Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Onboard videa

Příspěvek od Spectral »

Pro ty, co nechápou, že přednost zprava se naprosto běžně aplikuje i v křižovatkách s odlišenou hlavní a vedlejší komunikací, a abych vám současně ukázal, že vaše (neexistující) pravidlo o sjíždění z hlavní vám vůbec nepomůže, nakreslil jsem vám situaci, ve které obě vozidla přijíždějí po hlavní, ale obě z hlavní sjíždějí. Můžete na to zkusit aplikovat své neexistující pravidlo, ale nakonec sami skončíte u toho, že přednost má červené vozidlo, a to jen proto, že zelené mu dává přednost jako vozidlu přijíždějícímu zprava.
Přednost_01.jpg
:ar!
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Onboard videa

Příspěvek od honziss »

Spectral píše:honziss: Jak píšu výše, takové pravidlo neexistuje. Ten, kdo "pokračuje po hlavní" má přednost proto, že přijíždí tomu druhému zprava.
Ten kdo pokracuje po hlavni, ma prednost, protoze jede po hlavni a vsechna auta z hlavni odbocujici jinam mu musi dat prednost - tot situace z videa u husakova ticha.

Obrazek ktery si postnul ma jednu ulici navic a vozidlo z vyhledu odbocuje mimo hlavni silnici a tam zalezi na pravidlu prave ruky, to ano, ale situace je to zcela odlisna.

Me hlavne zarazi, jak nad timhle muze vubec nekdo premyslet nebo si to nedej boze zpatne vykladat.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Onboard videa

Příspěvek od Spectral »

honziss píše:Ten kdo pokracuje po hlavni, ma prednost, protoze jede po hlavni a vsechna auta z hlavni odbocujici jinam mu musi dat prednost - tot situace z videa u husakova ticha.
Žádné takové pravidlo neexistuje. Ukaž mi ho.
honziss píše:Me hlavne zarazi, jak nad timhle muze vubec nekdo premyslet nebo si to nedej boze zpatne vykladat.
Možná kdybyste nad tím trochu přemýšleli, tak byste pak nešířili bludy.
:ar!
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Onboard videa

Příspěvek od ctrl_j »

honziss píše:Obrazek ktery si postnul ma jednu ulici navic a vozidlo z vyhledu odbocuje mimo hlavni silnici a tam zalezi na pravidlu prave ruky, to ano, ale situace je to zcela odlisna.
V zasade je to zcela totozna situace. Zelene vozidlo odbocuje z hlavni vlevo a dava opet prednost protijedoucim vozidlum. Je zcela nepodstatne, zda cerveny bude pokracovat po trajektorii hlavni silnice, nebo z ni uhne vpravo.
Spectral píše:
honziss píše:Ten kdo pokracuje po hlavni, ma prednost, protoze jede po hlavni a vsechna auta z hlavni odbocujici jinam mu musi dat prednost - tot situace z videa u husakova ticha.
Žádné takové pravidlo neexistuje. Ukaž mi ho.
§ 21…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Onboard videa

Příspěvek od Spectral »

ctrl_j: Nezlob se, ale tvrdit, že zelené vozidlo má přednost podle § 21, protože odbočuje vlevo a červené vozidlo je pro něj vozidlo protijedoucí, zatímco ve skutečnosti jede zelené vozidlo rovně (nikam neodbočuje) a červené vozidlo přijíždí zprava (není protijedoucí), to je slušná schíza. K tomu asi nemám co víc říct :ympray:
:ar!
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Onboard videa

Příspěvek od ctrl_j »

Nezlob se, ale ty dokazes uvazovat pouze „rovne“. Zasadni problem je (ne)pochopeni relativity jednotlivych smeru vuci hlavni silnici.

Pokud hlavni vede v oblouku 90°, tak po ni budu pokracovat jen pokud ten oblouk vykrouzim. Budu-li zelenym vozidlem z tveho nacrtu, tak tu hlavni silnici proste opoustim odbocovanim vlevo, a to i navzdory tomu, ze nadale pokracuji stejnym a z pohledu ridice primym smerem. Vuci sobe samemu smer, uhel nemenim, ale vuci pozici hlavni silnice ano.

