Pneu koutek

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Zajda »

Já jsem taky konvertován na Michelin. V létě na autě z půjčovny Primacy 3 na Britských ostrovech fungovaly opravdu v každé situaci včetně hlubokých kaluží. Teď mám na Civicu EP3 Pilot Supersport a na to že má jít o vyhraněnější gumy než třeba univerzální Pilot Sport 4, tak nebyl žádný problém ani ráno v nulových teplotách. Vzal jsem je kvuli referencím kdy kamarádovi na přemotorované předokolce vydržely násobek proti Conti Sportům.
《》
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Pneu koutek

Příspěvek od mattonecz »

Taky doporučuju primacy.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: Pneu koutek

Příspěvek od SamotZdeny »

Ahoj.
Budu teď kupovat pneu na Jettu,rozměr 195/50/15.
Prozatím to vypadá na Michelin PS3.
Je nejaký znatelný rozdíl v chování mezi PS3,a PS4?
Díky.Zdeny.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Snowman000 »

PS4 su na tom vyrazne lepsie ako PS3...tam neni moc o com..
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
rejdy
Autoškolák
Příspěvky: 52
Registrován: ned 17 srp 17:59

Re: Pneu koutek

Příspěvek od rejdy »

Jak píše Snowman, PS4 jsou lepší, je to novější generace, v některých rozměrech (zrovna ten tvůj) se ale dělají stále PS3. Mám přímé srovnání na stejném autě, PS4 líp drží, poskytují lepší vazbu od silnice a jsou i tišší. PS3 by mohli mít teoreticky lepší km výkon.

Ale aby to nevyznělo, že PS3 jsou špatné... to vůbec, zrovna na auto jako Jetta si myslím, že dobrá volba. Mám je na SIII ve 235/45 R18 (PS4 ještě tenkrát nebyly) a jedu na nich třetí léto (zatím najeto 45 000 km). Limitem u mě z hlediska jízdních vlastností je určitě samotné auto, nikoliv pneu.
e36 328i coupe
martin.sliwka
Autoškolák
Příspěvky: 51
Registrován: pon 09 črc 14:12

Re: Pneu koutek

Příspěvek od martin.sliwka »

Snowman000 píše:PS4 su na tom vyrazne lepsie ako PS3...tam neni moc o com..
Stejně jako PS3 vs PS2 a PS2 vs PS a tak dále a tak dále a tak dále. Se divím, že se před takovými patnácti lety vůbec někdo odvážil vyjet z garáže :-s Ano, pokrok nepochybně existuje a zastavit nejde a ano, občas se zadaří větší posun než jindy, ale "výrazně lepší" by chtělo něčím podložit. Něčím jiným, než hromadou marketingových keců výrobců a "testerů".
rejdy píše:Mám přímé srovnání na stejném autě, PS4 líp drží, poskytují lepší vazbu od silnice a jsou i tišší.
Pokud srovnávat, tak vždy nové pneu. Výkon, komfort a hluk pneumatik se díky opotřebení mění zcela zásadně. Osobně bych řekl, že rozdíl bude větší, než typický rozdíl mezigenerační.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Spectral »

martin.sliwka: V tomto případě jsi úplně mimo. PS3 JSOU výrazně horší gumy, a to nejen oproti PS4, ale i oproti PS2. PS3 byl krok zpět, pneumatiky více směřované k běžnému silničnímu využití, na rozdíl od PS2, které byly výrazně sportovnější (se vším dobrým i špatným, co k tomu patří). Reálně PS3 vůbec neměl do řady Pilot Sport patřit, jsou to spíš gumy ala Michelin Primacy. A Snowman ti psal hodnocení vycházející z reálných vlastností těch pneu, ne z marketingových keců a obecně neplatného tvrzení, že nová generace přece musí být lepší... V případě PS3 určitě nebyla.
:ar!
martin.sliwka
Autoškolák
Příspěvky: 51
Registrován: pon 09 črc 14:12

Re: Pneu koutek

Příspěvek od martin.sliwka »

Ok, omlouvám se ^:)^. Udělal jsem si domácí úkol a ukázalo se, že Michelin pravděpodobně vyrábí dvě řady pneumatik, které jsou relevantní k této diskuzi a jejichž označení se v čase vyvíjelo dost nepřehledně:

Michelin Pilot Sport
Michelin Pilot Sport PS2
Michelin Pilot Super Sport
Michelin Pilot Sport 4 S

Michelin Pilot Exalto
Michelin Pilot Exalto PE2
Michelin Pilot Sport 3 PS3
Michelin Pilot Sport 4
Uživatelský avatar
rejdy
Autoškolák
Příspěvky: 52
Registrován: ned 17 srp 17:59

Re: Pneu koutek

Příspěvek od rejdy »

Spectral píše:martin.sliwka: V tomto případě jsi úplně mimo. PS3 JSOU výrazně horší gumy, a to nejen oproti PS4, ale i oproti PS2. PS3 byl krok zpět, pneumatiky více směřované k běžnému silničnímu využití, na rozdíl od PS2, které byly výrazně sportovnější (se vším dobrým i špatným, co k tomu patří). Reálně PS3 vůbec neměl do řady Pilot Sport patřit, jsou to spíš gumy ala Michelin Primacy. A Snowman ti psal hodnocení vycházející z reálných vlastností těch pneu, ne z marketingových keců a obecně neplatného tvrzení, že nová generace přece musí být lepší... V případě PS3 určitě nebyla.
Naprosto přesně, PS3 je taková trošku sportovnější Primacy, proto říkám žádnej průšvih pro běžnej, někdy svižnější styl jízdy, ale PS4 je úplně jinde.
e36 328i coupe
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Pneu koutek

Příspěvek od pavproch »

PS4 (já je teda mám staggered 225/40+255/35 R18) jsou hlavně excelentní na vodě \m/
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět