Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od Dix »

Křetinský před jeho bývalou firmou:

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ne ... f6b220ee8/

:D
Bez bodů
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

tak co tam dneska máme. Oddlužování živnostníků bez minimální splatné částky a státní placení alimentů. Zodpovědnost už se dneska asi nenosí :-ss
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Stepan: jako chápu, že je každý odpovedny sam za sebw, ale kdyz nekdo půjčí človeku s 11 exekucema, tak si snad i zaslouzi o ty penize prijit. Navíc když lidem neumožníš se oddluzit, tak tady za chvili budeš mit milion lidi kteří nemají sebemenší motivaci cokoliv delat... za me je možnost rychlého oddlužení rozhodně prospěšná a potřebná.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

HM: Mám s tím tři zásadní problémy.

1) Ta bohorovnost, kdy tě stát donutí zlikvidovat tvojí pohledávku. Jakože WTF.
2) Neexistence minimální částky, kterou musíš splatit, aby ti to prošlo. Tak to když už budu v prdeli, tak budu sekat dluhy ještě ve větším tempu, protože proč by ne, žejo.
3) Chca nechca dojde ke zdražení úvěrů a odserou to ti poctivý. Sorry, když jsem banka a vím, že mi dotyčnej výměnou za 2 roky života bez papírových příjmů (což vůbec neznamená život v chudobě, že) nemusí vrátit nikdy nic, tak chci větší výnos. :-\ Prachy se dají vždycky schovat a úmysl ti nikdo neprokáže.

Ikdyž já mám holt obecně problém s tímhle sociálním státem, kdy nikdo nezodpovídá za nic a každýmu dle jeho potřeb. Když mi teď příslušník menšiny vykládal, kolik umí vydojit na dávkách, tak vlastně obdivuju všechny, který ještě chodí makat do fabrik. Ekonomicky to smysl fakt nedává.

Piráti na to maj takovou hezkou appku =))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

IMHO Ti banka nepůjčí už daleko dříve než se do podobných sraček dostaneš. Pak nastupuje "polosvět" nebankovních institucí, lichvářů, spotřebitelských úvěrů... a pak už jen insolvence/exekuce a teoreticky i oddlužení. A tenhle byz je na neplatící připravenej. Že by zdražily hypo nebo firemní úvěry se až tak moc nebojím. Přesah těchto skupin bude skoro nulový.
Ze zkušenosti každý druhý manuálně pracujcí ma exekuci a většina z těch co potkávám já se z toho snaží dostat. Nerad bych žil ve státě, kde se v 18 - 20 dostaneš kvůli blbosti mimo společnost a tam trávíš příštích 50 let. Výsledný efekt by byl i pro stát značně negativní.
Nevím jestli se něco nezměnilo, ale bez minimální splacené částky bylo v návrhu 7 let. Tj. přes 10% "ekonomicky" aktivního života.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

IMHO Ti banka nepůjčí už daleko dříve než se do podobných sraček dostaneš.
Banka ti půjčí, jenom to musíš umět. Mám kolem sebe mraky lidí, co mají úvěry na nezaměstnané, atd. A v pohodě, když v tom umíš chodit.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

+1
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

jinak, co říkáme na Klause?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Získá ty, co nechtěli volit kvůli osobě Okamuru. Navíc i nějaké lidi, co už SPD volili a k tomu někoho od jiných partají. Tipuju to tak na 10-15% jako AfD u sousedů.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět