Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Patrik1992
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pát 14 čer 10:06

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od Patrik1992 »

Nechybí mi 150 tisíc, ale nevidím důvod proč mít takto nové auto, když můžu za prodej koupit pracovní a na normální ježdění..
Vidím, že tady většina nemá zkušenosti a opravdu asi se zeptat v tom Mercedes Clubu, protože tady opět chytří češi, jak rádia... Tím nechci nikoho urážet.. Ale dozvěděl jsem se o autě vlastně velké prd a když jsem vyhledal recenzi na internetu od majitele přesně tohoto modelu, tak schvála..
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od honziss »

Ja s Skem zadny realny zkusenosti nemam, ale v mem okoli je kluk co si v techto autech libuje, taky mel 10+ let stary Sko a kdyz jsem slysel co obnasi udelat treba blbou geometrii spravne kvuli vzduchovymu podvozku nebo jak se mu furt resetovalo seadlo spolujezdce do vychozi polohy a novy stalo asi 80...fuj, nikdy bych to nechtel. Jestli chces luxusni sedan s jeste relativne prijatelnym servisem, tak A8, ale jinak bych se tyhle kategorii, stari a najezdu radsi uplne vyhnul.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od HondaMan »

Ano, pamatuji si, jak jsem řešil pár banalit na Hondě Legend, což je vůči W221 zcela primitivní a levně servisovatelný stroj. Alternátor a Starter 60 bez dph a a práce, vybíjela se baterka díky dodělanému alarmu, karosářské díly jsem sháněl po celém světě, abych se dostal na zajímavé ceny... Tady jsou navíc dotykové dispeje, bezdrátové pičovinky, klimatizace v každém sedadle, podvozek na vzduchu, kilometry kabelů a sběrnic...

Navíc pokud člověk není cikán, tak ve 20 ve staré S-classe vypadá přinejmenším podezřele.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od řidičBOB »

Co tam určitě bude, bude rez karoserie nebo xenony ready na výměnu. Otázkou jsou měchy a množství elektroniky, která byla v té době v podstatě v plenkách. Všechno to jsou věci řádově v desítkách tisíc korun.
Osobně, pokud nevlastním kolotoče nebo přes léto si nechci pronajmout alespoň labutě, nechal bych si 5ti leté Volvo.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od pavproch »

Není 320 příliš "malá" motorizace na Longa?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od řidičBOB »

pokud je to v benzínu, tak navíc to bude užraté a jestli se dobře pamatuju, tak to ani nebylo moc spolehlivé....už nevím co, ale něco se tam sralo. A pokud vynechal CDI, tak bych to taky nechtěl. Mě přijde hrozná trapárna, když rozhicovaná Fabka pozávodí něco jako S-classe i v pružném zrychlení :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od HondaMan »

Tak ty naftové třílitry v S/7/A8 vcelku fungovaly a s omezeným budgetem pro staršího člověka je to z pohledu dynamiky ok.
A pokud V8 stojí o mega více, tak je R6/V6 to vcelku racionální volba.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od řidičBOB »

jistě - také proto jsem volil Turka V6 TSI a ne V8 TDI.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od Shr3k »

Benzín V6 je povedený motor, spíš bych se bál výměny všech komponentů náprav (ale třeba byly měněny) a hlavně toho Airmaticu. Petr Šebesta z EXCARu z Pejřimova by možná poradil a opravil, nevím.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od retron »

Já s timhle autem jezdil, ovšem když bylo nové :D Motor i na longa stačí, je to absolutně tiché, že při vypnutém rádiu, blinkr vyslověně ruší a žere to kolem 12-14. Měchy sou super, otázka jak budou vypadat po 3kilech. Přijde mi to jako poslední pěkné eSko, ale každá ptákovina tam opravdu stojí velkej nesmysl a to jsem zvyklý na cenu prémie. Motoru a možná ani převodovky bych se nebál, ani to nemusí reznout, ale podvozek a elektronika bude riziko.
Odpovědět