BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Brambora2 už mám zase v rukách, venku ale chčije, tak fotosy (bo je to změna k nepoznání oproti tomuhle stavu u -pj-) budou až bude hezky...

Co sem mu (doposud) udělal (+ částečně přendal z e91):
- černá metla fojle zvenku (vč. zápisu do TP) + pár dalších stylingových úprav vč. 70% zatmavení skel od B sloupku dozadu
- jiný dekor (Alu Carboň či jaxe to zove) palubky a obložení dveří
- brzdy komplet S2NHA vepředu a slotted/dimpled kotouče + OEM brzdiče vzadu
- 18" OZ Ultraleggera staggered (+ nové non-RFT P-Zero 225/40 + 255/35 ZR18 - Micheliny PS4 nebyly v CZ k sehnání, škoda no)
- podložky 10 mm na všech 4 kolech
- držák na nápoje

Co ještě bude:
- chytrá paní v podpalubí (Protector)
- komplet nový OEM podvozek (je to m-paket a lehce už tluče na výmolech, proto: pružiny, tlumiče, stabíky + tyčky, uložení všeho, ramena přední nápravy) + následně geoška u pana Plachého
- no a potom ten preventivní servis N52B30
- rádio (bo na stávajícím zhasínají pixely po cca hodině jízdy)

Svor (Wavetrac) + kratší diff měl / má už od mmiry. I repasované xenony od "svitlip.cz". CDV je už taky "off". A quli nenadálému úmrtí už dostal novou vodní pumpu a termostat.

EDIT - PS pro mmiru: chyba natáčení xenonů po vyčištění obvodů/desek SMC zmizela. Prý na nich ale je vidět, že už se v nich někdo/někdy "hrabal" - to byli ti "svitlip.cz", že?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

pavproch píše:To víš že jo - dyž nic jiného, tak až by mu ten N53 v tom umřel (jako že sem o tom přesvědčen, že dřív než později umře), tak hádej, kdo by platil opravu?
Jo to chapem ze az to umre tak si servis sam nezaplati, ale pri naslednom rozpredaji na diely by sa mohlo utrzit vyrazne viac ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: BMW Divize

Příspěvek od blah »

Jeste k tematu chybejicich drzaku napoju v interieru - necekal bych ze mi to bude nekdy takhle vadit. Ale dneska jsem to nejak dobastlil
Obrázek
Obrázek
Beny9700
Pan Řidič
Příspěvky: 337
Registrován: pon 16 dub 18:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od Beny9700 »

Poprvé jsem v sezóně vyjel se Z4, po pár kilometrech jsem zastavil. Zatáhl ručku, nechal běžet motor. Rozsvítila se mi po chvíli kontrolka DSC. Nevíte co by mohlo být příčinou? Svítí červený trojúhelník v kolečku se šipkou (Dynamic Stability Control DSC) a červené kolečko s vykřičníkem v závorkách (Brake warning lamp for Canadian models). Podle manuálu. Děkuji.
Proháním atmosféru 2,5 V6, 1,8T a dále 2,8T V6 4x4, k tomu ještě 3.0 R6 s kompresorem a 3,0TDI. Až na jedno auto samé 6-ti válce. A navzdory ekoteroristům si to užívám :-). Zahájil jsem boj proti globálnímu oteplování - pořídil jsem si roadstera :-).
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

Velke diky BMW za to ze mi dvihlo hodnotu mojej "spravnej" M135i :ymhug:
http://www.autoforum.cz/predstaveni/nej ... technikou/
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

Vedle toho musí být snad každé auto hezčí. Tohle patří k těm nejhorším ze současného ošklivince :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: BMW Divize

Příspěvek od Spectral »

Beny: Mně se tohle stane tak 1x za dva roky na 130i. Po několika málo "restartech" (vypnutí zapalování, odpočinutí, nastartování a jízdy) to samo konvertuje už jen v kontrolku brzd (červené kolečko s výkřičníkem v závorkách) a DSC je opět funkční. No a té kontrolky brzd se zbavíš vyresetováním senzorů opotřebení brzdových destiček. Nevím, proč to dělá a co tomu šibne, ale u mě se to takhle zachová jako celkem neškodný šotek a je zas na dlouho klid.
:ar!
Beny9700
Pan Řidič
Příspěvky: 337
Registrován: pon 16 dub 18:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od Beny9700 »

Spectral píše:Beny: Mně se tohle stane tak 1x za dva roky na 130i. Po několika málo "restartech" (vypnutí zapalování, odpočinutí, nastartování a jízdy) to samo konvertuje už jen v kontrolku brzd (červené kolečko s výkřičníkem v závorkách) a DSC je opět funkční. No a té kontrolky brzd se zbavíš vyresetováním senzorů opotřebení brzdových destiček. Nevím, proč to dělá a co tomu šibne, ale u mě se to takhle zachová jako celkem neškodný šotek a je zas na dlouho klid.
Děkuji. Myslel jsem si, že to asi bude součástí probouzení ze zimního spánku :) .
Proháním atmosféru 2,5 V6, 1,8T a dále 2,8T V6 4x4, k tomu ještě 3.0 R6 s kompresorem a 3,0TDI. Až na jedno auto samé 6-ti válce. A navzdory ekoteroristům si to užívám :-). Zahájil jsem boj proti globálnímu oteplování - pořídil jsem si roadstera :-).
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Dřív semtu napsal, že je venku škaredě a proto nebudu fotit. Fčíl je venku zase škaredě a navíc je brambor2 jak jetel po fčerejší služebce, proto fčíl fotím... :twisted:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: BMW Divize

Příspěvek od mmira »

To je to moje bývalé auto?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Odpovědět