Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Politický koutek

Příspěvek od jirka87 »

Lachende : Ano, ale tahle odpověď není zcela správně. Pořád se poukazuje, že Němci mají 3x vyšší platy. Za A) Možná v průměru, ale v reálně podle mě asi úplně ne a za B) nájem v bytě zcela běžně 800Eur a více, k zubaři tam jít fakt nechceš a pokud máš doma plastelínu, tak instalatéra taky nevoláš, dokud jde ta prasklá trubka něčím ucpat.

Tetka platila za stěhování z jednoho baráku do druhého na vzdálenost 50km částku převyšující 100 000Kč....Takže ty služby tam fakt nejsou zadarmiko. (ale bylo to od A do Z, takže i vynesení nábytku do patra atd..)

Není to tak, jak se říká ze 100%. Obecně vzato si žijou lépe, ale má to svá úskalí. Já osobně jsem z důvodu mnohých životních zkušeností rasista a nestydím se za to. Jak si to u mě polepili, tak to mají a NIČÍM jsem se o to nezasloužil ve vztahu k nim. Rasismus si prosím nepleťte s tím, že bych si snad ve volném čase střádal plány na vyhlazení té které rasy, apod. Ne. To prostě jen znamená, že mám k těmto lidem životníma zkušenostma odpor, protože ničeho dobrého jsem se od nich nikdy nedočkal. Ikdyž já jsem vlastně spíš xenofob, protože mě vadí i ty 3000 Moldavců, Rumunů a Ukrajinců co tady jezdí za prací v tom našem 15 000 městě. Jsou to rovněž Slovani, rovněž běloši, ale chovají se jako opice.

Proto říkám - radši žít chudší a v prdeli světa, ale v relativním klidu. O jejich migráčky (s jejich návyky) nestojím a rád tomu obětuju to, že budu brát nižší mzdu a celkově budu mít nižší životní úroveň. Jsem s tím v pohodě jak to je.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Tak aspon si uvědomuješ souvislosti. Hodně času trávím na západě a bez migrace si to tu reálně představit nedovedu. Spousta lidí je přesvědčena že mohou mít vše zároveň.
Osobně nemám problém a ani horší zkušenost než s domácími. V současném globálním světě je nesmysl omezovat se na národ/rasu/stát/kontinent...

//ano, můj pohled na svět je pokroucený globálním oborem v němž se pohybuji a jenž mě živí...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

já s tím také nemám problém, pokud se začlení do společnosti, do které dobrovolně přišli, začnou pracovat a nechtějí tu společnost měnit na tu, ze které utekli...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: Politický koutek

Příspěvek od blah »

Tak ono predevsim neni migrace jako migrace, a mezi ruznou migraci si muzeme relativne jednoduse vlivem zakonu vybrat (presto tak necinime).
Zapadni zeme samozrejme profituji odlivem mozku z vychodu, to muzeme samozrejme jako pozitivni vliv migrace chapat.
Ale o tom ze migrace prevazne z africkych zemi plna ne-/pologramotnych lidi, kteri jsou casto nevzdelatelni (a ani na tom nemaji zajem) me asi tezko nekdo presvedci. Pracuji a ziji jiz delsi dobu v nemecku, diky svemu oboru prichazim do styku s celym prurezem spolenosti, takze nejde o nazor ktery bych si vytvoril nekde na internetu nebo v socialni bubline...
Vlna migrace prevazne z Afriky nebo blizkeho vychodu evrope nic dobreho neprinese.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

V mé sociální bublině jsou všichni (6) afro migranti vzdělatelní, schopní a úspěšní napříč obory.
2.9T RWD
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

řidičBOB píše:já s tím také nemám problém, pokud se začlení do společnosti, do které dobrovolně přišli, začnou pracovat a nechtějí tu společnost měnit na tu, ze které utekli...
Idea krásná, realita bude až na pár výjimek značně horší. Oni přece nepřišli pracovat, ale čerpat dávky a žít si podle svých zvyklostí. Vyloučené lokality po celé západní Evropě jsou toho důkazem.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

blah píše:Tak ono predevsim neni migrace jako migrace, a mezi ruznou migraci si muzeme relativne jednoduse vlivem zakonu vybrat (presto tak necinime).
Zapadni zeme samozrejme profituji odlivem mozku z vychodu, to muzeme samozrejme jako pozitivni vliv migrace chapat.
Ale o tom ze migrace prevazne z africkych zemi plna ne-/pologramotnych lidi, kteri jsou casto nevzdelatelni (a ani na tom nemaji zajem) me asi tezko nekdo presvedci. Pracuji a ziji jiz delsi dobu v nemecku, diky svemu oboru prichazim do styku s celym prurezem spolenosti, takze nejde o nazor ktery bych si vytvoril nekde na internetu nebo v socialni bubline...
Vlna migrace prevazne z Afriky nebo blizkeho vychodu evrope nic dobreho neprinese.
Plně se ztotožňuji s uvedeným. Sice v Německu nepracuji, ale napůl bydlím a mohu plně potvrdit.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

jirka87 píše:Proto říkám - radši žít chudší a v prdeli světa, ale v relativním klidu. O jejich migráčky (s jejich návyky) nestojím a rád tomu obětuju to, že budu brát nižší mzdu a celkově budu mít nižší životní úroveň. Jsem s tím v pohodě jak to je.
Souhlasil bych s tebou, ale díky propojenosti Evropy nás to tu nakonec bohužel dožene v budoucnu taky. Ti co natahali do US otroky za účelem levné pracovní síly, zadělali Američanům na problém trvající v podstatě dodnes. Totéž se opakuje v Evropě, lidé jsou nepoučitelní, pro chamtivost jsou ochotni čehokoliv.

