Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Onboard videa

Příspěvek od jirka87 »

mattonecz píše:jak by to dopadlo. staci stahnout vocas a prestat predjizdet.
Nesouhlasím (v tomto případě za dané situace). Zde to bylo : https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalen ... Vmgjgp15tA (směrem z kopce dolů do Fulneku).Ten úsek má přes 800m, rozhled výborný, cesta kvalitní, čára přerušovaná. To s tou prázdnou soupravou mám výkonu dost abych švihnul auto jedoucí 70kou...ale hold mě zastaví omezovač..a pokud ona začne přidávat ?....Sekat ruce a nohy za tohle.

Velmi pravděpodobně (zkušenost tady už nějaká taky je) by to dopadlo tím, že pokud bych během předjíždění jak ona začala zrychlovat začal brzdit, tak se kráva vyděsí co dělám, začne brzdit taky...Takhle to vyřešila "trubka". Nejhorší je ale to, že kdybych se musel rozhodnout - ve smyslu, že proti mě pojede auto a v něm evidentně více jak 1 člověk, tak tu bábu prostě návěsem chtě nechtě budu muset vystrčit z kola ven, což by při poměru hmotnosti 15:1 nebyl takový problém.

Obecně tohle vídám často. Lidi co se mrdají mezi vesnicema 70. Viz : viewtopic.php?f=19&t=1322&start=1800#p178252

Mě OBČAS ani nečertí, když mě frajer s A6 předjede přes plnou kde je 90 a já tam jedu tak 100..110...Třeba fakt veze ženu do porodnice. NĚKDY jsou úseky, kde je plná a nedává tam smysl.

Zato mě VŽDY pěkně nasere, když někdo jede 70 v obci a 70 mimo ni, nebo lépe 35 v obci a 65 mimo ni. To mám fakt chuť je vytlačit ze silnice a většinou mám i dostatečnou hmotnostní převahu, protože ono i těch 1850Kg s osobákem je lehce nadprůměr.
Naposledy upravil(a) jirka87 dne stř 11 zář 08:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Kamera by pomohla, kdyby ukazovala rychlost. Je vcelku jedno, že by to byla rychlost podél plotu z necertifikovsného měřidla. Ale bylo by tam vidět, že ta kravka začal zrychlovat, což je jinak slušně pokutově a bodově hodnoceno.

U těch autobusů ze zastávky je kamera taky fajn - 80% z těch profíků se neobtěžuje dát ani blinkr.

To si taky říkám, když se bojí na okresce těch 90kmh, proč to nejezdí vlakem?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Onboard videa

Příspěvek od jirka87 »

Firma plánuje klukům něco pořídit, ale zatím je to ve hvězdách. Já osobně nějakou chci, ale je to u mě stejné jako s autem. Hledám něco, co neexistuje :-D Asi...

Jediné co mě na tom občasném svezení v kamionu baví je to, že nezažívám tolik konfliktních situací jako v osobáku. On si to každej 2x rozmyslí, než ti vjede do cesty.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Onboard videa

Příspěvek od HondaMan »

To je zase diskuze. Letos mám najeto něco přes 40tKm a kromě 1 závodníka na dálnici, který zrychlil ze 130 na 230 jen aby mi naznačil, že na něj se nebliká si nepamatuji, že by mi někdo zrychloval při předjíždění. Ono většinou stačí si nechat rozestup a předjíždět s rozmyslem.

Jirka: Proč máš chuť vytlačovat? Reálně je jen velmi málo úseků, kde osobák nepředjede auto jedoucí 35/50/70...
2.9T RWD
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Onboard videa

Příspěvek od jirka87 »

HondaMan : Nečteš to celé v patřičných souvislostech, ale vyzobáváš...A asi tím nechceš tak úplně naznačovat, že když se něco neděje tobě, tak takový jev neexistuje, nebo ano ? (to mi trochu připomíná přístup alá - jak můžete mít rakovinu ? Já ji nikdy neměl ! )

A to k tomu předjetí - závisí to také na intenzitě provozu v protisměru. Ta poslední prázdninová neděle nebyla nic moc. Já jsem teda nejel s vozíkem za autem, ale kdybych jel ? Víš, když jedeš dlouhý přesun, za sebou na plaťáku druhý auto, letíš kopec nahoru a potkáš defo co jede 65 na klobouka a kochá se..to není nic moc. Nakonec - nemám se já cítit vinen tím, že nemůžu předjet ? Neměl by být spíš dement ten, co se mrdá po okresce 65 ?

