Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jerry »

honziss píše:Ja posledni mesic chodim. Svizne, 5-6x tydne, 5-10 km. Ted jsem po case sedl na bike a sakra to bylo znat :-o
Btw profi cyklisti se vyhýbají nejen chůzi, ale i sezení. Prostě buď na kole nebo v posteli s nohama nahoře :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Nejsem profík, sem jen hobbík, ale... i na sobě pozoruju, že (namáhavější) turistika/lezení/skialpo a bajk se nemají úplně moc rády - po delší době jen bajkování, když pak du pěšky, tak nohy nechtějí poslouchat (jsou tuhé, neohebné) a naopak taky.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

pavproch píše:Nejsem profík, sem jen hobbík, ale... i na sobě pozoruju, že (namáhavější) turistika/lezení/skialpo a bajk se nemají úplně moc rády - po delší době jen bajkování, když pak du pěšky, tak nohy nechtějí poslouchat (jsou tuhé, neohebné) a naopak taky.
Protoze se na kole setrej kolena a zkracujou slachy. Naopak pri chuzi v terenu dostavaj kolena vic zabrat a mene monotoni pohym nohou umi slachy dobre protahnout. Telo se vzdycky prizpusobuje tomu, co po nem chces nejvic, takze ja jdu cestou co nejrozmanitejsich, pokud mozno sezonich aktivit :)
R4...258k
R3...261k
EV...264k
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od denis »

Tiež to na sebe pozorujem po dlhších pauzách, akurát u mňa je to bajk/turistika/silové tréningy.

Btw. chcem si kúpiť nový bicykel a tie z decathlonu mi prídu celkom fajn. Konkrétne sa jedná o model nižšie. Niekto nejaké skúsenosti s nimi? Prípadne nejaká lepšia alternatíva za podobné peniaze? Viem, nič moc rozpočet ale nie som ochotný dať 1000€+ za bicykel, keďže na ňom jazdím max pár desiatok km týždenne. Díky :)

https://www.decathlon.sk/mtb-st-540-siv ... 29702.html
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Vývoj v bajkách sem přestal sledovat už před lety, takže si netroufnu hodnotit celý bajk, ale co mě v popisu tohodle konkrétního zaujalo: materiál rámu (Alu) 6061 bez dalších písmenek, IMHO se všechny rámy z 6061 vždycky tepelně zpracovávaly a proto by měly mít označení Alu 6061 T6.

(Vysvětlivka: 6061 může mít po svaření v okolí svaru nevyhovující strukturu - z důvodu precipitace křemíku - proto může praskat a proto se vždy tepelně zpracovává po svařování.)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Biky z decathlonu nejsou spatny ma svoji cenu, trailhunter naky testoval, koukni sem: https://youtu.be/zpMijzZYQ0o
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Eda
Mistr volantu
Příspěvky: 522
Registrován: úte 10 kvě 11:14

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Eda »

Kolik vazis a jak moc to bude turistkika a jak moc cesty po meste/vesnici?

Decathlon obecne ok ale v tehle cene nevykouzli zazraky ani ten. Nejvetsi problem mam s vidlici ktera je pruzinova, prevody 2x9 sou uz pravek a brzdy pokud mas treba ke 100kg (silovy treninky?)
M140i
Honda PCX
Civic 1.4i
ex e36 328i
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od denis »

Díky všem za rýchle reakcie.
Zase to s tým silovým tréningom nepreháňam :D mám 170cm/75-80kg.
Mám taký pocit, že odpružené vidlice sú asi na všetkých (cenovo) podobných bicykloch na ozdobu. Čo je zlé na 2x9? Ja som zvyknutý na 2x8 (zredukovaný z 3x8, pred rokmi som odmontoval najväčší prevodník a stratil ho). Teraz mi trošku chýba ťažší prevod z mierneho kopca. Škoda, že neuvádzajú "prevodové pomery", ale predpokladám, že tu bude väčší rozsah plus 27,5" vs 26".
Eda nejaký tip na iný bike?
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

30z je na bajku. 30/50 jako nej "šplhací" převod se jeví býti hodně do pomala. Uvidíme zítra, chcu to otestovat na výletě, pokud teda kuleno dovolí (neska od rána mně bolel celý člověk ale při cestě z práce ňa v tom operovaném kuleně tak fiklo, že sem se sotva dobelhal dom)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

Chůzi (v rychlosti min. cca 5 km/h +-, záleží samozřejmě na sklonu/terénních podmínkách) ničím nenahradíš. Jde o velmi komplexní pohyb zapojující svaly prakticky celého těla, ale protože se jí učíme v nejranější fázi vývoje, dávno jsme zapomněli, jak dlouho trvá, než tento způsobu pohybu člověk zvládne. 5-10 km denně dokáže celkem solidně vykompenzovat i sebevíce usezenou prdel. ;)
Odpovědět