S větrem ve vlasech....

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Oach!
Neska zase restday (od sportu), tak byl od rána vítr ve vlasech. Od nás skrz Oderské vrchy do Altvategebirge, za až do Javorníka/Bílé Vody na hranici s PL, otočit a okolo Praděda zpět na Karlovu Studánku a pak směr domů okolo Bruntáli, Libavé a tam. Přenádherných 500km, žádný pach, pičasí naprosto ideální, ani zima ani hic .... Slunko, obláčky a tak.

A viděl sem něco, co sem na silnici ešče neviděl - čerstvě "střeleného" jazveca velikosti dobře rostlého vlčáka, pruhované záda, dlouhý rypák - to prostě musel být jazvec. Leželo to na cestě - uprostřed - v lese v Nízkém Jeseníku (kousek před Karlovicema).

Široká niva (nová přehrada) je hotová, ale není (kupodivu) napuštěná.

A GL 450d (to je čtyřlitr osmihrnek ne?) mi neujede, naopak okolo redline sem (teda já ne, m4Zlik) o fous rychlejší..... ale měl pěknou RZ: 288 00000
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od jerry »

Jezevec mi před pár lety přeběhl přímo před autem. Viděl jsem ho jako na výstavě. A zvláštní bylo, že ve dne, ač je to noční zvíře. Jinak včera také vítr ve vlasech. Krásných 300 km po Šumavě :)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od jarka »

Dneska podvecerni 3hodinova vyjizdka s kamosem po liduprázdných silnicích. Jako takhle by to šlo! V údolí Jizery, přede mnou řve netlumený R5, k tomu já zatapim v miate pod kotlem a všechny ty zvuky se odráží od skal. Neskutečná kulisa :x .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Neska zase restday (od sportu), takže ráno dyž sem se dopřevaloval v posteli, taxem vyrazil na projížďku Beskydama (převážně I. a II. tř) a na to, že byl všední den a ne úplně brzo ráno, tak skoro bez provozu - např. celou cestu od Zavadilky na Pustevny a zpět sem nepotkal/nepředjel jediné auto. Fajne. :x
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Tak. Neska byl vítr ve vlasech a to tak, že množném čísle. Sem po "pracovním výletu" v Plzni unavený, taxem si vzal volno a vyrazil m4Zlikovat směr domů do ta3. Pěkných skoro šestset km (bylo to poněkud většíma oklikama, přímou cestou to je sotva 220km, no....). Hlavně sem nadšen, že i když všední den, převážnou spoustu kilometrů sem neska brmbrmbrm po liduprázdných SK silnicích. Takže líbilo, i přes blbý začátek - sem ráno nastartoval, vyjel (m4Zlik nejmíň měsíc stál bez hnutí) a po 200m ikona "defekt" - LZ kolo chtělo dofouknout, takže zpět dom, dofučet, vynulovat a pokus č. 2. Ale pak už OK, dokonce ňa ani neposcalo, i dyž na dnešek slibovali bóřky.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Neska ráno zdrproproch a potem m4Zlikování "za ta3" - mám tam několik silniček odnikud nikam čtvrté a páté třídy s nulovým provozem ale suprovým novým asfaltem, taxem si je fšechny střihnul. Křasnych 200 km. Ale už od rána byl hicžebychsepic (fčíl už tam hřmí), zítra má být tež hic, takže ráno rači stanu brzo a pojedu dom ranním chládkem (opět oklikama). A ta LZ guma fuckt utíká, sem ji musel ráno dofóknót. Stejně jsou zadní už dost ojeté (a doma se mi už asi rok válí náhradní, nové PSS) tak to asi rovnou přezuju, no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Už su doma. Brzo ráno v ta3 příjemný chládek, ale dyž sem v 11 dojížděl domů, taxem myslel, že bez střechy scípnu v té výhni. Někdy je opravdu lepší tu střechu mít (+ klimu "on").

Už sem aji byl u Strnadla s tou ucházející LZ gumou - vytáhnul z ní zalomený vrták dia cca 4 mm. Zalepeno, už neuchází.

Ale zkazil mi den - že mám dost sjeté zadní PSS sem věděl (a mám doma nachystané nové), ale že mám úplně sjeté přední PSS sem nevěděl (ie. nemám je v zásobě). A PSS 225/35 R19 non RFT se už nevyrábějí, kurafix. To vidím, že dopředu budu muset dát PS4, ty by snad non RFT měly být. Nebo žeby nějaké semi-slicky? To rači ne, ref nedávný článek tady na AF.cz o životu nebezpečnosti při různých gumách na nápravách...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

PSS fuckt nejsou, objednáno teda PS4S - tosem zvjedaff, jaxe to bude chovat: vepředu PS4S 225/35 R19, vzadu PSS 255/30R19, obojí XL, non RFT.... halt, uvidíme, ucítíme, uslyšíme.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od vonkreuz »

Na naší straně Beskyd poslední šance na pěkný pojezd před mokrou periodou, tak čekám že PP vstal se slepicema a zajíždí s Mazlikem žal za Bramborem1...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Nezajíždím žal. Zašlapával sem ho. Pěšky proti kopci. Ale dal sem si za úkol využít pěkného podzimního/zářijového pičasí (až bude) a ještě letos nalítat nějaké kilometry s větrem ve vlasech.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět