Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Letmo sa eče dotknu botek - su ráth, že je vracím, to by bylo utrpení. Neska výlet v rozšlápnutých 42 (Vaude) a i ty bych uvítal o půlčisla větší, tlačit bajka proti kopcu (bushwhacking gr. III) v malých botech prostě ne.

Jinak z jiného soudeku - a prý že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš - já jo. Na starém bajku (26" Spešl, chliník) mi něco (a za ty roky sem nepřišel na to co i přes asi milion rozborek a mazání) louskalo/loupalo v sedle/sedlovce - jen při šlapání ze sedla, jakmile sem z něj vstal na sjezd nebo proti kopcu "ze sedla", tak louskání zmizelo. Mno a nový bajk (29", Canon, kabroň) mi začal vydávat přesně stejné zvuky a zase jen když šlapu v sedle, jakmile z něj vstanu, je klid. Takže asi zase bude milion rozborek a promazávání. :ymhug:

Nebo že by mi louskalo v tym železe co mám v sobě? :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

To spojení sedla a sedlovky
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Taky si myslím, možná by to ešče mohly být lyžiny sedla a jejich uložení v těle sedla. Neska sem bajka umyl, uvidíme a hlavně uslyšíme.

Neska kyklistika (ani m4Zlikování) ráno nebyla, zato byla tůristika za humny, sem byl vyslán na jeden kopec tady, kam 3/4 pravidelně v červenci chodí na hafery, na průzkum. Budou tam. Místy tak nějak normálně, místy "oach", hafo. Už sem ji výsledek průzkumu omeldoval. Pude tam, až budou sralé. Teda zralé.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

Taky možnost, to mě nenapadlo, já už řešení tohoto lupání vzdal. Dělá/dělalo mi to v různé míře asi každé kolo, které jsem kdy měl.
Pravda vyděsí
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

To lupani sedla - zkus si ho posunout vic vzad, pripadne vymenit za jine, uzsi.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

na tak zásadní změny bych byl opatrný :-)
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Zítra má být peklo na zemi (prý až šestatřicet), tak musím. Musím. Vstát extra brzo a šlapat proti kopci na bajku nejlépe ještě před šestou.... já už chcu "normální" léto (abych nemusel vstávat) :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak jo, splněno. Ráno sem sice šlapání před šestou proti kopci nestih (sem vyjel asi 10 minut po šesté) ale co už. Už od šesti bylo neuvěřitelně těplo, dyž sem v devět dojel dom, tak už to ukazovalo dvaatřicet. Nebyl sem sám, kdo na bajku takhle ráno - a stárnu - hned po startu (kopec do Hutiska) ňa dojel a předjel jiný bajker a ňa to nechalo bez akce - sem ho prostě nechal odjet (zamlada by to bylo uviset, dojet, předjet, i dybych měl zhebnout :D )

Nové mtb-spd tretry Šimano (z dekatlonu za pár peněz a ještě k tomu babské) se osvědčily jak pro šlapání na kole tak i pro tlačení bajka pěšky proti kopcu. Spokojensot. Ešče akoráth musím pořešit to louskání/lupání někde v bajku při šlapání v sedle.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Ejchuchu! Louskání odstraněno. Sedlo bylo pachatelem. Horní (měkká) vrstva s potahem kůží je zespoda podložena tvrdou (palstovou) deskou - sedlo má po obvodě šev. Ten když sem vystříkal celý WD, tak neska při výletě (Neska se mi nechtělo vstávat v pět, takže sem jel v lidskou dobu a stih sem to před deštěm taktak - nebylo ani zdaleka tak horko jak fčera) ani jednou nelousklo / nelouplo.
DSC_0001.JPG
Zato šaltr asi dostal (malou) ránu - nejsme si vědom, ale začal blbě řadit dolů - mírné potažení silou (krapet větší, no, prostě sem srovnal zřejmě lehce ohnutou koncovku) pomohlo, už zase řadí nahoru i dolů pěkně.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2549
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

Libi se mi jak si nove kolo uzivas, cool, at dela radost.
Odpovědět