Žlutá folie na přední světla

O více i méně povedených úpravách originálu.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od PepaSFI »

řidičBOB píše:úchylkou je ty mlhovky pouštět! Když za někým stojím v koloně přes celé město nebo obchvat a on mi smaží to pronikavé světlo přímo do ksichtu, není to nic příjemného - alespoň pro mne tedy ne.
Jestli máš bolestivé svědění konečníku, neměl bys fetovat sračky:
no to je zásadní nepochopení! Já to svědění nemám. Když mi někdo svítí mlhovkou, prostě se tam nedívám a neřeším to. Ovšem podle některých reakcí antimlhovkářů soudím, že s jejich konečníkem je zřejmě cosi v nepořádku. Mlhovka s 21W žárovkou není nic co by nějak smažilo. Pokud to někomu "vypaluje oči" měl by se zamyslet nad návštěvou očního lékaře.
Pouštět mlhovku není úchylka, je to zákonná povinnost. A že ji někdo nevypne může být prosté opomenutí nebo třeba technická závada, nefunkční kontrolka. Mám kvůli tomu šílet? Nepříjemných situací je spousta, dyť by mi za hodinu rupla cévka kdybych si furt blbostma zapatlával hlavu.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od Zajda »

Není žádný důvod nechat mlhovky zapnuté pokud mě dojede auto a normálně na sebe vidíme.
Mít je zapnuté v popojíždějící koloně ve městě je pak čirá demence.
Technickými závadami to nebude, naopak jsem viděl několik majitelů Felicií a jedničkových Fabií, co si pro jistotu osadili mlhovkovou žárovku i do druhého světla.

Lidi rádi mlhovky zapínají i v situacích, kdy tím viditelnost celého okolí nesmírně zhoršují.
Já bych např. raději viděl pořádně na cestu než sledoval rozzářené mrholení.

Jasné světlo poutá pozornost očí, žádná vada zraku.
Citlivějším nebo unaveným očím samozřejmě vadí, stejně jako brzdové.
Proto na křižovatce v noci nestojím na brzdě pokud nemusím.

V tomhle ohledu se mi líbí německá úprava, kdy mlhovky lze používat jen při jízdě do 50 km/h, což platí i na dálnici.
Taktně je naznačeno jak špatný musí být rozhled, aby byly mlhovky žádoucí.

Jsem tolerantní řidič, na nikoho netroubím když zmatkuje, nelepím se když jede pomalu, ale ignoranty a lidi co dělají naschvály opravdu nesnáším.
《》
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od jirka87 »

Milý Pepiku.Až pojedeš někdy v noci trasu 800Km, kdy z poloviny bude pršet a každý 5. idiot za volantem se rozhodne, že je čas na mlhovky, tak mi dej vědět, co ti z těch očí zůstalo, až dojede do cílové destinace.

A Češi jsou připosraní úplně ze všeho. Úplně se na ten knoflík třepou. Padne "mlha" přes kterou i tak vidím naprosto v pohodě 300m a více a oni to stejně zapnou tu mlhovku. Stejně po tom šahaj a hned to zapínají...To mi ty vole nikdo nevysvětlí tohle...
Hol1c
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: ned 02 zář 22:11

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od Hol1c »

Kucí, já jen koukám, co jste mi to tady rozjeli za flame. Když to tak čtu, tak si tam ty folie nechám nalepit ještě zejtra. Snad to bude viditelnější pro ty volkswagenisty a mondeáře, kteří se křečovitě šinou 150 km/h v levym pruhu a praská jim žilka z toho, že si nějaká Máňa brnkla o spínač mlhovek

Díky za rady!
Vokys
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 14 pro 16:00

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od Vokys »

Ano nalep si to na to tvoje bawo, at lepe zapadnes do skupiny jelimanu, co zneprijemnuji cestu po silnici.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od jirka87 »

Hol1c : Kdyby Máňa brnkla, je to v klidu. Jenže tohle je jak mor. Jeden to zapne a ostatní si nadělají do textilu a jede to jak Mexická vlna na staďáku a zapínaj taky. viditelnost 300m+, ale valíme na mlhovkách.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od řidičBOB »

Hol1c: nalep to tam. Alespoň každý už z dálky uvidí, co za pičuse sedí za volantem ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od PepaSFI »

Zajda píše:Není žádný důvod nechat mlhovky zapnuté pokud mě dojede auto a normálně na sebe vidíme.
Mít je zapnuté v popojíždějící koloně ve městě je pak čirá demence.
Technickými závadami to nebude, naopak jsem viděl několik majitelů Felicií a jedničkových Fabií, co si pro jistotu osadili mlhovkovou žárovku i do druhého světla.