JInak ke kvalitě německé TV. Mohu tě ubezpečit, že je to propaganda non plus ultra. Denně je tam chudák uprchlík, který je hodný a pracovitý. Naproti tomu jsou taktéž denně haněni tzv.populisté, tedy ti, kteří se nehodí do krámu vládnoucím sluníčkářům. A všemu vévodí zloduch Trump.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Politický koutek

Příspěvek od mattonecz »

Stačilo mi včera 600km přes Německo cestou do Francie a dále. V levém pruhu ze 3 jede starší 5er. Dojedu, čekám po chvíli bliknu, pak zatroubim. Nic. Tak ho beru středem. Najednou plnej až se mu z toho hulí. Bohuzel asi 20d takže to nedal. Od tý doby na mě nalepenej a při první příležitosti mě podjel - nebránil sem se - a vybrzduje. Poté opět volno a beru ho zas zprava, přitom mě vytlačoval. Pak mě chtěl zas podjet ale nenechal sem se. Poté sjel. Výsledek- v autě 2 zakrslý špinavý čmoudi. Až tohle bude u nás, dělám si zbrojak
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Politický koutek

Příspěvek od jirka87 »

Vezmu to zpětně..

mattonecz : Přemýšlíš naprosto špatně. Ale to je dáno tím, že jsi se do této doby o to asi nezajímal. Zbroják si udělej hned. Jednak je to hezký koníček a druhak to není ani nijak nákladné. Za skupiny A, B, E dáš okolo 3000Kč i s přípravným kurzem. Pistole mě vyšla asi na 16 s 5letou zárukou, střelivo zmiňovat nebudu, to záleží na množství a roční členství v našem konkrétním střeleckém klubu, kdy pak už neplatím žádné poplatky za vstup na střelnici je směšných 1000kč/ročně. Já mám zbroják 3roky a jsem si naprosto jist tím, že až mi po 10letech skončí platnost, bude tady situace, že už se prodlužovat nebudou nikomu kromě činných sportovců a registrovaných myslivců. Zároveň ale upozorňuju, že pokud přemýšlíš v intencích se bránit střelnou zbraní, tak ti doporučuju vyklidnit, protože ta situace je reálně MNOHEM komplikovanější než se zdá a skoro mi věř, když řeknu, že nosit denně nebudeš. A když budeš, tak si ji jednou nevezmeš a to bude přesně ta oprávněná a zákonem povolená možnost se reálně bránit střelnou zbraní. Mě zbroják pomohl naopak vyklidnit, přehodnotit priority a došel jsem k závěru, že z nějaké přepadačky na ulici si nic dělat nebudu. V poklidu dám chlapci peněženku a nebudu nic řešit. Protože pokud mě nebude chtít na místě vykuchat mačetou, tak vůbec o nic nejde. Ať si maximálně těch 500Kč co obvykle nosím užije. Na kartě mám pro bezpečnost limit 10 000Kč/týdně, online platby kartou mám zakázané a karta je pojištěná, taže vo co gou.. Máme údajně jeden z nejlepších zákonů o zbraních minimálně v Evropě. No já bych ho ještě upravil, ale o tom jindy.

HondaMan : Bez migrace to nejde protože...Důvodů je mnoho. Můj otec je de facto také migrant, protože pracuje (legálně) v Německu. Jenže za 1) pracuje a za 2) respektuje tamní zvyklosti a nevystrkuje hlavu kecama, nebo jednáním.

Ř.Bob : "já s tím také nemám problém, pokud se začlení do společnosti, do které dobrovolně přišli, začnou pracovat a nechtějí tu společnost měnit na tu, ze které utekli..." A to je kámen úrazu. Viz ti "naši" Ukrajinci, Moldavci. Ač Slovani, tak prasata...Mají naprosto jinou mentalitu. Od přírody jsou to obecně vzato bordeláři, jsou opravdu VELMI hluční a milují alkohol, což působí další problémy z toho vzniklé, nebo s tím spojené. Co se týče Afro migrantů, tak asi nemusím říkat to, co rozumný trochu v obraze člověk ví. Švédsko je vítalo a upřímně je tam chtěli. Většina společnosti je tam chtěla. To, co se z toho dodnes stalo si nedovedl nikdo ani náhodou představit, protože to mají v mozku jinak. Nejsou podezíraví, nejsou zlí a nejsou rasisti z principu, takže to brali tak, že dají někomu de facto nový životní prostor, novou šanci začít život v klidném prostředí s vyspělou ekonomikou atd. Jsou hodně zklamaní...

Belgie, Francie (ale ta je v prdeli už dávno, protože měli kolonie v ČADu, Kongu atd a ty lidi si sváželi do Francie už před 30lety)...Asi nemá cenu tady mluvit o Londýnském starostovi a o tom, že obecně KAŽDÁ menšina, která početně posiluje (až na Vietnamce) se postupně tlačí do politiky, aby prosadila své zájmy, potřeby apod...
Odpovědět