Nová Fabia nebo Rapid ?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3210
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od mattonecz »

v Rapidu se nesedi pohodlne ani vepredu :D leon jasna volba.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od jirka87 »

Zajda, Mattone - moc díky.

K těm motorům něco nemáte ? Nějaké testy jsem četl, údajně to není až tak zlé,no v Ovci si to nedovedu teda moc představit, jsem konzerva.

Nezajímá mě nic tabulkového/papírového. Číst umím :-) Jedná se mi o reálné potíže v provozu...Auto bude sice pod 5letou zárukou, nicméně jak známe, tak ta pravděpodobně bude krýt jen něco. Speciálně mě zajímá spotřeba oleje zejména při užívání "je to nový, tak co bych to řešil, navíc je to služební a rychlostní limit neexistuje" Chápu, že tohle není typický výběr auta pro dálniční provoz, ale asi nelze očekávat, že člověk koupí dělníkům na převoz začátekm týdne 250km tam a koncem týdne 250km zpátky nového Superba, že...

Edit : Oslovil jsem důvěryhodnou osobu, která dělá přes 25let ve Škodovce, ať mi na ten motor prozradí nějakou špínu, tak jsem zvědav, kdyžtak sem potom dám odpověď.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3210
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od mattonecz »

mluvis o 1.0TSI nebo o 1.5?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od Zajda »

S 1.0 TSI mám jedině dojmy z testovacích jízd se 70 a 81 kW verzí, a to ještě před zavedením GPF. Jelo to parádně, 3válce Suzuki, nedejbože Renault se můžou jít zahrabat. 70 kW verze má reálně dynamiku jak moje TDI 81kW, 81kW Fabie byla mnohem rychlejší. Neuvěřitelně živé reakce na brnkání při meziplynech, neuvěřitelně dlouhé převody (točilo to na všechny kvalty vpodstatě to stejně jako TDI 5kvalt, takže na retardérech jedině 1°). Co se týče servisu, neměli problém místo longlife 0W20 dát normální olej/interval patřičné specifikace 508.00 nebo jak se ta poslední s LSPI aditivy jmenuje.

Prodejce se mi svěřil že má bratra ve vývoji v česaně a že vývojové motory najely (nebo nasimulovaly?) celých 150 000 km nebo tak nějak, neměl jsem odvahu zeptat se jestli každý exemplář nebo dohromady:D
《》
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od pavproch »

Zajda píše: ve vývoji v česaně a že vývojové motory najely (nebo nasimulovaly?) celých 150 000 km nebo tak nějak
Přidám něco ze svých pracovních zkušeností:

Octavia I. gen byla v devadesátých letech navrhována na proběh / životnost 300 tis km, Oct. II na 250 - to vím sichr. Oct III odhaduju na 200 a fčíl už asi je Schade / konzern u životnosti 150. Hezký pokrok. Nebo žeby rozkrok? :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od jirka87 »

Zajda : moc děkuju
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od Zajda »

Není zač, o dlouhodobém provozu si z toho stejně moc obrázek neuděláš.
Ale jezdilo se mi s tím motorem fakt velice příjemně a byl jsem hodně nalomený to koupit, 5letá záruka by to jistila. Nakonec tedy zvítězil vysokootáčkový atmosférický veterán za prakticky stejnou cenu :-)
Zajímavé postřehy zde:
http://dfens-cz.com/trihrnek-s-foukacko ... tsi-85-kw/
《》
Odpovědět