Škoda Auto obecně

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od Zajda »

Ta je v prodeji dobře přes 4 roky, odhaduju že rally tak úplně nesleduješ :-)
Stejně jako u předchozí S2000 jde asi o nejúspěšnější auto své třídy, která je teda bohužel až druhá nejvyšší v aktuálním rallysportu.
Nyní se do zákaznického prodeje dostala vylepšená R5 Evo, poté co s ní továrna už odjela pár závodů.
Že může na silnici je sice pravda, ale jen v době konání závodu po stanovené přejezdové trase :-)
《》
Japa
Autoškolák
Příspěvky: 53
Registrován: pon 13 kvě 18:09
Bydliště: Karviná

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od Japa »

A tady je takové starší, ale pěkné video, jak ji Čtvrtníček prodává. :)

Panda
BRZ
Allspace
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od driver »

Zajda píše:Ta je v prodeji dobře přes 4 roky, odhaduju že rally tak úplně nesleduješ :-)
Stejně jako u předchozí S2000 jde asi o nejúspěšnější auto své třídy, která je teda bohužel až druhá nejvyšší v aktuálním rallysportu.
Nyní se do zákaznického prodeje dostala vylepšená R5 Evo, poté co s ní továrna už odjela pár závodů.
Že může na silnici je sice pravda, ale jen v době konání závodu po stanovené přejezdové trase :-)
Správně, ale měl jsem pocit, že může na silnici všude a kdy chce a kde chce.
Takto to vypadá, že má jen závodní RZ se závodní STK, což musíš mít i platnou závodní licenci a platné povolení na přejezd, což?
Takto je to ale pro širokou veřejnost nepoužitelné...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od Zajda »

Podrobnosti ti neřeknu, ale abys mohl legálně přejíždět mezi jednotlivými uzavřenými úseky (rychlostními zkouškami), musíš být přihlášen do závodu pořádaného oficiální sportovní autoritou. Tedy Autoklubem ČR.

Nakolik případný odklon od schválené přejezdové trasy/koridoru může trestat PČR nevím, ale určitě ho potrestá pořadatel podle povinného GPS trackeru. Stejně jako překročení rychlosti na přejezdu.

R5 opravdu není ani náznakem myšleno pro širokou veřejnost. I kdyby to někdo individuálně dostal na normální značky, provozní náklady by byly násobné než u silničního supersportu. Krom časté repase motoru a transmisí to taky vyžaduje závodní palivo v ceně asi 150 Kč za litr.
《》
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od pavproch »

Ty jo.

Nemám co dělat, venku už skoro hodinu hřmí a každou chvíli to spadne (doufám, aspoň se ochladí), taxem jen tak cvičně (letos už inovovat vozový park ve firmě nehodlám) zabrousil do konfigurátoru Schade i FolksVágnu.

Když sem naposled totéž udělal asi před 2 nebo 3 rokama, tak zhruba stejně nakonfigurovaný Golf Variant (4x4) vycházel zhruba na stejný penys jako Oftáka Scout - rozdíl nebyl větší než 50-70 tis kaček.

Fčíl je tam !! třistatisíc !! rozdíl - Scout cca 850, VW 1.150

Takže tak.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od pavproch »

už sem to našel
pavproch 27.září 2015 píše:jak ňa ten trottl pořád séře, tak v tomhletom s ním musím souhlasit.... OftákaIII je fakt dražší než G7 ... už sem to tu psal - nedávno sem si nakonfiguroval OIII Combi Elegance 4x4 1.6CrD a stejně vybavený G7 Variant .... golf vyšel v katalogových cenách o padesátku levnějš...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od rhinos »

muze mi nekdo osvetlit jak ma Kodiaq vymysleny denni sviceni? Respektive sviceni zadnich svetel?
Dnes jsem jel za jednim tydytem a protoze jel jak kloboukar tak jsem mel cas se kochat zadnimi svetly :D
A nejak jsem to nepochopil. Nejdriv to nesvitilo. Pak se to rozsvitilo tak jsem si rikal ze si zapnul denni sviceni? Coy mi prislo divny kdyz dnes je to snad vse automaticky. No jo ale ono mu to za par minut zase zhaslo. Rozsvitilo se to az pri brzdeni a svitilo zase nejakou dobu. Jakoby stal na brzdach ale normalne jel a prislo mi ze to nebyly brzdovky. A zase to po case zhaslo dokud nezacal brzdit.
Bud teda fakt solichal brzdu i kdyz nebrzdil nebo nevim
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od řidičBOB »

normálně zadní lampy s SPDS nesvítí... Podle mne měl nastaveno včasné spínání na AUTO režim a to to pak spíná při stínu ze stromu :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od janjan »

u nás při denním zadní nesvítí. Tipoval bych, že se ráno přepínaly denní a potkávací, se kterými svítí samozřejmě i zadek
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od rhinos »

no jo to by davalo smysl ale je to pekny chaos. Za me jsou zadni potkavacky proste plus i kdyz je svetlo
Citroen C4 GP
Odpovědět