Je to v jadru stejne, jako kdyz se nekomu zda, ze to slunce prece musi obihat nas, kdyz prece kazdou chvili sviti na Pepovu hospodu z jiny strany.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Onboard videa

Příspěvek od Spectral »

Já si tu tvoji hypotézu umím představit velmi dobře, problém je, že české právo s ničím takovým nepracuje. Historicky to tak možná bylo, protože dost velké množství lidí to tak má zakořeněno, ale dnes (a tento stav je tady již nejméně několik desetiletí) to tak není. Z té tvé hypotézy pak vychází další "problém", o kterém se řidiči hádají, a to používání blinkru (směrovky). Řidiči s podobným pohledem na věc jako ty například argumentují, že pokud pokračují po hlavní, která zahýbá někam do strany, tak blinkr nedávají, protože "pokračují po hlavní", a naopak blinkr dávají, i když jedou rovně, pokud "z hlavní sjíždějí"; to je ale opět blbost - blinkr je povinnost dávat při odbočování, lhostejno zda pokračuji po hlavní nebo sjíždím, a naopak blinkr nedávám, pokud jedu rovně. Tak nějak tuším, že se neshodneme ani na výše uvedeném...

Nevyčítej mi tedy prosím omezenost. Já se do tvého pohledu na věc vcítit umím. Jen po důkladné úvaze říkám, že se mýlíš a z pohledu zákona je to tak, jak píšu já.
:ar!
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Onboard videa

Příspěvek od honziss »

Spectral píše:Já si tu tvoji hypotézu umím představit velmi dobře, problém je, že české právo s ničím takovým nepracuje. Historicky to tak možná bylo, protože dost velké množství lidí to tak má zakořeněno, ale dnes (a tento stav je tady již nejméně několik desetiletí) to tak není. Z té tvé hypotézy pak vychází další "problém", o kterém se řidiči hádají, a to používání blinkru (směrovky). Řidiči s podobným pohledem na věc jako ty například argumentují, že pokud pokračují po hlavní, která zahýbá někam do strany, tak blinkr nedávají, protože "pokračují po hlavní", a naopak blinkr dávají, i když jedou rovně, pokud "z hlavní sjíždějí"; to je ale opět blbost - blinkr je povinnost dávat při odbočování, lhostejno zda pokračuji po hlavní nebo sjíždím, a naopak blinkr nedávám, pokud jedu rovně. Tak nějak tuším, že se neshodneme ani na výše uvedeném...

Nevyčítej mi tedy prosím omezenost. Já se do tvého pohledu na věc vcítit umím. Jen po důkladné úvaze říkám, že se mýlíš a z pohledu zákona je to tak, jak píšu já.
Takze jeste jednou - to video u husakova ticha - kdo mel prednost podle tebe?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Onboard videa

Příspěvek od Spectral »

honziss: Jsem mimopražský, tak nevím, jestli je to video u Husákova ticha, ale předpokládám, že se bavíme o stejném videu, na kterém v noci borec s kamerou jede po hlavní, odbočuje doleva a zleva do něj nakouří týpek, co jede rovně. Přednost měl borec s kamerou, který odbočoval doleva; já věřím, že tady není nikdo, kdo by to zpochybňoval - hádáme se jen o to, z jakého důvodu měl přednost.
:ar!
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Onboard videa

Příspěvek od honziss »

Spectral píše:honziss: Jsem mimopražský, tak nevím, jestli je to video u Husákova ticha, ale předpokládám, že se bavíme o stejném videu, na kterém v noci borec s kamerou jede po hlavní, odbočuje doleva a zleva do něj nakouří týpek, co jede rovně. Přednost měl borec s kamerou, který odbočoval doleva; já věřím, že tady není nikdo, kdo by to zpochybňoval - hádáme se jen o to, z jakého důvodu měl přednost.
Supr. A proc mel prednost?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět