NOVÉ rodinné auto v automatu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
janohlasil
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: stř 04 zář 19:25

NOVÉ rodinné auto v automatu

Příspěvek od janohlasil »

Ahoj,

rádi bychom si poprvé koupili úplně nové auto. Máme dvě malé děti a rozhodujeme se mezi Peugeot Rifter a Renault Grand Scenic. Obojí jsme si už prohlídli a projeli, ale pořád se nemůžeme rozhodnout. Rifter je větší a prostornější, Grand Scenic zase pohodlnější a interiér je z kvalitnějších materiálů.

Poradíte mi někdo jaká volba by byla lepší? U Renaultu si nejsem jistý jakou vybrat motorizaci... U Peugeotu máme jasno, tam by jsme brali nejsilnější naftu 1,5 v automatu.

Děkuji Honza.
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: NOVÉ rodinné auto v automatu

Příspěvek od lampa »

Rifter je osobní dodavka, Scenic je plnohodnotny osobak. Ja bych bral scenic s nejsilnejsim benzinem.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: NOVÉ rodinné auto v automatu

Příspěvek od ctrl_j »

Rifter a jeho sourozenci (sedel jsem v Opel Combo a Citroenu Berlingo) maji naprosto tragicka sedadla. Kratky sedak a cely je to nejaky placaty. Kratky trasy po meste bych v tom snesl, ale Praha-Brno bych v tom jet nechtel. V tomhle je Renault jinde.
janohlasil píše:Rifter je větší a prostornější…
lampa píše:…Rifter je osobní dodavka
janohlasil píše:Grand Scenic zase pohodlnější a interiér je z kvalitnějších materiálů…
lampa píše:…Scenic je plnohodnotny osobak.
V tomhle je asi vse, spis nez mezi autama zvolit mezi dvema odlisnymi koncepcemi. Z myho pohledu ma Rifter jeste dalsi kidsfriendly vybavu, a to posuvne dvere.
U toho Renaultu si jeste zkontroluj cenu obuti, ty jejich atypicke dvacitky 195/55 staly driv raketu.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
janohlasil
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: stř 04 zář 19:25

Re: NOVÉ rodinné auto v automatu

Příspěvek od janohlasil »

Dnes jsme byli na testovací jízdě obou aut. Scenic u mě vyhrál na plné čáře co se týče pohodlí sedaček, použitých materiálech a celkového pocitu z řízení, či cestování na zadních sedadlech.

Bohužel manželka preferuje Rifter, který se řídí také příjemně, ale sedačky jsou už o něčem jiném. Ve předu to není tak špatné, když ale mávnete rukou nad všudepřítomném tvrdém plastu na palubce, dveřích a středové konzoli a samostatných opěrek ruky na předních sedadlech, které kazí celkový design. Má ale více uložných prostor a větší kufr, to se musí nechat.

Na zadních sedadlech se mi nesedělo vůbec dobře, jsme menších postav, takže jsem si myslel že mi krátký sedák a opěrka vadit nebude, ale není to tak. Posuvné boční dveře jsou skvělé, ale když sedíte na krajních sedadlech není zde výkroj ve dveřích pro ruku. Nezbývá nic jiného než si ruku položit do klína. Asi je to tak u všech dodávek. Na zadních sedadlech si nedovedu představit cestovat třeba na dovolenou...

Než se dohodneme tak nás čeká doma asi spoustu hádek :-? , protože manželka žádné nedostatky u Riftera nevidí a i v zadu se jí sedí pohodlně.
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: NOVÉ rodinné auto v automatu

Příspěvek od lampa »

A to ji nevadi, ze je rifter jenom krabice, zatímco scenic ma mnohem elegantnejsi siluetu?
Miks
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 07 zář 15:01

Re: NOVÉ rodinné auto v automatu

Příspěvek od Miks »

Taky jsem to řešil a pro 3 děti mi vyšlo pouze trio Grand Picasso - Peugeot 5008 a Espace.
janohlasil
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: stř 04 zář 19:25

Re: NOVÉ rodinné auto v automatu

Příspěvek od janohlasil »

Miks píše:Taky jsem to řešil a pro 3 děti mi vyšlo pouze trio Grand Picasso - Peugeot 5008 a Espace.
Co u Vás nakonec vyhrálo? U nás to zatím opravdu vypadá na toho Riftera :-ss
Miks
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 07 zář 15:01

Re: NOVÉ rodinné auto v automatu

Příspěvek od Miks »

No, vyhrál to Espace, ale výběr byl zajimavej a bylo by to na delší komentář (některý výběrový parametry).
Taky myslím, že je duležitý, že to bylo už druhý "dětský" auto (nemladší bylo 6), tak jsem si mohl dovolit vybírat více "srdcem". Pro dvě děti je ale okruh aut větší, třeba pěkně udělaná byla Zafira a C-Max měl zajímavý řešení prostřední sedačky a taky šoupačky. Každopádně celej proces jsem si užil a kdyby se nezměnily "vnější" podmínky, tak bych i po 2letech byl pro Espace.
janohlasil
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: stř 04 zář 19:25

Re: NOVÉ rodinné auto v automatu

Příspěvek od janohlasil »

Aktualizuji vlákno, po hlouhém rozmýšlení a úvahách a špekulacích jak koupit auto co nejlevněji, se nám naše staré vozidlo umřelo a oprava už se nevyplatí.

Momentálně jsme před podepsáním kupní smlouvy a rozhodujeme se mezi:

Suzuki S-Cross 1,4 boosterjet 4x4 Elegance AT Lux (panoramatická střecha, kůže)

a

Seat Ateca 1,5 TSI 7DSG ve výbavě FR


Do obou aut se vejdeme i s kočárem, obě auta se nám líbí.

Neměl by někdo nějaké zkušenosti, rady či připomínky kterými by nám pomohl se rozhodnout? Děkuji. :-bd
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: NOVÉ rodinné auto v automatu

Příspěvek od honziss »

Za me seat...kdyz nic jinyho, pujde prodat za vic penez az budes resit upgrade.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět