WAZE

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: WAZE

Příspěvek od tommas »

No už to není v poslední době "bezúdržbová" navigace, kde na začátku zadám cíl a jen jedu.
Zdá se mi, že aktualizace trasy při vytvoření kolon už nejsou tak časté, jak byly dříve. Teď je potřeba občas ručně trasu dát navigovat znovu nebo kontrolovat mezi nabízenými trasami, která je opravdu ta nejlepší a nejméně problémová.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: WAZE

Příspěvek od Brus »

Brus píše:
EL_XEL píše: Jinak moc nerozumím tomu, jak může BMW nebo audi nepodporovat Waze, když podporuje CarPlay, ale je fakt, že neznám všechny nuance toho systému.
české BMW nepodporuje carplay. V mojem BMW koupeném v německu carplay šel do chvíle, než auto zjistilo, že bude v česku, pak celé carplay zmizelo. Se samotným waze to nemá souvislost
Nedalo mi to a chvíli jsem se tomu věnoval: Přepnout telefon do němčiny, odpojit a znovu spárovat s autem, Carplay začne fungovat a pak je možno přepnout telefon zpátky do češtiny. Jede to.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od řidičBOB »

To je jako s EKG na Apple Watch4 ;-)
Akorát u nich musíš být fyzicky na zahraniční síti.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: WAZE

Příspěvek od retron »

nemusíš stačí mít US itunes account, ale už by to měli rozšířit i do Evropy akorát CZ jsem tam neviděl
Waze je nutné před každou větší křižovatkou požádat o alternativní trasy, jinak naviguje s klidem i do kolony na dálnici
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: WAZE

Příspěvek od bojler »

Na jednu stranu dobre, ze nejsu jedinej s danym problemem. Zatim na me kazdy cucel jako na pitomce, ze pry je Waze a Google neomylny. Realne se posledni dobou ridim kombinaci zelene vlny, pozorovani provozu a hodem koruny. Blbe je, ze zelena vlna je nekdy po 15ti minutach, ale znacnou cast dne po pul hodine. Blbe je nejenom smerovani pri kolonach, ale i to, ze nesouhlasi rada uzavirek. Myslel jsem si, ze na vine bude pomsta za "povypinane" personalizace a sber informaci.
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: WAZE

Příspěvek od EL_XEL »

Já v Golfu používám vestavěnou navi v kombinaci live dopravou a funguje to velmi dobře. Nehodí se to úplně na krátké cesty po městě, protože chvíli trvá, než tomu ty dopravní informace dorazí, ale na delší cesty je to výborné.
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: WAZE

Příspěvek od budik »

VW Carnet je vcelku OK, hlavně data o provozu sedí. Ale kromě toho, že má někdy pomalejší náběh, tak jsem už vícekrát narazil na to, že mají dost lajdácký přístup k evidenci dopravních omezení v ČR/SK. Takže mě už párkrát navi ve VW navedla na uzavřený nájezd na dálnici, jindy naopak vymýšlí nesmyslné objížďky kvůli domnělým uzavírkám (typicky uzavřené mosty přes dálnici, kde ale uzavírka je jen na opačné straně a na té "mojí" najet lze...). Když si stěžuju na VW zákaznickou linku resp. dávám podnět, že to tam mají blbě, tak mě vždycky odkážou na VW AG, že službu poskytují Němci...
Takže nakonec je potřeba kombinovat Carnet, místní znalost, a když si nejsem jistý tak i Waze...
A taky Carnet končí Maďarskem, když se pokračuje dál na Balkán, tak jedině Waze.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od Snowman000 »

Waze pozorujem aj ja uz dlhsiu dobu ako je to horsie a horsie...ale dnes na neho nemozem povedat kriveho slova, Bratislava mala zase jeden zo svojich dni a waze si ma krasne povodil, ulickami a jednosmerkami a vsetkymi skratkami co poznam :ymhug:
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od řidičBOB »

Já jsem v Pze a na D1 taky spokojený.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: WAZE

Příspěvek od EL_XEL »

budik píše:VW Carnet je vcelku OK, hlavně data o provozu sedí. Ale kromě toho, že má někdy pomalejší náběh, tak jsem už vícekrát narazil na to, že mají dost lajdácký přístup k evidenci dopravních omezení v ČR/SK. Takže mě už párkrát navi ve VW navedla na uzavřený nájezd na dálnici, jindy naopak vymýšlí nesmyslné objížďky kvůli domnělým uzavírkám (typicky uzavřené mosty přes dálnici, kde ale uzavírka je jen na opačné straně a na té "mojí" najet lze...). Když si stěžuju na VW zákaznickou linku resp. dávám podnět, že to tam mají blbě, tak mě vždycky odkážou na VW AG, že službu poskytují Němci...
Takže nakonec je potřeba kombinovat Carnet, místní znalost, a když si nejsem jistý tak i Waze...
A taky Carnet končí Maďarskem, když se pokračuje dál na Balkán, tak jedině Waze.
V podstatě souhlasím; u těch databází uzávěrek si ale myslím, že to berou někde oficiálně a když to tam někdo nezadá nebo zadá špatně, tak s tím moc nenadělají (tohle je velká výhoda komunitního Waze).
Odpovědět