starter

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
shockwave
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: stř 17 črc 16:33

starter

Příspěvek od shockwave »

Ahoj, chci se jen optat, je starter pouzivan i behem jizdy nebo je tato součást vozidla použita jak název říká jen k nastartování? Děkuji za radu
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 454
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: starter

Příspěvek od PepaSFI »

starter neboli spouštěč, slouží, jak název napovídá, ke spouštění spalovacího motoru, k jeho roztočení. Za jízdy se v přímé souvislosti s jízdou samotnou nepoužívá ale samozřejmě se může zhasnutý motor startovat i za jízdy. Starter je u běžných vozidel obvykle malý elektromotor stavěný pouze pro ten účel, nebo se někdy u hybridních aut používá elektromotor hnací soustavy. U jiné techniky, pracovních strojů, leteckých motorů se někdy ke startování používá stlačený vzduch nebo malý spalovací motor nebo dokonce výbuch pyropatrony. U malých motorů někdy i lidská síla.
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: starter

Příspěvek od spooon »

no a naposlet, co mi v tranzitu došla nafta, tak i těch 200m k benzínce to na něj dojelo :-D
shockwave
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: stř 17 črc 16:33

Re: starter

Příspěvek od shockwave »

Děkuji moc za rychlou odpověď. Tak bych měl alespon jistotu, že mi neodešel startér, když mi tuhle za jízdy zhaslo auto - toyota auris 2014, benzín a kod P1604 na diagnostice jednu z příčin uvádí i startér... Děkuji
Odpovědět