Nové VW - "věnujte se prosím řízení"

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové VW - "věnujte se prosím řízení"

Příspěvek od řidičBOB »

jerry píše:http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/pr ... zpusobuji/

Proto se vyhýbám všem elektronickým "zlepšovákům", pokud to jen trochu jde. A ještě většinou 2x ušetřím. Jednou peníze a podruhé nervy :D
Proč mám pocit, že ani tak nejde o elektroniku, jako o klasické nedodržování bezpečné vzdálenosti za vozidlem ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Nové VW - "věnujte se prosím řízení"

Příspěvek od jerry »

Neznám složitější elektroniku, která by v delším horizontu spolehlivě fungovala. Počítače, telefony, smart TV apod. se zpomalují, zamrzají, padají. Nutno resetovat, upgradovat. Proč by tomu mělo být u aut jinak? Ale když to uživatelé chtějí, proč jim to draze neprodat.
EDIT: Myslíte, že dnešní elektronikou nacpaná auta budou provozuschopná za 30 let? Dopadnou jako písíčka, noťasy či telefony, za 20 a více let to nikdo nerozchodí :D
Naposledy upravil(a) jerry dne sob 31 srp 13:05, celkem upraveno 1 x.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Nové VW - "věnujte se prosím řízení"

Příspěvek od jerry »

K tématu držení volantu. Jde to samozřejmě všelijak, ale když je průser, tak se až pozdě zjišťuje, že se někde stala chyba. A kecy o tom, že s tímto způsobem mám najeto hodně, jsou opravdu jenom kecy, které nehodě nezabrání. A každý z nás asi někdy drží volant blbě, ale nelze z toho dělat pravidlo a chlubit se tím.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové VW - "věnujte se prosím řízení"

Příspěvek od řidičBOB »

Já se dobrovolně přiznám, že nedržím volant vždy obouručmami :-)

ad ta elektronika: má to být především pomocník. Mnozí se ale domnívají, že je to vlastně zbavuje opatrnosti a odpovědnosti za jízdu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Nové VW - "věnujte se prosím řízení"

Příspěvek od HondaMan »

https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/kam ... pravy_jape

Ve mě se něco zlomilo po shlédnutí tohoto videa a od té doby se snažím mít ruce v 15:45 "neustále".
2.9T RWD
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Nové VW - "věnujte se prosím řízení"

Příspěvek od driver »

Já za volantem ležím asi posledních 20let.
Ale ne jako Vin Diesel stylem LOKET Z VOKNA ale jako v závodním autě viz F1 Rallye atd.
Volant zcela dole a k sobě a na něj lehnout tak, že lze dát kotvu nebo plný rejd v okamžiku bez pohybu těla bleskově jen končetinami viz zápěstí nad věncem na 12h a "spojka na doraz" i když v autě není a to při 100% kontaktu zad se sedačkou. U automatu mám i hlavu v opěrce během lepších dálnic.
Ten volant mám vždy 3:45h když lze předpokládat kontakt a krizovku.
To je kdykoliv se približuješ k jinému vozidlu nebo jiné k Tobě.
Pokud je odstup nad 5sec tak držím volant zcela dole a druhou loketka levá nebo pravá.
Nikdy bych neriskoval míjet vozidlo třeba kamion středním s jednou rukou.
Jedu vždy levým nebo obě ruce.
Jednou to riskneš a sejme Tě.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Nové VW - "věnujte se prosím řízení"

Příspěvek od driver »

Jerry: S elektronikou žádné problémy nebyly nejsou a nebudou.
Obecně ne. Až na nějaké zmetky, nepovedené kusy nebo série to se stane ale když kupuješ kvalitu, vše šlape fajn nebo reklamačka. No stress.
Samozřejmě lowcost zmetky se sypou když jsou náklady osekané. Ale to koupí jen blázen. Ti se ještě ujišťují jak ušetřili na pořizovačce. A potom se jim vše sype pod rukama. Dokonce to nedokáží ani vyhodnotit a jdou pro další low cost zmetek. Good Luck.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Nové VW - "věnujte se prosím řízení"

Příspěvek od jerry »

Já jsem stará škola, učil jsem se ještě "za deset dvě". Teď jezdím něco mezi tím a "tři čtvrtě na tři". Samozřejmě někdy jedu jednou rukou, když piju, ladím radio apod. Ale v zásadě mám správný posaz a držení. Pokud je to dobře nastavené, není to ani únavné na delší trasy. Zásadně za jízdy nejím, netelefonuji, nepíšu sms. Ať si každý dělá co chce, ale jeho svoboda končí tam, kde začíná ohrožovat druhé. Dnešní provoz začíná být hrůza, lidi dělají vše možné, než řízení. Všimli jste si, co aut jede pořád až u středové čáry? A na užší silnici prostředkem? Dílem neumění, dílem nevěnování se řízení. A když na takového troubu zatroubíte, ještě se diví, blbec.

driver: Až na to, že nejvíc se sype elektronika u prémiových aut. A proč asi? Jsou jí přecpaná. A jak sám píšeš, vždy je nějaký nepovedený kus. A v násobku použitého množství v prémiových autech je na problém zaděláno.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové VW - "věnujte se prosím řízení"

Příspěvek od řidičBOB »

Z té jízdy na prostředku, resp. uprostřed mám staženou prdel na motorce...
Kdyby se ti lidi jenom divili, ale oni se cítí ještě dotčení a neváhají držkovat a zvedat různé prsty na rukou.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Nové VW - "věnujte se prosím řízení"

Příspěvek od Lachende Bestien »

Furt lepší plechovkáři jedoucí u středové čáry (v čem vlastně spočívá potenciální problematičnost podobného jednání, pokud nejedou protisměrem samozřejmě?), než třeba řidiči lízající krajnici co vás jako cyklistu nebo chodce (i když chodit pěšky po silnici zavání sebevražednými tendencemi v dnešním provozu) míjejí cca 20-30 cm od řídítek, i když je protisměr volný.
Odpovědět