Co se týče tebou najetých Km,tak gratuluji. To ale není asi úplně měřítko. Já jsem například na motorkách přestal po několika letech jezdit proto, že jsem nebyl schopen nasednout u baráku a dojet si 2km pro cigára do obchodu, protože je tam 5 křižovatek a z toho na 3 jsem nedostal přednost a vjelo mi tam auto. Porovnávat si pindíka s tebou nebudu. Jsem prostě na tyhle situace magnet. Bohužel.

Zatím ale bez nehody musím zaťukat....
Naposledy upravil(a) jirka87 dne stř 11 zář 08:50, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

HM: mě se to taky nestává...přitlačím plyn a to stačí.
Pak je itáský model, co jsem teď koukal, tak hodně rozšířený - nalepí se 2cm na nárazník a on i ten germán přidá :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Onboard videa

Příspěvek od jirka87 »

ŘB : Pokud samozřejmě máš kam tlačit, tak jsi v pohodě. Já bych u většiny aut tak leda prošláp podlahu a hovno z toho
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Onboard videa

Příspěvek od M.Z. »

řidičBOB píše:Kamera by pomohla, kdyby ukazovala rychlost. Je vcelku jedno, že by to byla rychlost podél plotu z necertifikovsného měřidla. Ale bylo by tam vidět, že ta kravka začal zrychlovat, což je jinak slušně pokutově a bodově hodnoceno.

U těch autobusů ze zastávky je kamera taky fajn - 80% z těch profíků se neobtěžuje dát ani blinkr.

To si taky říkám, když se bojí na okresce těch 90kmh, proč to nejezdí vlakem?
Ono to bohužel není tak jednoduché, vedení je pokutuje za nadspotřebu, tak jezdí jak s hnojem. Zajímavé, že kdysi autobusy lítaly úplně normálně, ten hnus co předvádí, se praktikuje tak posledních 5 let?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Onboard videa

Příspěvek od M.Z. »

jirka87 píše:ŘB : Pokud samozřejmě máš kam tlačit, tak jsi v pohodě. Já bych u většiny aut tak leda prošláp podlahu a hovno z toho

Občas se mi taky v kamionu stalo, že se klobouk při předjíždění probral a začal závodit. Vždycky zatím pomohl pravý blinkr a lehký nátlak, vzdali to. Ale co se jim děje v těch palicích, opravdu netuším.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Onboard videa

Příspěvek od jirka87 »

M.Z. píše:Občas se mi taky v kamionu stalo, že se klobouk při předjíždění probral a začal závodit. Vždycky zatím pomohl pravý blinkr a lehký nátlak, vzdali to. Ale co se jim děje v těch palicích, opravdu netuším.
Hele...nekritizuju tě, ale to by mi asi svědomí ani strach nedovolil. Bába se lekne, pošle to do příkopy (i bez přímého kontaktu) a co já pak ? A co ona ? ...Navíc třeba já nutím svoji manželku vozit dítě vpravo vzadu, což je třeba míst, které ty z boudy absolutně nejsi schopen vidět ani zezadu, natož z boku při předjíždění a teď si vem, že by se bába fakt lekla a i s tím bobkem by houkla do příkopy...

Ale přesně jak píšeš..nechápu co se jim honí hlavou, žebrzdí provoz a když začneš předjíždět (lhostejno jakým dopravním prostředkem), tak přídávají...Za tohle bych jim pákovkama odebral jeden prst. Na pamětnou.

HODNĚ by pomohlo, kdyby někteří, kteří tento problém nechápou jeli jednou na projížďku ven s těmi, kterým se to děje...A vůbec obecně by se každý měl svézt v opravdu velkém a z principu pomalém autě...Dodávka s vlekem, náklaďák atd...Možná by na některé věci změnili pohled.
Odpovědět