Suzuki obecně

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3338
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Swift Sport je doma :) Černý 5-dvéřák, ročník 2014 ještě s Euro 5. Chtěl jsem hodit foto, ale www.jpeg.cz mi nejde pustit :(
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec
Příspěvky: 3338
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Když nejde http://www.jpeg.cz, tak jinak ;)

Obrázek

Už zkušební jízda mě potěšila. Po zahřátí jsem sjel serpentiny do jednoho bavorského údolí a zpět dal autíčku trochu zahulit. A absolutní nadšení Ve stejných serpentinách jsem se předtím s eresem pral a se svištěm potom prosvištěl jako motokára. Nj, holt lehký auto.

Aktuálně řeším přední SPZ, aby tak blbě neodstávala na obě strany. Německá majitelka měla jiný držák a číslo na obou stranách ohnuté dle tvaru přídě. Nebo máte jiný nápad?

Na levých zadních dveřích je malá promáčklina vzniklá na parkovišti. Lak poškozen není, tak to chci řešit vytažením zpět. Máte nějakou dobrou zkušenost v Plzni a okolí?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od pavproch »

Pěkné ^:)^

ref přední SPZ: Natvrdo přišroubovat bez podložky 4 samořezkama (do každého rohu SPZ jedna), tím snížíš i riziko nechtěné ztráty při parkování do sněhu /na dotyk s jiným autem. Mám to tak na svých autech a ač je to zásah do SPZ, na STK s tím nikdy problém nebyl. Prozatím.

(Zadní SPZ nechávám v podložce/rámečku, ta nedostává tolik ran jako ta přední.)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 225
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od rutak11 »

přední SPZ: viz pavproch, třeba české zastoupení Mercedesu to takhle řeší skoro u všech aut bez výjimky, dokonce mají takové hezké bílé/modré krytky na ty samořezky :)
jerry
Letec
Příspěvky: 3338
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Dík za radu. Bude to tak hezčí a praktičtější.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec
Příspěvky: 3338
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Jak se tak prokousávám vším okolo nového sviště, tak mě napadají nějaké dotazy do fora.

Olej v motoru: Předchozí majitelka sice autu nedávala zahulit, ale podle servisky byl vyměněn olej zatím jen 3x (v 11.000 km, v 33.000 km a v 51.000 km). Vždy v rámci pravidelné kontroly v autorizáku. Nj, s tím už nic nenadělám. Podle visačky v motoru je tam MOTUL 5W-40. Jaký olej máte vy? Já se přikláním zůstat u stejného, rozhodně nedám "vodičku" 0W-20. Dlouhé intervaly výměny předchozí majitelky mě zarazily. Na druhou stranu paní jezdila vždy 25 km do práce (z vesnice do menšího města a zpět), tak žádné krátké couračky za studena po městě, a jezdila spíše defenzivně. A auto jede bezproblémově, najeto má teď 62.000 km. U sebe předpokládám výměny po 10.000 km.

Zimní pneu: K autu jsem dostal i zimní pneu na alu diskách. Gumy Hankook Winter 195/60 R16 84H jsou už sjeté, tak budu kupovat nové. Zarazilo mě, že v techničáku (německém i českém) jsou předepsány 195/60 R16 84V. I když auto má maximálku 195 a měly by plně stačit již používané 84H. Kupujete opravdu pneu s označením V? Když i v Německu stačily H? A jaké pneu v zimě jezdíte. Co jsem se díval, zdá se mně dobrý kompromis cena/výkon Kleber Krisalp HP3.

Díky za případné odpovědi.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Zajda »

Cokoliv vykryje maximálku musí dle české legislativy stačit. 195/60 je teda podivný profil, když letní jsou exotický nízkoprofil 195/45 R17 jestli si to dobře pamatuju. Krisalp HP3 mám ve 195/65 R15 a je super do sněhu, ale na asfaltu nad 5°C je moc měkká. Úžasná guma do české zimy byl Hankook icept RS2, použitelná ještě ve 20°C, na sněhu trochu horší než ty Klebery (tam jsou stejně nejlepší protektory Vraník), ale pořád bezproblému použitelná.
Naposledy upravil(a) Zajda dne sob 05 říj 20:28, celkem upraveno 1 x.
《》
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Shr3k »

Zimní pneu je možné použít i nižší než maximálka, musí to být jen vyznačené na přístrojové desce (samolepka) nebo musí palubní počítač umožňovat nastavení omezovače/varování.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Stepan »

normálně oboustranou práskačkou :ymhug:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3338
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Díky. Koupím tedy pneu s označením H.

Zajda: Sorry, pro oči jsem neviděl ;) Správný rozměr je 190/50 R16. Tak dlouho jsem projížděl různé testy, až mi do hlavy vlezl nesmysl :D Zimní Hankooky jsou teď na discích ojeté, ještě mrknu v garáži na typové označení. Vzhledem k jejich charakteru, skoro žádnému sněhu v Plzni a okolí a příznivé ceně by to byla dobrá volba.

Jinak jsem překvapen, kolik Suzuki obecně všech typů jezdí v Německu oproti nám. A jak si i tam drží Swift Sport 1.6 dobrou cenu. Samozřejmě díky velikosti trhu je tam výběr lepší (nabídkou, cenou i kvalitou).
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět