VW Eos

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
gygabyte
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 03 čer 13:36

VW Eos

Příspěvek od gygabyte »

Zdravím,
chci si na léto koupit první auto a bude to VW Eos.
Nemám ale jasno v tom, jaký motor bych si měl vzít. Jezdím hodně málo, 6 kilomerů denně max, sem tam delší výlet - z toho bych usuzoval benzín. Nejlépe mi vychází 1.4TSI. Mám ale strach, že jsou ty motory nějaké prokleté. Četl jsem, že to má nějaký špatný řetěz a taky najít v inzerátech auto s tímhle motorem, které by mělo najeto aspoň 200 tisíc je skoro zázrak. Čím to je, že auta s tímhle motorem v inzerátech nemají větší nájezd? Měl byc si radši vzít 2.0TDI, i když jezdím málo?
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: VW Eos

Příspěvek od Spectral »

Koupit si diesel na 6 km denně je blbost.
Koupit si diesel do kabria je zvěrstvo.
Koupit si 1.4TSI s řetězem je risk.

Kup si 2.0TSI. Pokud na to nemáš rozpočet, tak si buď EOS nekupuj vůbec, nebo se spolehni na štěstěnu, kup si tu 1.4 a doufej, že se nepokazí.
:ar!
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: VW Eos

Příspěvek od mattonecz »

na tipcars vidim 1.4T 90kw z r. 2012, to uz by mohlo byt ok ne? akorat je za 350
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
gygabyte
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 03 čer 13:36

Re: VW Eos

Příspěvek od gygabyte »

Dal jsem si rozpočet 200. Souhlasím, že nafťák na můj nájezd je blbost, ale je to vážně tak hrozné v porovnání s riziky té 1.4ky ?
2.0TSI je už na mě moc silný.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: VW Eos

Příspěvek od pavproch »

Protože bezstřechu mám, dovolím si komentovat...

- dýzl do kábria je zvěrstvo
- a dyby to byl ešče automat, tak je to zvěrstvo nadruhou
- 2.0TSI máme v Leguánovi a dokážu si ho v bezstřeše představit (i když mu chybí dva hrnky do ideálu)
- 1.4TSI - už sem málem měl Leguána objednanýho s tímhle motůrkem, ale zaplať pabu sem na poslední chvíli to změnil na 2.0TSI protože je to příliš malý motor na velký kus auta a u Eosu tomu není jinak
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: VW Eos

Příspěvek od jirka87 »

Upřímně ? Vyexkrementoval bych se na celý EOS a koupil Focuse. JE to taková Fantozziho manželka, ale ono..Ten EOS taky nebude kdoví jakej sporťák a ten Focus se mě osobně nehnusí. Naopak koncern poslední léta..To je průser za průserem a táhne se to už od PD motorů..Napřed 74/77kw co lehaly jedna za druhou..Nelze opomenout 2.5 V6 Tdi, což byl příkladný sráč, pak tady máme praskající řetězy na Tsi. Pak 1:8TSI, kterou Pavproch důvěrně zná a není sám..Nezlobte se na mě, ale není to trochu moc ? Kauzu diesel gate ani nepočítám. Obrovská korporace, která je v Evropě největší v oboru a rok co rok vypustí motor, kterej má fatální výrobní vadu..

https://auto.bazos.cz/inzerat/103419576 ... kw-TOP.php

Uznávám, že ta prdel vypadá jak napůl po autonehodě a napůl jako ženská s nepovedenou plastikou, ale ty budeš sedět uvnitř auta, ne venku...A auta na která se dá dívat jen tak, že sedím v garáži a cucám kafe nad tím, jak mám krásné auto jsou fakt jiná cenová kategorie.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: VW Eos

Příspěvek od HondaMan »

V kategorii levných CC je Eos imo nejhezci.
Jeste bych se podival na c70 od Volva.
Eos s 1.4tsi a bez penez je cesta do pruseru...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: VW Eos

Příspěvek od Jaggie »

rozpocet je spise na nejakeho frantika nez na koncern...
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: VW Eos

Příspěvek od jirka87 »

a kdyz uz koncern, tak Audi. Tato a4 je podle me nejhezci generace poslednich 20let.

https://auto.bazos.cz/inzerat/103538709 ... -120kw.php

a c70? Pochybuji,kdyz je na nej 2.0tfsi uz zbytecne vykonny. To nevim na co by mu byl naturbeny petivalec.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Eos

Příspěvek od řidičBOB »

Rozhodně je 1.8T lepší volba než 1.4TSi. I ta A4 je opravdu hezčí kousek dizajnu než EOS.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět