Opel obecně

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel obecně

Příspěvek od řidičBOB »

jo, ten ventilek byl kouzelný...také jsem do Octavie tankoval 75 l jak prd :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Opel obecně

Příspěvek od HondaMan »

Insignia je na léčení, neustále se opakující hláška o nutnosti navštívit servis (mimo pravidelný), tak jsem zvědavý na co gentlemani přijdou.
Dostal jsem Mokka X 1.4 103kw a jako docela dobrý. Motor jede, infotainment funguje a sedí se v tom jak na trůnu a za posledních 500km tan svítí 5,9l/100 u motoru, který nemá najeto ještě ani 2tKm.

Jako já bych si to nekoupil, ale pro babu dobrý.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 758
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Opel obecně

Příspěvek od Shr3k »

Jo Mokka X nijak neuráží, půjčuju si to pravidelně na Kanárech. Jak píšeš, pro babu dobrý, obzvlášť s 6-kvaltovým Aisinem, tam to celkem i terénem jezdí.
20180928_142304_IMG_3898.jpg
20190506_160339.jpg
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
leonidas
Pan Řidič
Příspěvky: 464
Registrován: sob 22 zář 09:02

Re: Opel obecně

Příspěvek od leonidas »

Párkrát jsem s ní jel..na dovolené si jí půjčit to asi jo,ale jet s ní na dovolenou..to už nee..
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Opel obecně

Příspěvek od mattonecz »

No Duster je jistě lepší :-D ještě že si takovej dement že to ovoce dostaneš brzo nafurt
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
leonidas
Pan Řidič
Příspěvky: 464
Registrován: sob 22 zář 09:02

Re: Opel obecně

Příspěvek od leonidas »

Proč tu píšeš o jiné značce? Máš to popletené..
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel obecně

Příspěvek od řidičBOB »

Má to kolegyně v nějaké 1.4T v mamuálu. Jezdí s tím v létě i v zimě na dovo. 4 dospěláci + rakev a je spokojená.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Opel obecně

Příspěvek od jirka87 »

Nevěděl by mi někdo podat nějaké bližší info ohledně tohohle motoru ?

https://www.auto.cz/opel-novy-motor-1-8 ... 3-kw-15947

Kód je Z18XER - (nezajímá mě ten slabší 92kw, protože základ je teda v tomto motoru, nicméně je tam mnoho změn = podle mě se to nedá srovnávat) v podstatě moc nemůžu na jistotu zjistit zda to je nebo není přímovstřik. Logika věci z nákresu / řezu v článku by mi chtěla tvrdit, že to není přímovstřikový motor - oko mé skleněné vidí vstřikovač v sacím kanálu. Na druhou stranu tou dobou (motor je konstrukce z roku 2003) hromada motorů už přímovstřik byla.

Volal jsem si do nejbližšího Opelu a tomu člověku, který si říká "vedoucí servisu" ani nebudu věnovat čas, abych popsal co to bylo za tupé hovado.

Dávalo se to do Zafir, Aster a čeho všeho...Měl by to být původní "originální" Opel motor, tedy ne GM, ne Fiat.

Zajímají mě případné srance s tím motorem spojené - zejména stran toho jejich VVT systému a sání, které má na sobě samostatnou řídící jednotku dá li se to tak nazvat. Taky pokud někd ví, tak spotřeba oleje - mnoho benziňáků tédle éry trpí na spotřebu oleje, zakarbonovávání...

Zkrátka spolehlivost obecně... (kdyby někdo nakousnul Vectru C po FL - 2008 - taky bych byl potěšen - z mého úhlu pohledu jsou to šlupky, ale narazil jsme na pěknou, zachovalou šlupku po prvním majiteli, tak se ptám)

Na Opláckým fóru jsem de facto nenašel nic...

DĚKUJU
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Opel obecně

Příspěvek od Předseda »

Dle kodu motoru by to mělo být MPi vstřikování. Tuším že přímostříkačka tehdy byl 2.2 2litr. Co jsem dohledal tak ten motor se měl dávat i do alfy 159 JTS a do fiatu croma
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Opel obecně

Příspěvek od jirka87 »

Předseda : "Co jsem dohledal tak ten motor se měl dávat i do alfy 159 JTS a do fiatu croma" Tak to jseš jinačí šíbr !

Teď fakt vidím zde : https://cs.wikipedia.org/wiki/Alfa_Rome ... Dnov%C3%A9 že to tak asi bude.
V recenzi na Alfu 159 1.8Mpi píšou o obezřetnosti stran 2hmotového setrvačníku, kde cena ubenziňáku může být i 20 000Kč, ale na Raglu, Cardu ani jinde jsem setrvačník nenašel a nemůžu se nikde ani dopídit infa, zda tam ta 2hmota u Opelu je...

A paradoxně ani Auto Kely, kde jejich e-shop používám spíše k hledání položek, než k nákupu nechutně předražených dílů vůbec nenabízí setrvačník...Jen spojkovou sadu, ale bez setrvačníku.

https://www.autokelly.cz/Catalog/opel-v ... 2;37988278
Odpovědět