Zábavné rodinné auto

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od mattonecz »

sou to sikulove. to auta tam uz stoji minimalne rok, a kdyz sem tam byl tak stalo venku na desti. takze taky parada
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
H357
Autoškolák
Příspěvky: 23
Registrován: pát 03 dub 00:30

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od H357 »

tak jsem si na strankach cupraofficial.de zkusil nakonfigurovat stejne auto jako mam nabidku a vyslo na cirka 45000€. A cervenou barvu mi to vubec nenabidlo :-\ . No je jasne ze za tolik to nikdo nekoupi ale zdaji se mi ty ceny nejake vysoke od te doby co cupra neni Seat
Seat Leon Cupra ST 4Drive 7-DSG
Honda Jazz
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od mattonecz »

H357 píše:Má to jen Paket Driving Assistance I a navíc: CENA V HOTOVOSTI 929.900,-Kč, tj. asi 36300€. Ale díky :)
uz to stahli na 909.900 :D
kazdopadne pokud to kupujes na RC tak neni duvod to brat v cashi, vemes uver, dsotanes 40 slevu a druhej den ho muzes doplatit s preplatkem 1% ze zbyvajici castky.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
H357
Autoškolák
Příspěvky: 23
Registrován: pát 03 dub 00:30

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od H357 »

To si moc nedokazu prestavit - auto z CR musim koupit bez dane, udelat si pojistku + prihlasit ho + pak doplatit dan v DE. Uz tak komplikovane.
Seat Leon Cupra ST 4Drive 7-DSG
Honda Jazz
lm2904
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: úte 12 bře 20:37

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od lm2904 »

H357 píše:Moje Mazda 3 G165 je pro nás (žena + 1 dítě) trošku malá. Sice se dokážeme sbalit i kočárem na měsíc (kočárek kompletně na předním sedadle, je to tetris..) ale větší auto by se hodilo. Taky se mi pak nevleze do auta moje "sportovní náčiní". S Mazdou je zábava, chtěl jsem se naučit meziplyny, no moc mi to nejde...

Moje situace:
- ročně tak 20000km
- samozřejmě benzín
- manuál...anebo když to nepůjde jinak tak i automat, no
- bydlíme v DE, jedna cesta do ČR je ca 1000km, dálnice. Ale taky serpentiny v Alpách...
- kombi nebo liftback, ne moc velké (neumím parkovat ani couvat)
- může být tišší než Mazda, ale není problém
- auta nejsou můj hlavní koníček, musím si vystačit jen s jedním, mám taky jen jednu garáž
- něco co není na každém rohu a s pořádným motorem B-) ať to jede. Ještě než to EU kompletně ... omezí
- nejlépe nové nebo max. roční.

Takže z "běžných" aut vypadne Oktávka RS245 a Golf R kombi - jsou na každém rohu (tedy ty normální verze), Focus ne - nelíbí a špatné zkušenosti v rodině. Takže zbude asi jen Seat Leon Cupra ST:
- ještě jsou i nějaké nové skladovky s manuálem (a bez filtru), tj. předokolka, za dobrou cenu
- ten automat mě moc nebere, i v manuálu si řadí sám :(
- je mi jasné, že na mokru nebo hrbolech to může hrabat, ale je to tak hrozné? Zvláště jde o ženu...
- interiér se mi nelíbil už když jsem vybíral Mazdu
- rozměrově ne moc velké, ale kufr víc než dostatečný
- je to končící model... ale bude nový vůbec lepší? Nějakých hybridů s automatem si asi v budoucnu užijeme dost :(
- no je to "jen" Seat

Když už prémii, tak s šestiválcem. Audi mě nikdy nebralo, nikdy jsem se za žádným neotočil.... Mercedesy tu jezdí hlavně Turci ... zbývá BMW:

- ještě je pár nových skladovek 340i Touring nebo 440i GC
- nebo nějaký Jahreswagen... s dobrou historií
- jediná volba je automat... no tak dobře
- interiér ok
- raději bych jen zadokolku, ale zvládne to i nezkušený řidič? Na sněhu jezdíme tak 2x do roka, ale stát se to může...
- předpokládám, že žena bude jezdit v nějakém Eko-modu
- za poslední rok jsem měl z půjčovny 120i a 420i GC a neměl jsem pocit, že bych čtyřkolku potřeboval (i na mokru), ale to jsou výrazně slabší auta
- o spolehlivost mám obavy, jak je tom B58? BMW nemá zrovna nejlepší pověst, však to tu čtu i na fóru...
- zajímavé, že pojistka by stála o 150 Eur ročně víc na 440i GC než na 340i Touring (jinak ty samé parametry)
- taky už končící model...tak nevim

Takže, děkuji za rady
Nečetl jsem všechno, protože tady začal pěknej shitstorm. U BMW si připrav peněženku, protože ty levné skladovky jsou hrozně nakonfigurované a často ve výbavě holobyt. Kupoval jsem před třemi léty 420d na operák, bylo za 50tis eur (skoro přesně) a pár věcí mi tam tři roky chybělo. V servisu to bylo už dvakrát, jednou měněný EGR ventil. Blbne to pořád, ale za 3 měsíce to vracím, tak je mi to jedno.Každopádně bez záruky bych to nechtěl. Bylo to moje první BMW (po dvou passatech), není to špatné, ale na zadek jsem se z toho neposadil. Myslím, že tomu za tu cenu něco chybí (např. +20k€ na vybavení). Já raději plně vybavený koncern, než BMW ve výbavě holobyt. To přenechám týpkům s holou hlavou a teplákovkou B-)

Od Levorga mě kolega Subarista odrazoval hlavně díky problematickému servisu a omezené nabídky motorů.

PS: Jezdit mě baví, ale nejsem autíčkář. Mám jiné koníčky.
lm2904
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: úte 12 bře 20:37

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od lm2904 »

Jo a pokud to budeš kupovat v Česku, tak si dej pozor na import (záleží, jak je to staré auto, jestli pod 6tkm nebo nad, podle toho se platí take MwSt..) a na servis. Německé servisy nemají zahraniční auta rády (potvrzeno).
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od mattonecz »

2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od mattonecz »

tak sem ho nasel v USA za 29 v automatu :D ten dovoz neni zas tak drahej ne? fakt se mi to libi
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Crematoriant
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 11 úno 22:57

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od Crematoriant »

Za sebe velmi doporučuji KIA Stinger s šesti-válcem 3.3l. Zábava s tím je, každý se za tím otáčí, do servisu můžu hned ( ne jako měsíc čekání na volný termín... ehm.. že ano vy v servisech BMW, včetně mě ) a 7 let záruky taky není k zahození.

Ve full výbavě za 1,4 mil. Max se dá dokoupit panoramická střecha. BMW 440ix na téhle cene začíná v základu a ve srovnatelné výbavě to je klidně + 400 nebo 500 tis. Kč. To bych tu ušetřený prachy hned raději investoval třeba do nové moderní kuchyně nebo nechal ležet v bance a dal to do nového auta pro přítelkyni. :)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od řidičBOB »

to zní pragmaticky...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět