Vytočení tachometru !!NAHORU

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
ST4LK3R
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 11 pro 22:16

Vytočení tachometru !!NAHORU

Příspěvek od ST4LK3R »

Ahoj,
mám takový dotaz ohledně vašeho názoru na problém s tachometrem...

Kupoval jsem auto už se stočeným tachometrem, věděl jsem o tom a prodávající nic nezatajoval. Mě to tehdy nevadilo, cena byla příznivá, konec konců, hodnotím stav auta, ne číslo na palubce.. K politování je, že auto bylo přitažený z reichu a do té doby km seděly, na dovozu bylo dokonce prověřený cebií a bylo čistý jako lilie, až tady, když ho první majitel v ČR strčil do nějakýho bazaru, tak ho tam před prodejem hezky stáhli... Auto bylo, po mém pátrání, stočeno přesně o 100 000 km. ECU, po připojení diganostiky, ukazuje přibližně o 100 000 km víc. Na cebii je stočení zaregistrované a +/- vše sedí. Nicméně, auto bych rád poslal do světa. Udělal jsem servis, autu jsem, za tu dobu co jsem ho měl, dal tu nejlepší péči, kterou jsem mohl, takže nájezdově má auto všechny intervaly v cajku. Akorát, lidé se k němu, právě kvůli stočení, na které, myslím si, že férově, i když možná si řeknete, že hloupě, upozorňuji už v inzerátu, moc nehrnou. Ačkoliv auto je pěknej kousek, jezdí dost dobře, na svůj věk a ten nájezd by mu člověk netipoval...

A teď na co bych rád znal váš názor - mělo by cenu a bylo by správné vytočit tachometr na +- původní hodnotu, když vím, jaká to byla (i když uznávám, že se pohybuju v nějakém rozmezi chybovosti)? Auto jsem si opravoval sám, krom statisíců km kilometry sedí, takže bych jen upozornil a případně přepsal v záznamech, že to nebylo dělané ve 1XX XXX km ale ve 2XX XXX km. Bohužel, díky silné mediální masáži a strašení lidí je stočenej tachometr NO GO a když to člověk přizná, tak nemá auto prakticky šanci prodat. Když to člověk nepřizná, zase může očekávat, že možná přijde novej majitel s tím, že jsem ho ojebal a bude chtít vrátit auto a buchví co, na což rozhodně nemám náladu a třeba nebudu mít už ani ty peníze..

Co si o tom myslíte?
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Vytočení tachometru !!NAHORU

Příspěvek od abgx1 »

Co tak km proste neuviest a odpovedat az na otazku ze kolko ma najazdene cez telefon?
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Vytočení tachometru !!NAHORU

Příspěvek od Lachende Bestien »

Pokud v inzerátu velmi stručně uvedete pravdivou historii vozidla s upozorněním na stočený tachometr s tím, že to je naprosto běžná praxe podvodníků v autobazarech, mělo by to potenciální kupce spíše přitahovat.
Samozřejmě záleží i na atraktivitě ceny.
Problém je, že lidé rádi žijí v sebeklamu, jak skvěle výhodně nakoupili v bazaru své vysněné 10-15-leté smradlavé tdíčko se "zaručenými" 130 kkm najetými. A s podobnou mentalitou se nechávají zvesela ojebávat jak na běžícím páse. Kdyby tomu tak nebylo, podvodní bazarníci by tachometry nestáčeli; neboli je-li poptávka, proč nenabízet. V bazarech stejně nakupují jen zoufalci. :ymhug:
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Vytočení tachometru !!NAHORU

Příspěvek od spooon »

ja bych třeba tuhle informaci ocenil a naopak bych daný kus bral jako "lepší". Druhá věc je, že by si taky k tomu mohl někdo domyslet, že to bylo ve skutečnosti stočený o 200tkm, a ty, abys měl pěknou pohádku a lákadlo na kupce zmiňuješ jen 100tkm. Ale to jsou jen dohady...
ST4LK3R
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 11 pro 22:16

Re: Vytočení tachometru !!NAHORU

Příspěvek od ST4LK3R »

Díky za názory.. ;)
cuhnkedrik
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 19 zář 10:48

Re: Vytočení tachometru !!NAHORU

Příspěvek od cuhnkedrik »

ST4LK3R píše: úte 14 kvě 20:43 Ahoj,
mám takový dotaz ohledně vašeho názoru na problém s tachometrem...

Kupoval jsem auto už se stočeným tachometrem, věděl jsem o tom a prodávající nic nezatajoval. Mě to tehdy nevadilo, cena byla příznivá, konec konců, hodnotím stav auta, ne číslo na palubce..basketball stars K politování je, že auto bylo přitažený z reichu a do té doby km seděly, na dovozu bylo dokonce prověřený cebií a bylo čistý jako lilie, až tady, když ho první majitel v ČR strčil do nějakýho bazaru, tak ho tam před prodejem hezky stáhli... Auto bylo, po mém pátrání, stočeno přesně o 100 000 km. ECU, po připojení diganostiky, ukazuje přibližně o 100 000 km víc. Na cebii je stočení zaregistrované a +/- vše sedí. Nicméně, auto bych rád poslal do světa. Udělal jsem servis, autu jsem, za tu dobu co jsem ho měl, dal tu nejlepší péči, kterou jsem mohl, takže nájezdově má auto všechny intervaly v cajku. Akorát, lidé se k němu, právě kvůli stočení, na které, myslím si, že férově, i když možná si řeknete, že hloupě, upozorňuji už v inzerátu, moc nehrnou. Ačkoliv auto je pěknej kousek, jezdí dost dobře, na svůj věk a ten nájezd by mu člověk netipoval...

A teď na co bych rád znal váš názor - mělo by cenu a bylo by správné vytočit tachometr na +- původní hodnotu, když vím, jaká to byla (i když uznávám, že se pohybuju v nějakém rozmezi chybovosti)? Auto jsem si opravoval sám, krom statisíců km kilometry sedí, takže bych jen upozornil a případně přepsal v záznamech, že to nebylo dělané ve 1XX XXX km ale ve 2XX XXX km. Bohužel, díky silné mediální masáži a strašení lidí je stočenej tachometr NO GO a když to člověk přizná, tak nemá auto prakticky šanci prodat. Když to člověk nepřizná, zase může očekávat, že možná přijde novej majitel s tím, že jsem ho ojebal a bude chtít vrátit auto a buchví co, na což rozhodně nemám náladu a třeba nebudu mít už ani ty peníze..

Co si o tom myslíte?
To jsou znalosti, které bych mohl považovat za užitečné, a dokonce bych mohl považovat poskytnutou položku za „lepší“. Druhým problémem je, že je snadné odvodit, že skutečná tkm se blíží 200, a vy říkáte 100, abyste měli krásnou pohádku a přilákali kupující. Samozřejmě jsou to všechno dohady.
Odpovědět