Sleva při koupi nového vozu?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od TomZ »

Proč vůbec na IČO dávají větší slevy?
- záruky jen 1r místo 2
- doufají, že si pravděpodobně koupím vice aut/častěji, než nepodnikatel?
- podpora automobilky?.. důvod?
- ?
vondry87
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 16 kvě 16:04

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od vondry87 »

Kdysi jsem se na to ptal a bylo mi řečeno, že dealeři mohou svým partnerům dodávat vozy za úplně jiných podmínek než běžným smrtelníkům. A když se koupí auto na IČO, tak to ten dealer může vykázat jako auto pro partnera (prostě si vymyslí, že ta firma pro ně něco dělá atd.). Je to trochu černota, ale když z toho těží zákazník, tak si na to těžko bude stěžovat.. Ale už je to pár let, tak nevím, jestli to takhle ještě funguje..
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od jerry »

Hanz píše:Nevím jestli ti nějak pomůže, ale v německu mám zkušenost s velkým prodejcem aut v centru a s malým na vesnici skoro. Velký dává větší slevy, ale služby a celkově ochota vyjít vstříc je strašná, jsi jen další položka co si koupila, nic víc. Menší sice nedávají takové slevy, ale zase ti jdou se vším na ruku když je to možné, přístup úplně jinde a hlavně, tam se aspoň cítíš, že jsou rádi, když máš auto od nich. Už bych do velkého nikdy nešel, to si radši těch pár kaček připlatím navíc a budu mít na x let dopředu perfektní a ochotný servis kdykoliv. Snad ti to v něčem pomůže :)
Mám stejnou osobní zkušenost i v CZ. Stačí menší a velký prodejce ve stejném městě a je tam ten rozdíl, co popisuješ.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od Stepan »

Mně někdo říkal, že při prodeji na IČO se celá transakce přenáší do roviny byznys vs. byznys a nikoliv byznys vs. spotřebitel. Což je pro prodejce výhodnější z pohledu případných reklamací. Ale nevím :-\
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od řidičBOB »

vondry: takhle to úplně není... Opět je to celé o podpoře od importéra, který dává dealerovi větší možnosti při prodeji na firmu. Jsou tam různá kritéria podle počtu odebraných vozů a tak - a s tím se kouzlit už dá.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
vondry87
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 16 kvě 16:04

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od vondry87 »

řidičBOB: OK. Jak jsem nakoupil, tak prodávám :) Já samozřejmě chápu, že lepší podmínky má firma, která těch aut nakoupí víc.. ale to, o čem píšu, byl způsob, jak se i živnostník s jedním autem mohl dostat na hodně dobré ceny. Dalo by se říct, že z nich tak ten dealer udělal fleetové zákazníky nebo tak něco, protože je zařadil někam mezi partnery, kterých bylo hodně, takže asi dosáhli na nějakou velkou množstevní slevu, ale už si to taky přesně nepamatuju..
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od honziss »

Ja si myslim ze cenova politika soukromy nakup/ICO vychazi z toho jak se ktery trh chova.

Typicky soukromy kupec si nechodi koupit nove auto tak casto, rekneme kazdych 10 let, je vetsinou vic loajalni znacce nez fleet manager, nakup rozmysli dlouho do predu, tj s cenouj je vicemene smiren, atd...

Typicky nakupci ve stredni/velke firme bere bonusy za to co pri nakupu usetril a auta koupi tam, kde mu to vychazi nejlip.

Dalsi vec je, ze import je placen za objem prodanych aut, vysledna marze dealeru ho az tolik nezajima. A ty velke objemy se delaji u firemnich zakazniku, protoze ti hodne jezdi, casto auta meni a obecne je pro ne nakup auta mensi zatez nez pro rodinu.

Kdyz jsem se pri nakupu touarega ptal u dealeru, proc nemaj jako demo naky obycejny auto, v zakladu, vybaveny pro rodinny ucely, tak odpoved byla vsude stejna: to si zadna rodina nekupuje, 99% nakupu jsou sluzebni auta.

Takze ja byt importem u VW napriklad, tak asi taky vetsinu aktivit/podpor prodeje/slev/rikejte tomu jak chcete smeruju na firemni klientelu. Protoze tam snaz nasbiram carky za prodej, tam tecou penize.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od mattonecz »

na skladovou Cupru byla fixni sleva 3% za ICO. a tam uz se nedalo hnout vubec,uz tam byla sleva skoro 200 za sklad. stoji jim tam do dnes :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od Dix »

Na skladovku P 508 GT bez ICA sleva 20-21%.
Bez bodů
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od janjan »

jak už psal Štěpán, B2C trh se řídí podle jiného zákona a spotřebitel tam má určité garance, které jsou sice zákonem dané, ale on si je nakonec stejně zaplatí sám a velice štědře.
Odpovědět