Nejde nastartovat - baterka/startér?

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Josef 77777
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 09 kvě 18:15

Nejde nastartovat - baterka/startér?

Příspěvek od Josef 77777 »

Dobrý den,

dnes jsem po dlouhé cestě asi 700km zaparkoval svou škodu octavii II a když jsem se po 5 hodinách vrátil auto, abych jej přeparkoval, nenaskočil motor a poloze klíče, při které by měl motor naskočit se ozval zvuk stejný jako tady na tomto videu.
Od 0:30
https://www.youtube.com/watch?v=nTgPQDLnFYs

Elektronika funguje, světla svítí ale znatelně slaběji.
Jsem v Německu a před kontaktováním pojišťovny genereli jsem Vás chtěl ještě poprosit o radu, co v takovém případě dělat?
Má např. cenu zkusit auto roztlačit a otočit klíčkem při zařazené rychlosti 3, nebo je to nebezpečné? Jsem laik, budu vděčný za každou radu. Děkuji moc!
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat - baterka/startér?

Příspěvek od 970ka »

Zkusil bych nějaký startovací power box,mají to v každém autobazaru ,aspoń se uvidí,zda je to baterka.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Josef 77777
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 09 kvě 18:15

Re: Nejde nastartovat - baterka/startér?

Příspěvek od Josef 77777 »

Teď když zkouším startovat, ozývá se ještě hlasitější zvuk. Verze motoru 1.6. Díky za tip, pro externí zdroj už se ale dnes nikam nedostanu. Myslíte, že je dobrý nápad zkusit to roztlačit?
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: Nejde nastartovat - baterka/startér?

Příspěvek od blah »

Pri otoceni klice by se melo minimalne ozvat sepnuti siloveho spinace na starteru. Z videa netusim odkud jde jaky zvuk. Pokud se neozve ani tento zvuk, je chyba asi nekde ve spinacce, nebo v kontaktu na starteru - to je ten nejmensi drat ktery jde ke starteru. Pokud se sepnuti ozve, je bud tak slaba baterka, ze s tim vubec nehne, je v haji starter, nebo je nekde spatny kontakt na starteru. A to nemusi bejt jenom na + strane.
Josef 77777
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 09 kvě 18:15

Re: Nejde nastartovat - baterka/startér?

Příspěvek od Josef 77777 »

Díky za odpovědi, zítra mi pro te přijede asistenční služba (jsem v zahraničí a využiji tak mého pojištění), tak vám napíšu jaký bude výsledek, třeba to pak pomůže někomu dalšímu :-)
Josef 77777
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 09 kvě 18:15

Re: Nejde nastartovat - baterka/startér?

Příspěvek od Josef 77777 »

Ok, takže byla to už špatná baterie (7 let stará, od nákupu nového auta), přijela asistenční služba v rámci Genereli pojišťovny a vyměnila baterii na místě. Díky!
Odpovědět