Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Kuju, po 4 letech bez bajku je to zase paráda. A vůbec neva, že ňa bolí nohy/prtel nebo když už nemožu proti kopcu a musím tlačit pěši.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska ráno, poté, co sem odvez leguána mimo asfatovanou oblast sem sed na bajka a vyrazil proti kopci (po turznačce z Dolní Bečvy na Černou horu - jedno z místních nejprotivnějších stoupání - extra dlouhé, docela do kopce a hlavně skoro celé po nesoudržném štěrku. Samozřejmě (sem starý a po nemoci.... :ymhug: ) se spoustou tlačení bajka proti kopci pěšky. Přitom sem přišel na jedno malé negativum převodů 1x12 - člověk se strašně rychle prokliká k nejlehčímu převodu (obzvláště když už nemože) a o to dřív sleze z bajka a tlačí pěši.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jerry »

Jak stárnu, pokukuju i po elektrolole. Zatím mi vadí hmotnost, protože jsem zvyklý na svoje MTB lehce přes 10 kg. Ale někteří výrobci už umí i elektro MTB pod 14 kg i s baterií. Navíc jde plně odpojit převodovka, takže lze jet normálně zcela za své bez odporu převodovky a jen do kopce si lehce přidat. Anebo vyndat baterii a máš normální MTB kolem 10 kg. Jen zatím ta cena! Pod 150 tis. to nejde. Ale časem to půjde dolů, bohužel asi i moje výkonnost, tak se to akorát sejde.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Já neska ráno upřednostnil aktivní vítr ve vlasech před pasivním a vyrazil na bajka (čti: se mi nechtělo stávat na m4Zlikování už v pět). Fčerejší odpolední bořka u nás jen lehce pokropila, ale už na prvním hřebenu za chalupou je to čerstvě rozplavené/vyplavené fest... po necelém měsíci bajkování (co já vím, deset? výletů - další známka stárnutí, už se nevedu statistiku kde a kolikrát sem byl) sem neska po výletě musel za a) vzít (už zase, podruhé) bajka hadicí a za b) štelovat brzdy, kotouče aji desky sa v tym bahně docela sjely, takže brzdové páky už braly až při plném zmáčnutí. tahle "nová" hydraulika Shimano, co tam mám, je fajna, oproti předchozím modelům tyhle brzdy mají viditelně excentr, na kterým sa to snadno a logicky šteluje.

Pasivní vítr bude fčíl odpoledne, pokud nebude scat
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska ráno sem se přinutil stát zafčasu a sportovat (bylo krásně chladno + výhled je, že zítra a v pondělí bude hic že bych se pic), taxem osedlal bajka a vyrazil proti kopci - z Hutiska po bočním hřebenu na hlavní a po něm až na Bumbálku, zpět na HBečvu lesníma cestama a paq po kyklostezce dom. Fajne, tělo sa sice brání in(g)tenzivnímu pohybu (speciálně první kopec je na mrtvicu) ale už míň (nicméně furt platí, že co sem ještě před 4-ma rokama vyjel, fčíl tlačím).... mmchdm, první den prázdnin a je to v lese poznat, spousta aut, chatařů, výletníků a na hřebenu i bajkerů. Uź ať je po prázdninách.... :D

A fčíl odpo asi ještě i vyvětrám vlasy a vůbec nejbližších 14dní budu enem bajkovat/chodit po horách a m4Zlikovat (dyž už mám tu letní celozávodní dofču, no)... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska ráno sem se zase přinutil (aji budík před šestou byl) a vyrazil proti kopcu. Neska to bylo ale naguvno, tělo sa zpěčovalo a nešlapalo proti kopcu vůbec. Možná cítilo ten hic, sic brzo ráno bylo příjemně, tak už před devátou to atakovalo třicku. Ale i když to stálo za psí štěk (výkonností), taxu zato ráth, bo su tu , dejchám a můžu zase bajkovať. Páni dochtoři, kuju.

A něco automobilního: vysoko nad Zákopčím stojí na kraji cesty vrak otlučený a orvaný ze všech stran (myslím, že to původně byla stříbrná pažoutí 206) - podle toho jak je otlučený to tipuju, že sa zkutálel ze svahu - vedle cesty je strmá (35st určitě) louka, nad ní samota s příjezdem .....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

Schopnost brzy ráno vstát aniž bych "musel" a vyrazit za sportem nebo se obecně věnovat tělesné aktivitě bych též potřeboval natrénovat, i když v mém případě to bude pravděpodobně až v příštím životě. =((
Nastavený budík v 99 % případů nefunguje; účinný nástroj by byl asi tak kýbl ledové vody za krk. :-ss
Btw. neuvažoval jste před koupí o celopérovém cabroním MTB nebo jste spíše skalním příznivcem tvrdozadků (o něco nižší hmotnost/větší potenciál k nahltání větší porce km)?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Celopéro nechci ani vidět, nesnesu, jak mi to pod zadkem chodí/je to měkké. Navíc celopero jsou i 2 nebo 3 kg hmotnosti (bajku) navíc.

Dyž to moc z kopce "drncá", taxe nestydím, zastavím, slezu z bajku a du pěši.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jerry »

pavproch píše:nicméně furt platí, že co sem ještě před 4-ma rokama vyjel, fčíl tlačím :D
Když si představím, že ještě před 12 lety jsem jezdil alpské průsmyky. A že jsem jich na kole vyjel dost. Holt čas nezastavíš, ale měří kaňour všem stejně ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od vonkreuz »

Jak jsem si myslel, že Spešla po PP budu mít jen jako dopravní prostředek (na vlak, na koupačku, pod skály), tak nerad říkám, že mně to asi trošku chytlo. Včera na kole jsem jel lézt, pak si cestou od skal udělal zajížďku, dneska dopoledne jsem byl zase lézt a přelezl svou novou cestu, kuknul na F1 a pak vyrazil proti kopcu s přídavkem dalšího kopce.
A informační radar mi cestou z vyjížďky naměřil 40km/h :D

Potřebuju poradit: jakým olejem a jak často mazat řetěz a co ještě (a čím?) mazat?

@ PP - nic mi tam nelupe.
Odpovědět