Jakou on-board cam?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od Volfik »

Nějaké zkušenosti s MiVue J85?
https://www.mio.com/cs_cz/mivue-j85

Chci něco s dobrým obrazem, malého, co bude neustále v autě (abych to nemusel sundavat), bez displeje, zcela automatizované. Jednou zapojím, nestarám se o to, ale musí to fungovat právě proto spolehlivě, kdyby to někdy bylo potřeba.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od driver »

Proti gustu žádný dišputát, ale reaguji na ten display.
Já ho mám vyplý ale když proběhne nějaká krizovka, zamknu si aktuální záznam, tehdy se rozsvítí display, vidím, že jsem zamkl ještě ten aktuální nebo už následující, nastaveno mám 3min úseky.
Ten zamklý záznam se pak nepřepíše nikdy, a jednoduše ho na kartě najdeš i po dlouhé době, kdyby bylo potřeba, přijde ti po měsíci výzva a hledáš záznam...

Bez displaye to chce veeeeelkou kartu, aby se Ti nepřepsaly nedávné záznamy a nebo nastavit delší velikost toho úseku záznamu takže bych přidal k požadavku kamery bez displaye podporu min 256gb karty a takových asi mnoho nebude.
Nebo by to řešilo snadno dostupné lock tlačítko, ale nevíš, zda nezamkneš po pár sekundách, až krizovka odezní, už následující záznam, tam je ideální dát větší délku ale pak je nepřehledné něco hledat.

Každý to má jinak, ale je dobré vědět vlastnosti a pak teprve dávat priority.

128karta na FHD vydrží se zvukem jen nějakých jen 10h záznamu mám pocit cca +- což je žalostně málo... a když používáš ještě záznamy pohybu před kamerou při parkování, třeba 2h to udělá za noc v součtu, tak ti to přepisuje kolikrát i 8h staré záznamy a kamer co umí 256GB není pořád na trhu většina... Já bych příště už hledal kameru, co bude umět 512GB kartu, ale to bude oříšek x_x

Ještě jsem vysledoval, jak ve zůžení jedou někteří umělci s návěsem středem a blokují levý, tak když mám v jednom autě kameru s dvěma většími led co září jako blesk, ale svítí pořád v noci, tak to některé nebo možná většinu z nich donutí, aby uhli protože je jim jasné, že porušují zákon. Stačí abys ty ledky zhasnul, a jedou středem v 10km dlouhém zůžení.
Na druhém autě mám tu ledku jednu a svítí málo, a je více těch, co ji nezaznamenají a nepustí tě. Hlavně balkánci.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Vokys
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 14 pro 16:00

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od Vokys »

Něco do 1500 Kč co umí zamknout záznam ?
Teď mám totalshit za 500kč a nechci za to dávat raketu.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od mattonecz »

mam totok: https://xiaomi-store.cz/cs/palubni-kame ... 70366.html

priste bych si koupil uz neco drazsiho a lepsiho ale za ty prachy asi ok
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od 406 Coupe »

Nevíte někdo, jestli má nějaká kamera blokování v případě krádeže? Jako, že se to při vyndání z auta zablokuje a bude to zloději bez hesla k ničemu.

Nebo řetěz, aby nešla ukrást :D ?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od řidičBOB »

Jediné, co jsem viděl, je u BalckVue zámek na SD kartu. Ale když někdo šlohne celou cam, tak pak z toho SD dostane ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od 406 Coupe »

To: řidič BOB
Díky za info. Jezdím jako kurýr a vyndávat na každý štaci mobil, handsfree, navigaci a ještě kameru a cpát to do kapes, to by byl děsnej vopruz. Na vybití okna a ukradení čehokoliv stačí minuta. Na rušných Holešovičkách jsem zažil tři pokusy, dva neúspěšný a jeden bohužel úspěch - mobil, bo pevná navigace byla už radši vyndaná. Ale třikrát boční okýnko je taky dobrý.
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od Volfik »

driver píše:Proti gustu žádný dišputát, ale reaguji na ten display.
Já ho mám vyplý ale když proběhne nějaká krizovka, zamknu si aktuální záznam, tehdy se rozsvítí display, vidím, že jsem zamkl ještě ten aktuální nebo už následující, nastaveno mám 3min úseky.
Zámek nahrávání je jeden stisk tlačítka na kameře, na to není displej potřeba. A netuším proč bych se měl na kameru dívat měsíc zpětně. Něco se děje teď, potřebuju to nahrát teď, mít důkaz, a to je celé, záznam starý 30 minut mne nezajímá. To Mio J85 (+A30 zadní kamera) jsem pořídil a paráda, je to takový black-box který dělá přesně toto, bezobslužný, malý, netřeba sundávat, neruší, doufám, že jej budu roky nevnímat, že vůbec existuje :) Mít v autě *další* displej mi připadá zbytečné, dokonce spíše nebezpečné.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od HondaMan »

Display mám schovaný za zrcátkem a nikdy mi nevadil. Původně jsem hledal kameru bez display, ale třeba na nastavení umístění/úhlů snímání se občas vcelku hodí.
2.9T RWD
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od Volfik »

Tak kamera bez displeje se dá propojit s telefonem, použije se jeho displej. Nastavíš, zapomeneš na ni.
Odpovědět