Lidi rádi mlhovky zapínají i v situacích, kdy tím viditelnost celého okolí nesmírně zhoršují.
Já bych např. raději viděl pořádně na cestu než sledoval rozzářené mrholení.

Jasné světlo poutá pozornost očí, žádná vada zraku.
Citlivějším nebo unaveným očím samozřejmě vadí, stejně jako brzdové.
Proto na křižovatce v noci nestojím na brzdě pokud nemusím.

V tomhle ohledu se mi líbí německá úprava, kdy mlhovky lze používat jen při jízdě do 50 km/h, což platí i na dálnici.
Taktně je naznačeno jak špatný musí být rozhled, aby byly mlhovky žádoucí.

Jsem tolerantní řidič, na nikoho netroubím když zmatkuje, nelepím se když jede pomalu, ale ignoranty a lidi co dělají naschvály opravdu nesnáším.
to ti samozřejmě nikdo nebere, že se s tím nemá svítit zbytečně a že to není příjemné. Já jen soustavným pozorováním dospěl k závěru že se z toho stala hysterie, že antimlhovkáři ve svém svatém nadšení dokážou svým vyblikáváním a nervačením nadělat možná víc oslnění a chaosu než jedna zapomenutá mlhovka.
Mimochodem, do druhého světla si nikdo žádnou žárovku neosadil, ono jaksi není kam. Už Favorit měl vzadu dvě mlhovky, Felicie taky, u Fabie si nejsem jistý ale je to dost pravděpodobné. Má to spousta aut a ty co ne, mají vpravo obvykle zpátečku couvačku s bílým sklem.
V tom Německu to je trošku jinak, teda pokud se něco nezměnilo. Mlhovka se musí použít když dohlednost klesne pod 50m a současně platí že při takové dohlednosti se jede max 50kmh.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od řidičBOB »

mraky Fábií/Octávií mají místo klasických žárovek v zadních lampách ty dvouvláknové z mlhovek - víc svítí, víc adidas!
BTW: kdyby dementi uměli zadní světlo do mlhy vypnout tak hbitě, jak jej umí zapnout, žádní antimlhovkáři by si ani neškrtli. Ale je to jako se vším v tomto státě - řeší se důsledek, nikoliv příčina.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od 406 Coupe »

PepaSFI píše:hmm a co je špatného na tom že se snažím být za volantem tolerantní, ohleduplný a chápavý k cizím chybám? Když se budem všichni pořád jen vyblikávat a vytrubovat kvůli každý blbosti, tak se za chvilku asi zblázníme z toho cirkusu. Bohužel, to blikání se stalo symbolem agrese, jako upozornění to už moc nefunguje, jak ostatně dokládá tebou zmíněný příklad. Zrovna v tomhle případě by si asi málokdo myslel že je to upozornění a popravdě řečeno myslím si že když pojedeš s vozíkem s nákladem, mnohem pravděpodobněji se setkáš s tím že tě někdo vybliká protože ho zdržuješ.
A vzhledem k tomu že už jsem u několika případů zažil jak strašně šíleli kvůli předním mlhovkám a ono šlo o denní světla která mají některé vozy originální z fabriky dole pod nárazníkem a kvůli zadním mlhovkám u některých Fordů a Fiatů, které samozřejmě taky mlhovkami nebyly, jen trochu neobvykle umístěná koncová světla, mám zcela jasno. Je to jen divná móda, to nadávání na mlhovky. Vlastně si ani nevzpomínám, kdy jsem nějaké viděl rozsvícené. Samozřejmě s výjimkou situací které tady jsou na podzim a v zimě obvyklé, že se počasí radikálně mění po pár kilometrech a minutách. Spíš se trochu bojím aby lidi pod tlakem agresivní protimlhovkářské kampaně nepřestali svítit když je to opravdu potřeba.
To, co píšeš, je festovní předsudek, který ti může bránit v objektivním posouzení situace v provozu. Když na tebe někdo blikne, nebo zatroubí, mělo by tě v první řadě napadnout, že dává výstražné znamení podle § 31 ZoPpVK, ve druhé řadě, jestli ti přátelsky nedává znamení, že tě pouští, za třetí jestli není v nouzi a nepotřebuje fakt jet rychleji a teprve začtvrtý můžeš začít přemýšlet, jetli to není znamení agrese. Jestli si od začátku přesvědčený, že to je konání agresora a ignoruješ to, tak si nebezpečím pro sebe i pro ostatní. Ignorovat výstražné znamení je blbost, ne tolerance.
Odpovědět