DSG prevodovka - preradovanie

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
maatto
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07 kvě 17:53

DSG prevodovka - preradovanie

Příspěvek od maatto »

Dobry den,
mam dvojkovu octaviu 2.0 tdi, r.v.2008 so 6-stupnovým DSG automatom a obcas sa stane ze z trojky do stvorky mi preradi vyrazne neskor ako obvykle...cca pri 2500 ot...nasledne citit pomerne silny zapach ako ked hori klasicka lamelova spojka alebo olej-nieco medzi tým.(Ked to ale v tom momente skusim dat do manualu preradujem normalne).
Toto potom trva nasledujucich 5-10 minut jazdy a bez toho aby som vozidlo zastavil sa to vrati do normalu, s tým že to mam dovtedy hodene radsej v manuale aby som to zbytocne nevytacal.
Stava sa to priemerne 4 krat za zhruba 1200 km co urobim za tyzden.Niekedy za studena, niekedy po dlhsej jazde.
Az na tento obcasny problem prevodovka radi bez problemov, ziadnie sklbanie ani ziadne divne zvuky-akurat zotrvacnik sa uz zacina "ozyvat" a mam tesne pred vymenou oleja v prevodovke. Ak mate nejaku skusenost vopred dakujem.
Naposledy upravil(a) maatto dne stř 08 kvě 20:32, celkem upraveno 1 x.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: DSG prevodovka - preradovanie

Příspěvek od jirka87 »

Kolik to ma REALNE najeto? Kolik z toho bylo s vozikem nebo vyhradne po meste?
maatto
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07 kvě 17:53

Re: DSG prevodovka - preradovanie

Příspěvek od maatto »

ma to 238 000 - s vozikom to nejazdilo a kolko bolo po meste a kolko mimo mesta presne urcit neviem
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: DSG prevodovka - preradovanie

Příspěvek od janjan »

olej v převodoce vždy originál, měněný po 60 000 km? Spojky původní?
maatto
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07 kvě 17:53

Re: DSG prevodovka - preradovanie

Příspěvek od maatto »

Áno tieto veci boli dodržané a auto bolo servisné v autorizovanom servise.spojky sú pôvodné.
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: DSG prevodovka - preradovanie

Příspěvek od janjan »

Reset proveden byl? Zapalování On, plyn na podlahu na 30 s, Zapalování off, vyndat klíč, pak teprve normálně nastartovat? Pokud ne, tak adaptace v servisu a diagnostika v servisu. Při tom bych nechal načíst blok naměřených hodnot. Pokud z toho nic servis nevyčte, obrátil bych se na http://www.prevodovky-sixta.cz/
maatto
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07 kvě 17:53

Re: DSG prevodovka - preradovanie

Příspěvek od maatto »

reset som neskusal popravde ani som nevedel ze nieco take sa da...nemozem tým nieco pokazit?
berkam
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 10 kvě 03:35

Re: DSG prevodovka - preradovanie

Příspěvek od berkam »

janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: DSG prevodovka - preradovanie

Příspěvek od janjan »

maatto píše:reset som neskusal popravde ani som nevedel ze nieco take sa da...nemozem tým nieco pokazit?
no, ono je i pravděpodobné, že to u tvýho kousku nepůjde vzhledem k roku výroby. Ale zajel bych prostě do servisu, takhle od stolu nevyřešíš nic.
maatto
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07 kvě 17:53

Re: DSG prevodovka - preradovanie

Příspěvek od maatto »

Vlastne mám dohodnutú prehliadku len sa to zase o týždeň odložilo tak mi to akosi nedá pokoj
Odpovědět