Co se škrábancem?

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
nesika
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18 dub 08:01

Co se škrábancem?

Příspěvek od nesika »

Dobrý den/ahoj, protože jsem ňouma, podařilo se mi odřít bok našeho VW Passatu při čachrování v garáži (nojo, ženská... :( ).

Obrázek

(doufám, že fotka jde zobrazit)

Není to samozřejmě úplná tragédie, nic se nepromáčklo, hned jsem zastavila, ale o ten betonový sloup jsem se zkrátka otřela slušně a teď mě to štve. Co myslíte, je nějaká šance opravit to svépomocí? Našla jsem různé sady, do kterých se dá přimíchat i originální barva (jen co najdu její kód, u rezervy jsem ho nenašla) a potom to zaleštit. Nevím ale, jestli to na to není moc hluboké a velká plocha... A rovnou se přiznám, že se mi úplně nechce rovnou do servisu a dát za to šest tisíc... :( (Ačkoliv se trochu bojím, že mi nic jiného nezbude...)

Moc děkuju za jakoukoli radu a přeju krásný den!
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Co se škrábancem?

Příspěvek od honziss »

Stane se. Ze to doma rozlestis a nalakujes moc nepocitej. Jak je to stary auto?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Co se škrábancem?

Příspěvek od retron »

Svépomocí to dost pravděpodobně nezvládnete, hlavně to nerutušujte originálními retušovacími sadami s barvou, vypadalo by to ještě hůř. Obraťte se s tímto dotazem na fórum detailingclub.cz a někdo se tam určitě najde kdo ty škody minimalizuje, případně zkuste nějakou "detailingovou" firmu. Pokud byste se obrátila na autorizovaný servis, budou Vám kompletně lakovat minimálně dva díly s rozstřikem na celý bok a to je zase asi zbytečné.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se škrábancem?

Příspěvek od 970ka »

Domluvit se v nejbližší lakovně a nechat to lehce zafouknout,nestříkat celé díly. zatím bych to přestříknul WD 40 a lehce přeleštil,něco se vytratí,nebude to tak vidět.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
nesika
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18 dub 08:01

Re: Co se škrábancem?

Příspěvek od nesika »

Moc děkuju za všechny tipy! Vím, že se to stane, navíc auto už není nejmladší, ale my ho tak dlouho nemáme, proto mě naštvalo, že jsem mu tohle provedla při obyčejném vyjíždění z garáže... Sama se o to tedy pokoušet nebudu, nechci napáchat víc škody než užitku :-) I když WD 40 bych možná zvládnout mohla - je to tohle, že ano?

https://oleje-vazeliny-cistice.heureka. ... e/#section

(Nevšímejte si velikosti balení atd., klikla jsem na první, co mi vyhledávač nabídl)

Ještě jednou díky a přeju krásné Velikonoce :-)
nesika
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18 dub 08:01

Re: Co se škrábancem?

Příspěvek od nesika »

Ještě mě úplně laicky napadlo - pomohlo by to přetřít třeba voskem a vyleštit? Aspoň než se dostanu do lakovny... A na kolik myslíte, že by to lehké zafouknutí vyšlo?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Co se škrábancem?

Příspěvek od pavproch »

Mně se na podobné lehké povrchové škrábance v laku (černém) na všech autech osvědčilo:

a) Důkladně setřít hadrem s technickým benzínem nebo lihem (nešudlat ale silou, ať se okolní lak nepoškrábe)
b) když to nezmizí tak na ty viditelné tenké čárky/škrábance přejet černou (černý lak, u šedivého to bude samozřejmě šedá) voskovou tužkou.
c) Utěrkou z jemné bavlny (dětská plínka) opatrně a ne moc silou tu voskovku rozleštit.

Pak to většinou není vidět nebo jen trochu. A kdby mě to následně "sralo moc", tak holt budu muset setřít tu voskovku lihem a šup s tím do lakovny.

Dělal sem tuhle záchranu už takhle na pindici, leguánovi i obou bramborech. A ještě mně nic nesralo/nesere tak, aby následovala lakovna....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Co se škrábancem?

Příspěvek od honziss »

Ja bych to nicim nepatlal a rovnou s tim zajel nejaky univerzalni lakovny a nechal opravit jen to misto bez rostriku.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se škrábancem?

Příspěvek od 970ka »

Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
nesika
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18 dub 08:01

Re: Co se škrábancem?

Příspěvek od nesika »

Koukám, že to WD 40 vypadá úplně kouzelně... kdyby nic, tomu laku tím nijak dál neublížím, že ne? Ptám se jak tele, ale já to nechci ještě zhoršit :-D
Odpovědět