Za kolik jezdíte s benzínem?

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od řidičBOB »

Já už si také objednal zvýšení výkonu na 410k ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od M.Z. »

Kdo to bude dělat? Sériový je kolik?
Já to mám dokonce zapsané i v TP.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od řidičBOB »

340 je série. Bude to dělat prodejce, aby držel záruku. Já bych si to asi také mohl nechat zapsat, ale nechci ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od honziss »

řidičBOB píše:340 je série. Bude to dělat prodejce, aby držel záruku. Já bych si to asi také mohl nechat zapsat, ale nechci ;-)
Bude i vic nm?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od řidičBOB »

Jistě - více výkonu, více Nm ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od Stepan »

M.Z. píše:Jako s naloženým Mini (cca 1250kg) + 550kg plato, to akceleruje, jak nějaký hothatch, ztráta nákladu opravdu hrozí :x
Takhle z vyprávění mi to zní jako větší sranda než ta M2. Užívej :D
Ještě že se zeptám. Jak se s tím jezdí po dálnici, bez vleku. Rámcově 150-180 tempomat, ruku na okno a valíš? Nebo to kvůli větru vyžaduje častější korekce volantem?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od M.Z. »

Já v drtivé většině jezdím do 150 GPS. Maximálku jsem před úpravou měl 230 a auto se chovalo dobře, teď bude asi přes 250. Se stabilitou, i na univerzálních gumách není problém, ale největším limitem jsou brzdy. Čekám už 2 měsíce na 6-pístky Wilwood.

Dá se s tím lítat 200+ v pohodě, ale náklady na palivo pak rostou astronomicky...
Mám najeto 23tkm a musel jsem koupit nové přední desky, ačkoliv už jsem to neměl v plánu, ale vzhledem ke zpoždění dodávky brzd, jsem neměl jinou možnost.
Gumy ještě tuto sezónu dají, pak plánuju jezdit letní-zimní, univerzálům bych se rád vyhnul.

A jako jo, to auto mě neskutečně baví, do malého se mi už vůbec nechce. Dovezl jsem domů naše Mini po úpravě od Šenkýře (podvozek, brzdy, hadice, semislick, soft z verze GP, ten dělal kámoš atd.) mám to na NS a ještě jsem v tom nejel, prostě raději jezdím Fordem :-?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od Stepan »

A ženě to nevadí, žes jí z auta udělal ringtool? :D

S tou rychlostí si mi udělal radost, my asi nakonec půjdeme směrem k RAMu, v autooutlet ho nabízí s továrním plynem, což je pro nás lepší, většina firemních aut je na plyn, takže máme vlastní čerpačku. Na kompresor spíš nedojde, ale těch 150-180 to snad jezdit bude, aby v tom člověk na dálnici neusnul :D Že dají brzdy 23k mě v takovýhle velký krávě, navíc s tvým využíváním, vlastně pozitivně překvapilo.

A spotřeba 18-20? To už si pantáta zvyknul. Příbuznej teď pořídil 2.0TSI Superba a prej svižně po okreskách, rámcově do 140km/h, za 10. Tak jsme jenom smutně koukali. STI je 150 tempomat na prázdný dálnici 12, zábava začíná na 25 :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od M.Z. »

Vadí :D ale na denní použitelnost to má jen pozitivní vliv, lepší brzdy, podvozek, výkon.

Ram v LPG bude mít provozní náklady úplně v pohodě, HEMI je 50 let staré železo, tam by to mohlo fungovat (náklady budou, jako byste jezdili okolo 9l benálu). Ford má přímý vstřik, tam nefunguje a jsou s tím trable, s kompresorem je LPG i E85 mimo hru, musí být Natural.
U RAM bude obdobný problém se sériovými brzdami, při aktivní jízdě. Pokud nehodláte tahat těžké věci nad 3,5t, tak bude sloužit.
Ale Forda si taky zkuste, dá se dokonce objednat už z fabriky, upravený na plyn, navíc velice dobře funguje i verze v naftě.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od Stepan »

Kolik vlastně taháš ty? Základní RAM1500 je stejně velkej jako ta tvoje F-150 ne? Tam by neměl bejt rozdíl v tažných schopnostech, ne? :-\

Naftu asi ne, už jenom kvůli tomu pocitu, s LPG jsou náklady na PHM zanedbatelný, v konečným součtu možná nižší než nafta. A navíc se chystám, až to tátu přestane bavit, mu to sebrat a nechat si to jako druhý auto pro budoucí manželku na převoz smradů. By nafta trpěla. Přijde mi to jako mega cool wágen, na korbu házíš co chceš a nemusíš to čistit, od zasranýho kočárku k lyžím. Jen aby to ona snesla :D

Mimochodem, teď se na frcu objevil strašnej masakr
https://www.autofrc.cz/inzerat/ford-f35 ... TPTpeXLWpE

#:-s

Akorát teda nějakej Michal Antonišin má firmu na zemní práce těžkou technikou, takže to auto asi bude dost utahaný.

Edit: Ještě k tomu přímýmu vstřiku. Jsem byl informován, že přímej vstřik zaplynovat vlastně jde. Jenže je to komplikovaný, ten plyn se vstřikuje skrz benzínový vstřiky, takže se musí střídat s benzínem kvůli chlazení, čímž klesá úspora PHM a navíc ta přestavba je "prej" něco pod 100k za čtyřhrnek. Natož V8.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět