GPS navigace - aplikace na Android

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

GPS navigace - aplikace na Android

Příspěvek od jirka87 »

Kluci,

prosím poraďte mi navigaci. Moje milovaná Be On Road to odpískala. Na starým telefonu mi ještě funguje, ale na novějším polomrtvém X Cover 4 od Samsungu už nejede. Pořád po mě chce stahovat mapu ČR, která tam je..Z google obchodu zmizela a na jejich stránkách nejde stáhnout = mrtvo. Mrzí mě to, protože tam nebyly reklamy, nic...A fungovala tak na 95%, což považuji za velmi dobrý výsledek.

Co bych potřeboval :

- offline provoz bez čerpání dat (na dovolenou jezdím s telefonem v režimu letadlo, mám náročnější práci a nepotřebuju být rušen na dovolené) - to je fakt podmínka.
- mapy tím pádem nejlépe volitelně - prostě ke stažení stát po státu (nutně potřebuju CZ, SK, PL, LT, LV, EST, DE + UA výhodou)
- hledání místa až na čísla popisné pokud možno i v malých městech včetně zahraničí
- indikace na alespoň stacionární radary by byly fajn
- aby to mělo noční mód a nesvítilo mi to ve 2 ráno do ksichtu

Co si naprosto nepřeju :

- Waze
- aby to jak google mapy ukazovalo "Pasov" místo "Passau" (Německo) - to je naprosto matoucí, nemohu znát veškeré překlady názvů zahraničních měst do češtiny

Neřeším kvalitu grafiky zobrazení kupříkladu...To mě žíly nerve.

Platba ? Ano, asi bych klidně zaplatil, JENŽE v Be On Road se taky dala koupit placená licence a program už neexistuje. Navíc po shlédnutí pár náhodně nalezených aplikací (jejich recenzí) na google storu vidím, že i placené aplikace stejně mají reklamy, sekají se, padají a kolikrát tam i skáčou reklamy v místě, kde řešíte kam odbočit atd..Tak toto určitě ne.

Děkuji za každý ověřený tip - praxe nade vše
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: GPS navigace - aplikace na Android

Příspěvek od rutak11 »

Mapy.cz?
- appka, průběžně stále vyvíjí a zlepšují
- free, bez reklam
- mapové pokrytí dobré u nás i v cizině
- offline mapy po jednotlivých státech (nebo regionech u větších zemí), offline navigace včetně řazení do pruhů
- nemají radary, pokud vím, ale vzhledem k vývoji je to otázka času
- nejsem si jistý jak nočním módem

Osobně jezdím dle Waze, nebo podle Mapy.cz když něco dohledávám (pravda, na iPhone) a vždy spokojenost.
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: GPS navigace - aplikace na Android

Příspěvek od tommas »

Vím, že autor hledá aplikaci na mobil, ale není lepší v takovém případě koupit nějakou Tom-Tom (nebo jinou) navigaci? Ceny nejsou kdoví, jak vysoké, je k tomu doživotní licence na celou Evropu, radary umí taky.

Jinak ale Mapy.cz jsem taky parkrat použil a vyhovují mi rozhodně více, než google maps navigace.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: GPS navigace - aplikace na Android

Příspěvek od abgx1 »

Mapy here? Zdarma, bez reklam, funkčné, zatial nesklamalo...
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: GPS navigace - aplikace na Android

Příspěvek od PepaSFI »

já navigaci používám minimálně, takže jsem do toho nechtěl nic moc investovat a nároky jsem měl podobné. Byl mi už před více lety doporučen Mapfactor Navigator. Zatím nezklamal, narozdíl od některých echt profi navigací. Běží svižně i na opravdu lowend telefonech, mapy jsou offline, dají se použít buď placené od Tomtomu nebo zdarma. Ty vycházejí z mapového portálu Openstreet map a jsou k dispozici pro všecky myslitelné oblasti. Pro větší země jako Německo nebo Francie ve víc kusech takže se dá ušetřit objem a stáhnout si jen potřebnou oblast. Jak jsou dobré si netroufám posoudit, Slovensko v pohodě, například obchvat Trnavy se objevil den před oficiálním otevřením a opravdu otevřený byl.Na Openstreet se dá přihlásit a editovat mapu, takže jsou místa, kde je pozoruhodně detailní mapování. Já to beru tak že tím že občas někde opravím nějakou nepřesnost, platím za užívání. Přímo v navigaci se dá samozřejmě měnit vzhled mapy, je tam několik voleb denních i nočních, individuálně se dají měnit barvy, velikost, zobrazené detaily, objekty a popisy. Druh vozidla od pěšího po kamion, druhy cest od pěšin po dálnice, dá se vyloučit placené a mýtné úseky. Stalo se mi že jsem přijel do překopané vesnice a objížďka byla šílená. Přepnul jsem to na pěšiny a cesty a ono mě to provedlo polní cestou kolem zahrad. Má to i databázi radarů a úsekovek, jak moc přesnou netuším, asi jak kde. Samozřejmě je potřeba se s tím naučit. Ze začátku se mi stalo například že jsem nesmazal starou trasu a zadal jen nový cíl. pak jsem se divil co mi to nabízí za nesmysl. Nemá to v nabídce spousty "vtipných" hlasů, což je myslím dobře. Jeden hlas standardní ženský a jeden od moderátora z rádia Beat.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: GPS navigace - aplikace na Android

Příspěvek od jirka87 »

moc vam vsem dekuji za mnohdy velmi obsahle odpovedi.
zkusim zminene varianty.

mapy.cz me vubec nenapadly,ptz na pc to v porovnani s google maps nefunguje nic moc,tak by me nenapadlo,ze appka bude dobra.

p.s.: ta Be On Road umela i nazvy firem atd. Zadal jsem misto adresy napriklad : Scania Brno a uz to ficelo
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: GPS navigace - aplikace na Android

Příspěvek od GeneHawkins »

To umí každá normální navigace. Ona je ale každá normální online...
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: GPS navigace - aplikace na Android

Příspěvek od jirka87 »

GeneHawkins - Be On Road uměla ty názvy firem i offline...

Poznatky z 15min užívání Mapy.cz jako aplikace v mobilu :

1) Mou oblíbenou dovolenkovou destinaci to načetlo správně, cestu to vede kudy má, což je přes 5 států celkem úspěch
2) Adresář oblíbených míst nejde upravit zcela. Defaultně je tam "Domov" a "Práce" a nejde to odebrat ani přejmenovat (že místo "Práce" by bylo například jméno firmy)
3) Při přidávání nových oblíbených míst do nově vytvořené složky se tyto místa řadí chronologicky tak jak byla přidána místo toho, aby se řadila abecedně, to mě teda vytáčí neuvěřitelným způsobem. Pokud tam budu míst 200 bodů, tak jsem v řiti, protože to bude jak lovit jehlu v kupce sena a vyhledávat se v těch bodech NEDÁ.
4) Mapy.cz neumí vyhledávat firmy dostatečně dobře. Například společnost Freecold s.r.o. v Opavě je vedena jako Franchisa společnosti Carrier. Do googlu dám Carrier Opava a vyjede mi Freecold Opava (což je správně), mapy.cz se nechytají vůbec. Zadám třeba MAN Ostrava a nevyjede pro jistotu nic. Hlavně že při začátku navigace v hledání máte "Zadejte místo nebo firmu" No zadat ji můžu, ale hovno z toho... :-l

Zatím jsem z toho dost rozpačitý. Vypadá to pěkně, ale funguje to divoce. Je to jako Fantozziho manželka ale naopak. Navaří, vypere, ale fakt nechcete aby vás s ní někdo viděl.

Jízdu jsem zatím netestoval vůbec, ale tuším, že to teda nebude nic moc...Alespoň teda, že to má přenos zvuku přes BT do rádia, což využívám....

Be On Road...Rest in peace. Nebyla jsi bezchybná, ale postrádám tě velmi.
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: GPS navigace - aplikace na Android

Příspěvek od rutak11 »

To řazení lze obejít tim, ze si člověk pomoci tech posuvniku vlevo svoje body seřadí sám, ale moc komfortní to není no.
Co se tyce toho vyhledávání, zkusil jsem ted vyhledat Carrier Opava, a na čtvrté pozici ve vyhledávání byl Freecold.
Nicmene je pravda, ze je to furt hlavne mapová aplikace a ta možnost navigace je v ni tusim cca rok? Takže to podle mne postupne dotahnou, hodne zpetne vazby jim poskytují lidi na facebooku a tak.. :)
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: GPS navigace - aplikace na Android

Příspěvek od Jenyk »

Google Maps. Já vím, že to autor vylučuje, ale sjezdil jsem s tím nedávnou s offline staženými mapami celou Ameriku a nemůžu si ani slovem stěžovat. IMHO nejlepší mapové podklady, výborná navigace, jednoduchá obsluha.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Odpovědět