Ojeté auto do 50 000Kč, benzín

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Ojeté auto do 50 000Kč, benzín

Příspěvek od Lachende Bestien »

Osobní zkušenosti nemám, ale čím více výbavy, tím více se toho u (nejen) starších plechovek může (ale nemusí) posr...kazit a nejspíš i ty náhradní díly budou dražší než u Fóbie.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Ojeté auto do 50 000Kč, benzín

Příspěvek od jirka87 »

Seat je úplně v pohodě. Nevidím v tom problém.

Akorát bacha na 1.6i z té doby. Kamarád není první kterému to žralo olej, pak i vodu no a pak se dělala hlava a zarovnával blok. Neříkám, že je to sériová závada, ale asi byl ten motor náchylnější.

Podobně na tom byla 1.4i 74Kw z Fabie, která byla ovšem spotřebou oleje alespoň co já vím proslulá.

Osobně teď pokukuju i po Seatu Altea. Zvenku to vypadá celkem mladistvě na ty roky, ale zato vnitřek (palubka) vypadá jak kdyby to navrhoval designér po lobotomii
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Ojeté auto do 50 000Kč, benzín

Příspěvek od Předseda »

třeba i jedničková octa s 2litrem 85kW se za tu cenu dá sehnat. I ve 4kole
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Ojeté auto do 50 000Kč, benzín

Příspěvek od jirka87 »

Tak mě ještě napadá Corolla...Asi ne každá, ale pokud by se dobře vybralo..Ono to nebude vycucaný z prstu, že Corolla je asi už 20let po sobě nejméně poruchové auto. Jasně, když na tom klekne startér/altík, něco z elektriky, tak to bude dražší, než na koncern, ale ....Je třeba zmínit jak často se takové věci mění a Toyota rozhodně patří mezi auta, kde i po 20letech ta elektrika drží dobře, což se například o Francouzských autech říct nedá.

Jako mimořádně debilní příklad ke koupi uvedu tento 3dveřový červený .. věc : https://auto.bazos.cz/inzerat/107491487 ... -VVT-i.php

Jak není nárok na prostor...A barva nevadí..tak proč ne. Tahle generace se dělala i kombík, ale ten byl i pro mě mimořádně odpudivý a to jinak snesu hodně zvěrstva.

Ještě Micák mě napadl https://auto.bazos.cz/inzerat/107704030 ... r-16-i.php Krásy nepobral (ikdyž záleží na barvě, v černé to není tak zlé), ale sloužit bude řekl bych skoro jistě dobře.

Rozdíl bude v případné prodejnosti. Fábia se podle mě prodá do 14dnů v pohodě, Micák si na kupce asi bude muset trochu počkat.

Detaily NCAP testů neznám, ale pocitově bych teda raději boural v jedničkové Ovci, než v tom Micáku..Oni ti Japonci chtě nechtě mají ty plechy poněkud tenčí.
Odpovědět