Zábavné starší auto 2

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Galbor2
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 02 kvě 08:00

Zábavné starší auto 2

Příspěvek od Galbor2 »

Zdravím,potřeboval bych poradit s výběrem auta,už delší dobu se rozmýšlím ale nemůžu si nějak vybrat :D

Od auta očekávám každodenní ježdění cca 40km(takže benzín),plus nějáké vyblbnutí na okreskách o víkendech(možná i okruh).

Co sem pohledal(auta co mi vyhovuji vzhledem i výkonem):

Honda Accord 2.4 vtec (2003-2006)
-cena se pohybuje celkem vysoko a je celkem těžko sehnatelná v dobrém stavu,ale co sem koukal na mnoho recenzí tak si skoro každý tohle auto hrozně chválil,hlavně tedy vychvaloval podvozek-tak též motor super(spolehlivost)

BMW 325i-330i (2003-2006)
-Ojetin sem našel celkem hromadu ale nevím jakej to bude stav,přepokládám nic moc :))
-každopádně sem se víc přikláněl k 330i (libí se mi,že je to 6 kvalt ;) )
- motor šestiválec takže taky držák :-)

Seat Leon FR nebo Cupra (2006-2011 asi?)
-todle je už trošku dražší kousek,ale taky bych se mu nebránil :-)
-jediný problém,přijde mi,že to co je v bazarech bude v hrozném stavu(mám na mysli motor),skoro každej byl po nějákém tuningu,jak vzhledovém nebo motorovém,takže můj názor že každej stím jezdil jak hovado a až je motor "5 minut před smrtí" tak se toho chce radši zbavit :)) (možná se pletu :)) )

Ford Mondeo ST220
-u tohodle auta se mi upřímně libí jen ten motor :-D
-vzhledově mě moc nezaujal


Budu rád za jakékoli reakce,rady,zkušenosti majitelů,klidně i návrhy něčeho jiného :-)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Zábavné starší auto 2

Příspěvek od HondaMan »

Tohle bude těžký výběr.
Acco díky fandům velmi drahý. E46 bude veterán (konstrukčně to auto patří do 90's) a E90 z prvních let výroby je také dost průšvih. Leon bude mnohem větší nuda, ale když jsem před cca 2 lety koukal na ojetiny, tak mi bylo skoro až do breku. Mondeo je stejný případ jako e46. Kdysi fajn auto, které dneska takřka neseženeš v rozumném stavu.

Hledání auta Ti nezávidím. Tohle jsou zrovna ta auta, která celý život dostávají naloženo jak laciná děvka a dnes podle toho vypadají. Pokud nepotřebuješ velké auto, zkusil bych se podívat o kategorii až 2 níž. Polo/Golf GTI, Clio RS, DS3, Minicooper budou přinejmenším mladší.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábavné starší auto 2

Příspěvek od Snowman000 »

Skoda ze v zadani nie je budget. Inak bych povedal len jednu jedinu spravnu moznost...130i ;)

Ak je ale mimo budget tak bych skusil pohladat Golf V GTI v co najlepsom stave a hlavne s manualom, ale bude to trochu dlhsie hladanie...
https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list

Pripadne este Civic Type-R
https://www.sauto.cz/osobni/detail/hond ... oFrom=list
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
kjub
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 18 led 22:37

Re: Zábavné starší auto 2

Příspěvek od kjub »

Taky bych šel do něčeho menšího a mladšího, pokud velikost není vyloženě problém.. Clio RS, Corsa OPC, Golf GTI, Focus ST, Cooper S,... Záleží na rozpočtu ;)
08' Corsa GSI 1.6 150PS
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Zábavné starší auto 2

Příspěvek od HondaMan »

Otázkou je, zdali si tím menším autem pomůže.
Clio RS jsem měl a po roce jsem jen za servis zahučel kilo a auto při prodeji stále nebylo ok. Následující majitel na tom byl ale hůř.
Cooper S/DS3/RCZ a spol mají průser pod kapotou; ST je na tom jen o trochu lépe a Opel je s kvalitou kapitola sama pro sebe.
Type-R je sice držák, ale snad každý dostává takovou kudlu, že ojetý Type-R bych nikomu zodpovědně nedoporučil. Navíc občas žasnu, co jsou Hondaři schopni označit za běžný servis v rámci opotřebení.

Nakonec nejlepší volbou bude to nejnudnější. Golf/Polo. Nikdo to na okruh moc netahá, majitelé s tím jezdí spíš klidněji a 200Hp TSI vydrží vcelku hodně. I Charakterově to má mnohem blíž k Acco nebo e46. Clio RS, Type-R a spol jsou vyhraněnější.
2.9T RWD
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Zábavné starší auto 2

Příspěvek od jirka87 »

mno...Abych si nerejpnul...

HondaMan má pravdu s tím, že ta auta budou chca nechca krapet vyhoněná. Asi jediné auto, kde vidím výkon, ale za volantem většinou člověka, který ho nevyužívá tak, jako řidič BMW 330 nebo jemu podobných je Volvo S60 2.5T případně "R". Ale na "R" bych se z různých důvodů už vyprdnul.

https://auto.bazos.cz/inzerat/103141844 ... ISHIST.php

Ten sportovní duch tam oproti jiným nějakému Type-R Accordu bude chybět, tužší podvozek asi úplně ne, protože ty Volva jsou i s dieselem na můj vkus dost prknenné.

Česká komunita je dost silná, poradí, pomůže. Díly nejsou problém, jejich ceny také ne. Volvo má mnoho věcí uživatelsky/mechanicky dobře udělaných a antikorozní ochrana je asi nejlepší ze všech značek aut. Shnilé nebourané Volvo mladší roku 1996 jsem ještě neviděl.

Nevýhoda u S60 je vnitřní prostor, kterého není mnoho a katastrofální rejd kol, který je skutečně dost malý.

Vyhnout se automatu.

EDIT : Jinak tedy ta S60 se 155kw je v přímce 0-100 o cosi (7,4) rychlejší, než Accord 2.4i (cca 8,0 - ty údaje se různí, uvádím nejmenší nalezený)
Uživatelský avatar
kjub
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 18 led 22:37

Re: Zábavné starší auto 2

Příspěvek od kjub »

HondaMan píše:Otázkou je, zdali si tím menším autem pomůže.
Clio RS jsem měl a po roce jsem jen za servis zahučel kilo a auto při prodeji stále nebylo ok. Následující majitel na tom byl ale hůř.
Cooper S/DS3/RCZ a spol mají průser pod kapotou; ST je na tom jen o trochu lépe a Opel je s kvalitou kapitola sama pro sebe.
Type-R je sice držák, ale snad každý dostává takovou kudlu, že ojetý Type-R bych nikomu zodpovědně nedoporučil. Navíc občas žasnu, co jsou Hondaři schopni označit za běžný servis v rámci opotřebení.
DS3 je motoricky průser, Cooper S tak napůl, nicméně Clio RS i Corsa OPC (zde je samozřejmě otázkou, co má za sebou turbo) by minimálně po stránce motoru měly být poměrně spolehlivé, i když samozřejmě vše záleží na stavu a tom, jak se o to předchozí majitel choval a (ne)servisoval..
08' Corsa GSI 1.6 150PS
Odpovědět