Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Patrik1992
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pát 14 čer 10:06

Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od Patrik1992 »

Zdravím všechny nadšence do automobilů, naskytla se mi velice dobrá možnost zakoupit vůz :Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - najeto 270 000 km, ale servisované a vše funguje, tak jak má.
Osobně udělám servis - výměna motorového oleje a veškerých filtrů + proplach převodovky a výměna oleje v ní, ale proč jsem zde napsal, tak jestli má někdo zkušenosti s tímto drobkem a na co si dát pozor, jestli se něco kazí atd... Celkově spolehlivost tohoto vozu.


Děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od HondaMan »

12 let stará top prémie s 270tKm na krku. Co je dobrá nabídka? zadarmo?
Jako dovedu si představit, že bez servisu to pár let může (nemusí) fungovat a pak to pošleš do Číny v kostce. Nevěřím, že je to top, ale i kdyby, tak udržet to ve slušném stavu bude stát násobek pořizovačky ročně.
Zvaž, jestli na to máš a zdali je v Tvém věku (1992 je rok narození?) S-classe optimální auto...
2.9T RWD
Patrik1992
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pát 14 čer 10:06

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od Patrik1992 »

HondaMan - Jedná se o motory, který klidně vydrží 500 000 Km při správném servisování, bohužel v tvé odpovědi nevidím nic co by mi pomohlo skrze vůz. To, že jsem ročník 1992 nemění nic na tom, že finanční možnosti jsou a tento vůz mohu mít za 190 000 Kč od člověka, který finance neřeší. Pro tvou informaci, vlastním jedinou specifikaci v ČR volva V60 2014 , ale jelikož jdu do dalšího byznysu, chci jít do staršího vozu a zbytek dát do dalších věcí.... Takže ročník zde opravdu nehraje roli.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od HondaMan »

Myslel jsem to tak, že jsem jen o pár let starší a stále si myslím, že mi na S-classe tak 20 let chybí.
Pohádek o vydrží 500tKm jsem slyšel už mnoho. A vydrží to i podvozek, měchy, řídící jednotky, převodovka? Co světla, nejsou vysvícená? Sedačky prosezené? Kůže unavená...?

Pokud chceš ušetřit, tak je to IMHO blbost, Pokud chceš peníze na nový projekt, tak je to imho také blbost. Kolik očekáváš, že na výměně vyděláš? 100tKč? Nebylo by lepší si je půjčit a jezdit normálním autem než S-classe?

Obzvlášť pokud máš slušnou V60, tak se mi ten nápad jeví jako kravina.
2.9T RWD
Patrik1992
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pát 14 čer 10:06

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od Patrik1992 »

Právě je vše v naprostém pořádku... Byl to člověk, který na auto dbal velmi dobře, na autě díky specifikaci kterou mám je 160 tisíc, takže 30 Tisíc dám známému za servis - vlastní profi servis, takže mi udělá proplach , výměnu oleje v převodovce atd... Auto by mi stačilo... Za ten peníz si myslím, že slušná kára.. samozřejmě pojede se mnou, aby se S-classa kompletně překontrolovala, jestli neuniká olej atd.. atd..
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od Stepan »

K tvému dotazu: Klubové fórum mercedesu, tam budou vědět víc.

Knížecí nevyžádaná rada zdarma:
Jako měnit 5 let starý volvo za 12 let starou Sklassu, aby člověk "pošetřil", no to už musí bejt. Koukal jsem, za kolik chodí ty V60 2014. Na tý výměně vyvaříš +-150, z toho 20 sežere rovnou vstupní servis toho Ska a těch 130 máš teda vyděláno, dokud ti nezamává jakejkoliv klíčovej komponent. Vopravdu bych chtěl dělat byznys s chlapem, kterej přijede Skem v longu, ale aby dal dohromady 130k, tak musel prodávat auto. Finance jsou. HM s tebou myslí dobře. Kolik dneska stojí prachy, 5%? 3%, když seš aspoň trošičku solventní? Kvůli tomu se vyplatí prodávat pár let starý auto a kupovat přes dekádu starou Sklassu dávno po plánovaný životnosti?

Mimochodem, člověk co neřeší prachy jezdí 12 let starým Skem v nejslabším dieselu a najednou se ho rozhodne prodat, ikdyž je všechno úplně top? Proč by to jako dělal?


měl jsem to rozepsaný než si přidal předchozí komentář. No každý svého štěstí strůjcem.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Patrik1992
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pát 14 čer 10:06

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od Patrik1992 »

Pořád se tady, ale bavíme, že mám nějaký určitý standard na který jsem zvyklý.. Když se podívám na ojeté auta za 200 000 Kč, tak je to katastrofa, tohle bych chtěl na pár let, než se vše rozjede a potom koupím auto s odpočtem DPH. Nenapadá mě jiné auto mimo S-class nebo Porsche Cayenne Turbo S nad kterým též přemýšlím. Samozřejmě autům rozumím asi více než normální uživatel, takže u každého auta provádím TOP servis, abych měl jistotu, že mě nikde nenechá... To Sko se prodává minimálně za 250 tisíc v otřesným stavu s najetými 400 tisíci..
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od Stepan »

No já mít problém sehnat 150 litrů do podnikání, tak bych si asi nedovolil "mít standard", ale každej je holt jiná sněhová vločka :D hodně štěstí
Ještě poslední poznámka. TOP servis Sklassu, když je problém dát dohromady 150. To bude :D
Naposledy upravil(a) Stepan dne pát 14 čer 11:50, celkem upraveno 1 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od janjan »

další střelec, co si koupí starou prémii a čeká, že ušetří...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Mercedes W221 S320 LONG - 2007 - Prosím o zkušenosti

Příspěvek od HondaMan »

Ano, to auto za posledních 12 let ztratilo na hodnotě okolo 2 mio a přesto je dnes při TOP servisu TCO vyšší než tehdy.

Ještě na Autorevue si pamatuju jak majitel "nové" S-classe říkal že běžný servis při kterém se skoro nic neopravovalo vychází na cca 5 - 7 tEUR.

Good luck.
2.9T RWD
Odpovědět