Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od driver »

aikoN píše:Vždycky, když vidím někoho, komu evidentně dělá dobře, že se může po někom vozit, tak si říkám, jak je možné, že se asi nebojí pomsty? Vždyť to je jenom otázka času, než narazí.
Máš pravdu ale:
:ymcowboy: Lampasáci nepřemýšlí, pochop to. Čeléém vzad! Odchod!
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

Jeden nedavny pripad z cervence… Těžká nehoda na obchvatu Chrudimi zablokovala silnici na několik hodin

…s komentarem primeho ucastnika DEN 1 – KONEC
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

no jo no - dobré oblečení je základ...a Vansky to nebudou :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Lachende Bestien »

Díky za odkazy, blog pana Švihálka mě celkem dostal, obdivuju jeho vyrovnanost a optimismus.
Vylízaný kretén ve fóbii by měl dostat doživotní zákaz řízení a zaplatit náklady za ARO/nemocnici + bolestné. Převážet ve spěchu čerstvý beton naložený ve vozíku za osobákem se zjevně opravdu "vyplatí". :ymsick:
Po shlédnutí pár videí s bouračkami na moto na tytrubce a četbě blogu mé hypotézy o budoucím pořízení moto s největší pravděpodobností zůstanou pouze hypotézami. x_x
northwind
Pan Řidič
Příspěvky: 225
Registrován: pon 09 bře 20:31

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od northwind »

Nevíte někdo, jestli má nějaký význam, když se u bouračky motorkářů pokládá helma na silnici? Myslim tak, aby stála? Má to něco společnýho s vážností tý nehody? Dík.
Vokys
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 14 pro 16:00

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Vokys »

To znamená něco jako trojúhelník u auta.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

LB: znám mraky jezdců, co jezdil léta a nic. Nemyslím, že je to horší pravděpodobnost, než v autě, že se něco stane. Pokud se ale stane, ty následky už horší bývají.
Pak je to už o jednotlivcích. Tady si konkrétně dovolím tvrdit, že kdyby měl kluk zaplou bundu (pokud byla určená na moto) a vysoké boty nebo alespoň takové, co chrání kontníky, tak ty následky jsou dramaticky menší.
Jak se říká - lepší je být spocený, než podřený.

north: ano, jelikož moto nemá ve výbavě trojúhelník, pokládá se helma.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

Ještě že moje motorkářská kariéra skončila jízdami v autoškole a pak jsem nic nekoupil, jinak bych tu dneska určitě nebyl.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Hele, je to celé v hlavě. V autě jezdím rychle, leckdy na hraně možností auta. Na moto mi něco přecvakne v hlavě a najednou mám na plexi na helmě HUD s nápisem: nechceš se přece válet na pitevně!? Ne, že bych jezdil jako pan Klobouk, ale skenuju x ulic/aut/chodců dopředu a podle toho jedu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Lachende Bestien »

@řB Máte jistě pravdu s tou výbavou, která mohla výrazně snížit pravděpodobnost vážného zranění (v tomto případě šlo asi hlavně o boty), ale už vidím každého prvního motorkáře, který v 30°C ve stínu na sebe vždy navléká hutné kožené vysoké boty, kalhoty a bundu. Ani nemluvě o značně nebuddhistických cenách za spešl hadry na moto. Btw. zkoušel jste své limity na moto někde na okruhu?

Osobně asi zůstanu zatím u kola (případně elektro). Otázkou je, nakolik bude udržitelné jezdit na býku v čím dál hustším provozu relativně bezpečně i v budoucnu, kdy může dojít k rozšíření (semi-)autonomních, plechovky řídících systémů. Ať už jsou lidé jakkoli chybující a nedokonalí, pořád obecně věřím jejich schopnosti to do mě zezadu nenapálit více, než jakkoli sofistikovanému počítačovému systému algoritmů, čidel a řídících jednotek. Ale může jít o projev naivity. :ymhug:
Jinak vždycky tu je možnost pořídit za pár desítek tisíc nějakou 10-15letou plechovku (většinou za výrazně nižší cenu než solidní é-bajk :( ). Zatím poslední osobák mě stál 10k czk $-), pravda pořizován od známého, tržní cena mohla být teoreticky 20-25.
Odpovědět