dávám 5w-30 mobil1 a měním jak píšeš po 10t km.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Zajda »

Věřím že budou fungovat obě viskozity vpohodě, u 5w40 je výhoda že se tam nevyskytují žádné lehkoběžné eko oleje se sníženou vysokoteplotní viskozitou (HTHS viscosity @150°C) menší než 3,5 mPa.s, což prostě pro vysokou zátěž nechceš. Takže u 5w30 je nutné pohlídat kterou variantu oleje kupuješ, třeba Castrol jich bude mít v té viskozitě 10 a lišit se budou jen přídomkem jako A3/B4 atd, který právě řeší detaily jako HTHS nebo šetrnost k DPF filtrům a katům. https://www.oleje.cz/clanek/Vykonnostni ... vych-oleju
Zjednodušeně (nelze brát univerzálně) A3/B4 jsou nejméně eko a kat nebo DPF chránící (pokud motor nežere olej tak je to jedno) ale nejvíce motor chránící.
Jinak bych klidně vzal nějaký sportovní olej typu Yacco Galaxie 5w30 od starého alfaře na značkovéoleje.cz nebo Ravenol RSP 5w30.
《》
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Olej: Zůstanu u 5W-40, mám ho i v miatě. Vzhledem k motoru s předpokládanými vyššími otáčkami i v letním období. A těch 5W by mělo zajistit i dobré mazání po startu.

Pneu: Ojeté zimáky jsou Hankook i*cept evo 190/50 R16 84H na discích Platin Wheels 6,5J 16H2. Psané v techničáku jsou sice 6J, ale majitelka na nich jezdila v pohodě 5 zim v D. Jezdila s nimi i na inspekce v autorizáku. Nebude měnit, koupím pouze nové pneu. Navíc budu mít STK vždy v říjnu na letňákách.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Zajda »

Když to jde tak dává největší smysl si ten olej ve vozovém parku sjednotit a třeba 20l balení může vyjít o dost líp.
Rozměr pneu myslíš 195 že?:-) Icept RS2 v nízkoprofilu neexistuje, Evo (teď už je Evo2) měl obut v létě jeden tajpár co jsem chtěl kupovat a taky na zimák velmi pozitivní reakce řízení, takže bych řekl že zimní Hankook na asfaltu prostě fungují, narozdíl od letních.
《》
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

No právě ale letní jsou taky Hankook - Ventus V12 evo 2. A skoro nové. Až dostanu auto trochu do ruky, tak poreferuji. Ale iluze si nedělám :( Jinak vzhledem k předpovědi na zimu - nadprůměrně teplo a v nížině jen déšť, tak zimní Hankooky by neměly být špatné. Rozhodně budu hledat spíš pneu na vodu a sucho než na sníh a led, když to bude jezdit Plzeň a okolí. Ten americký model počasí se docela trefuje, už v zimě trefili i letošní léto. A ano, ty ojeté zimáky jsou 195/50 R16 ;) Taky o chlup širší než v techničáku. Ale když to prošlo 5 zim v D, proč ne u nás? ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Spectral »

jerry píše:No právě ale letní jsou taky Hankook - Ventus V12 evo 2. A skoro nové. Až dostanu auto trochu do ruky, tak poreferuji. Ale iluze si nedělám :(
Myslím, že skepse není na místě, zrovna s těmito pneu mám dobré zkušenosti.
:ar!
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Tak tos mě potěšil. Díky :) Nezdály se mi špatné, ale ještě jsem úplně ostrou jízdu nedal. Tak jsem nevěděl, co mám čekat. A byla by to škoda, protože vpředu ojety ze třetiny a vzadu skoro nové.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Zajda »

Jsem zvědav na dojmy s letníma Ventus EVO, já měl samozřejmě jen tu běžnou řadu Ventus Prime 3, ale že po přezutí na zimní Hankooky ve 20°C jsem všechny zatáčky známého úseku mohl jet rychleji bylo alarmující :-) Hlavně (ne)odezva na prvotní pohyb volantem byla nepříjemná. Ale beru že kdyby to byl už třeba jen jiný rychlostní index, může se jednat o jinou gumu. V tom je asi více spoleh na "prémiové" značky.
《》
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Spectral »

S Ventus Prime nemám zkušenost žádnou, je dobře možné, že je to odpad. Ale ty Ventus Evo jsem měl 2x a známí okolo ještě víckrát, různé rozměry a vždy pozitivní zkušenost. Za ty peníze velmi příjemné překvapení.
:ar!
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Jak jsem už psal, udělal si mi radost. To víš, není nad placebo efekt :D Ale vážně, není nad osobní zkušenost ;) A Zajdovi taky dík za tip na zimáky. A zatím to vypadá, že Sportík bude přinášet radost.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět