Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Honza42 »

Z couračky 5km/h bolí akorát nohy. Chůze 6-7km/h už je o něčem jiném.
Ale nakonec jsem stejně skončil u běhu, protože aerobní cvičení...
A navíc srdce se při běhu tak vyblbne, že večer úplně zapomene na extrasystoly či arytmie, což mne po dlouhém sezení
docela otravovalo. Po celodenním sezení jsem večer často nevěděl jestli usínám nebo umírám.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Honza42 píše:Z couračky 5km/h bolí akorát nohy. Chůze 6-7km/h už je o něčem jiném.
Ale nakonec jsem stejně skončil u běhu, protože aerobní cvičení...
A navíc srdce se při běhu tak vyblbne, že večer úplně zapomene na extrasystoly či arytmie, což mne po dlouhém sezení
docela otravovalo. Po celodenním sezení jsem večer často nevěděl jestli usínám nebo umírám.
Ja chodim pod 10min/km, coz je 6km/h a rychlejc. Kdyz jsem driv beham, tak to byvalo cca 2x tak rychlejc. Ale behat jsem chodil 2-3x tydne a mezitim musel odpocivat, chodit muzu kazdej den. Takze ve vysledku mensi intenzita i objem, ale vetsi pravidelnost.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

Honza42 píše:Z couračky 5km/h bolí akorát nohy. Chůze 6-7km/h už je o něčem jiném.
Ale nakonec jsem stejně skončil u běhu, protože aerobní cvičení...
A navíc srdce se při běhu tak vyblbne, že večer úplně zapomene na extrasystoly či arytmie, což mne po dlouhém sezení
docela otravovalo. Po celodenním sezení jsem večer často nevěděl jestli usínám nebo umírám.
Psal jsem min. 5 km/h a samozřejmě záleží na celkové kondici každého člověka. Lepší metoda určení vhodné rychlosti chůze než potřeba mít u sebe e-zařízení s gps apod. bude dostatečný pohyb horních končetin případně představa, že potřebuju stihnout vlak či bus. ;)
A pro udržení nadprůměrné kondice lze běh zdravému člověku rovněž jen doporučit, respektive proč neběhat, dokud to jde a člověka z toho ještě nebolí všechny myslitelné klouby, nemá pocit, že vyplivne plíce a srdce vyskočí z hrudi. Určitě jde o větší zátěž pro organismus než při chůzi, takže to je pak třeba zase kompenzovat delší relaxací, protažením atp.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak.

Kuleno bolelo večer, v noci i ráno. Ale jaxem vlez na bajka, taxem na něj (skoro) zapoměl. Až do okamžiku, kdy sem proti kopci slez z bajka a začal tlačit, to se zase ozvalo fest.

Takže suma sumárum to vypadá, že se to fčíl otočilo, zatímco poslední 4 roky sem na bajka nemoh, jak bolelo a chodit moh, tak fčíl přesně naopak. Ale co už, nemládnem, takže nějaké ty bolístky halt už se s nima musím naučit žít. A hlavně sem tu a dejchám, tak nějaký pitomý kuleno mi nemůže zkazit den. Ale je to otravné.

A dost už o bolístkách.

30z převodník je supr! Do kopce fčíl možu tak dlouho a strmě, až se mi začne zvedat přední kolo. A z kopce po asfaltu to ušlapu až někam k 28-30kmph (dle našeho vesnického orientačního měřidla), což mi na to moje domácí beskydské žvýkání stačí - za prioritu na bajku totiž považuju pocení se proti kopci, ne jízdu z kopca dolů.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od mmira »

Dnes mi moje mladší dítě ukázalo, že potřebuje větší kolo. Než začnu shánět jinde, nevíte někdo o něčem slušném? Stačila by 18", popr mu můžu naordinovat malou 20", co má starší a jemu pořídit nějakou malou 22
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

mmira píše:Dnes mi moje mladší dítě ukázalo, že potřebuje větší kolo. Než začnu shánět jinde, nevíte někdo o něčem slušném? Stačila by 18", popr mu můžu naordinovat malou 20", co má starší a jemu pořídit nějakou malou 22
Koukni na detsky kola od superioru, fly 20/24, prave to studuju..https://superiorbikes.eu/cz/2019/junior ... y-neon-red

Nase ted ma early-rider 16" a taky by to chtelo vetsi aby to lip jelo..
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od mmira »

Teď jsem se koukal, že doteď měl 14 a i 16 by byla lepší, pokud neseženu 18. Nové nechci, protože to za chvíli stejně půjde vyměnit za něco většího. Navíc ještě stále bych raději, aby měl torpédo.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jerry »

pavproch: Protože mám pár let náskok, tak mohu ujistit, že s přibývajícím věkem líp nebude ;) Ale na druhou stranu pořád na kole jezdím, i když holt už ne alpské průsmyky. Jo, to byly časy. Pořád platí moje pozvánka, až budeš v Plzni, dej vědět, pokecáme o nemládnutí :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Ráno sem se dokopal stát už před šestou, koupit rohlíky, snídaně, kafe a v sedum (ešče v relativním chládku) už zase šlapal proti kopci. V deset sem už byl doma, ale už to zase běsnilo. Už ať je večer (slibujou přechod fronty + bóřky + ochlazení). A od zítra ráno už zas má být (konečně) lidsky. Hurá.

Jak to má kozy nebo kola, tak s tím bude nejen láska ale i problémy. Bajk mně neska překvapil - jaxem byl nejdál od doma, tak začalo něco při šlapání "loupat" ve středu, než sem přijel domů, tak to zase přestalo a na první kontrolu sem ve středovém složení nenašel žádné vůle ani důvod k "loupání". Tak nevím, esli to preventivně rozebrat nebo se nechat (zase) překvapit při příštím výletě.

@jerry: jo, až tam budu (a jestli si zpomenu), taxa ozvu. Fčíl ale neplánuju tam jet....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Eda
Mistr volantu
Příspěvky: 522
Registrován: úte 10 kvě 11:14

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Eda »

Ja sem vcera udelal chybu a spojil 2 veci co normalne delam zvlast - objet si kopce a zkusit novy trasy. Vysledek byl ze sem se na necelejch 50km odrovnal na zbytek tydne heh. Vetsinou sem si vybral sjezd kde sem toho mel na hardtailu plny brejle a obcas prenasel padly stromy ale za to sem vzdy sjel niz nez sem chtel a musel pak jet vetsi kopec :ympray:
M140i
Honda PCX
Civic 1.4i
ex e36 328i
Odpovědět